Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:10


48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
airnet
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 12.02.2013 - 11:58 #102792
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
test_report wrote: ›Mozno z pohladu cena/vykon. Z dalsich pohladov: priestor, naklady na udrzbu, urcite nie. Ked si len porovnam cisla hustoty vykonu, tak viem ze eltek zaspalo dobu. Nehovoriac uz o takych ciselnych vymysloch, co maju na stranke. Citujem:

Flatpack 2 HE vyniká kombináciou novodobého dizajnu, účinnosťou a spoľahlivosťou. Účinnosťou 96,5% sa znížili straty oproti bežným priemyselne vyrábaným usmerňovačom o 50%

"Oproti bezne vyrabanym usmernovacom o 50%". Bezne vyrabane usmernovace z kategorie o ktorej pisem, maju ucinnost 98%, nevohoriac o hustote vykonu na cm3, ktora je zvycajne o cca 30-40% vacsia u ostatnych vyrobcov. Eltek sa tymito kazimirovmi cislami preslavil uz viac krat, zato ho vylucuju casto pre nekalu sutaz organizacie. A hlada moznost predaja vyrobkov u mensich ako ste vy.

O com sa realne bavime?
Znacka, riesenie, dodavtel, dostupnost, servis....
Zatial ziadne fakty, len rozpravky. Nikto nevie vsetko a ni nemoze byt vo vsetkom odbornik. Ked mas co kteme povedat, tak povedz a nechodme len okolo horucej kase.
Mozno urobis aj biznis, ved o tom to cele je.
Ani ja tie napajace nemam doma v obyvacke, ale kvoli sieti, ktora ma zivi...

Problem pre vacsinu z vas je cena, ale bol som pred nedavnom u jedneho zakaznika vasich rozmerov a mal riesenie z kategorie tych co myslia dopredu, o ktorom ani nevedel, ze uz mu cca 10 rokov napaja pol serverovne. To ma milo prekvapilo, ze clovek sice zainvestuje, ale ma klud a moze venovat cas inym cinnostiam na dlhu dobu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 12.02.2013 - 22:41 #102793
Basic


Joined: Feb 10, 2013
Posts: 4

Pre informáciu problematika zalohovania komunikacných zariadení je samozrejme dost zlozita, mnou uvadzana schema bola popisana na informaciu co asi tak potrebujete na zalohovanie. Nepredpokladam ze lokalny ISP potrebuju zdroje pre svoje serverovne tak tvrdými parametrami ako by mali mat komunikacne zariadenia lebo priznajte kto ma tak dolezitu serverovnu ze nemoze sa vypat po urcitom case. Samozrejme ak mam zariadenia vysokej dolezitosti tak nebudu mat spotrebu len 250W.
Je jasne ze potrebujem zalohovanú sustavu kde mam sledovat prostredie baterii na teplotu ich charakteristyki nabýjania aj vybijania jednotlivých clankov, robit dohlad, to znaci dalej klimatizácia ak je teplo, ak je zima ohrev, vetranie, poziarne zabezpecenie, nahradný agregát a nakoniec ak mam take zariadenia co maju dve napajacie vetvy tak zdvojená napajacia sustava pre tzv serverovnu.
Stretol som sa uz aj s tým uzivatel pozadoval kvalitnu UPS zo vsetkými moznostami co vsetko maju, a vysledok UPS polozená v racku dvierka zavrete ventylátory na plne gu.. teplota baterii uz ani nehovorim a vysledok mozete si predstavit na sto percent spolahliva UPS co napaja 1G siet z rozbocením na na 4 smery kde bezi IP telefonia datova siet riadiaca siet a ked namietate, tak ma to ine nasledky ... .
Vsetko je o pomeru cena/vykon zakladna otazka mala zniet, suhlasite so mnou, potrebujem napajacu sustavu 48V o vykone 250W na dobu 24hod v prostredí vonkajsom za cenu 400€ a vieme nacom sme
Very Happy
Samozrejme zakaznik a spravca serverovne ktorý nevie ze ma uz 10 rokov napajanú polovicu serverovne cez založný zdroj by u mna davno skoncil, predpokladam, ze to bolo myslene v rovine vysoko kvalitná napajacia sustava sa rovna bezproblemová prevadzka.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 14.02.2013 - 14:44 #102814
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Kalkuloval som to,
24Hod, 250W => 10,5 WPC, odhadujme ze ti technologia pojde do 1,85VPC => 44,4V

