Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 07:15


tak ktory

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
michalci
22 Post subject: tak ktory  PostPosted: 22.08.2005 - 11:54 #22189
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
teraz sa chcem spytat kto ma vlastne pravdu , vsesmerova antena by mala podla mna vyzarovat 0-360 v horizontalnom smere nie ???

tak maju pravdu tu http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Img/OmniV/omnicz.gif alebo tu http://asm.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=60090


Question
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: tak ktory  PostPosted: 22.08.2005 - 12:42 #22190
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Anténa vyžaruje vo vertikálnej polarizácii, charakteristiku antény si predstav ako tanier položený kolmo, plochou na tyč antény, čiže v jej kruhu je rovnaký zisk avšak z uhlov (zhora < > zdola) sa zisk rapídne mení ide o vertikálny uhol vyžarovania, napríklad ak je anténa umietnená vysoko a klienta pripájaš v tesnej blízkosti pod všesmerkou nemáš takmer žiadny signál, pretože je v "strmom" uhle voči nej.

Ale samozrejme existujú aj antény s horizontálnou polarizáciou ale tie su pekne drahé .... hovorime o všesmerkách.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
michalci
Post subject: ok  PostPosted: 22.08.2005 - 13:55 #22199
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
ok diky moc uz som to pochopil , ale teraz by ma zaujimalo , ci sa pripojim ak budem mat vsesmerovku vzdialenu od mojho klienta asi 20m , ale klient je asi 5m pod urovnou anteny ???
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: tak ktory  PostPosted: 22.08.2005 - 14:41 #22204
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
to sa neda urcit to musis vyskusat. ja mam 12db vsesmerku od 12 poschodovom dome. klient je odo mna vzdialeny 50-60m byva na prizemi oproti v dome a chyta ma na malu antenku co je na ap cez okno
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
michalci
Post subject: RE: tak ktory  PostPosted: 22.08.2005 - 15:04 #22206
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
diky moc aj tak no budem sa pokusat , dufam ze to pojde a ak nie no co uz antena bude musiet na strechu zatial caw a este raz diky
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)