Baterie pre pozadovanu dobu zalohy: 4x12UMTB130, 8x 6SLA125, 4x 12FIT100, 4x 12FFT130 od FIAMM

Zdroj http://www.meanwell.com/search/nes-350/default.htm s nastavenim 2,27V/cl => 54,5V pri 20°C

Je to problem vtesnat do 400€, lebo len baterie pre pozadovanu dobu zalohy budu drahsie. A zdroj ked tiez co najlacnejsi, tak do 13A max prud
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 14.02.2013 - 16:57 #102820
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja ratam so 4x40Ah bat. do serie... udavany odber 250W je maximalny, cize 48V 15A zdroj musi byt dost aj s rezervou... len zdroj za 500 ci dokonca viac eur nieje prijatelne... radsej budem kazdych 3-5rokov menit baterky ako raz kupit taky drahy zdroj kt. mi po 2och rokoch moze ajtak odist a budem musiet kupovat novy... redundancia zdroja spojenim dvoch zdrojov a aj ochrana baterky s nejakym relatkom sa urcite da nejak vymysliet...

nie vzdy co je drahe je aj ozaj profesionalne a hodne svojej ceny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 14.02.2013 - 19:55 #102824
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›redundancia zdroja spojenim dvoch zdrojov a aj ochrana baterky s nejakym relatkom sa urcite da nejak vymysliet...

nie vzdy co je drahe je aj ozaj profesionalne a hodne svojej ceny.


chalan, ked budes nadalej takto suflikovat, tak mas ako provider uz iba kratku zivotnost. zacni normalne s kalkulackou pocitat aj to, ze kolko stoji pracovny cas na servisoch, a aj aka skoda vznikne ked ti odide v dosledku vypadku len jeden jediny 15eurovy klient, ktory by bol klientom este 3 roky. pomozem ti - odchodom jedneho takeho klienta prides o tolko penazi, co stoji normalny zdroj, ktory by ti toho klienta zachranil.

moje naklady na napajanie malych dedinskych sajtov su cca 110 EUR za SDS-UPS, cca 80 EUR skrinka s trafom, cca 35 EUR akumulator, cca 160 EUR superpoe, cca 100 EUR montaz UPS, cca 30-50 EUR kabelaz. ked dobre ratam tak cca 485 EUR + DPH na jeden dedinsky sajt, len na napajanie. na vacsie sajty su naklady len na napajanie, niekolkonasobne vyssie. a vysledok? ze ked to technik namontoval spravne, tak uptime zariadeni je v stovkach dni a pocet servisov je nulovy. som si na 1000% isty ze vdaka stabilite sluzby u mna zostava (a pripaja sa) tolko klientov, ze ze tieto investicie splatia v kratkej dobe, do roka. a ja mam klud a klienti tiez.

su aj miesta kde s oplati potrapit sa s vlasntymi rieseniami, ale to musi mat zmysel. na IPTV sme do dnesneho dna v regiotv usetrili vyvojom vlastneho riesenia oproti nakupu cudzieho, desattisice EUR. na telefonnych sluzbach v IPfone hodiny a hodiny a hodiny stravene nad Cckovymi zdrojakmi vyvojom vlastneho riesenia, mi usetrili tiez desattisice EUR - a este som sa nieco naucil a este mam veci viac pod kontrolou, aoby som ich len od niekoho kupil. tam to ma zmysel. v podstate aj tie zdroje co mam na sajtoch (SDS UPS a superpoe) boli vyvinute pre nas, ale dals om to spravit profikom ktori vedia co robia, a nie si to bastlim na kolene. prepinat napajanie relatkom je jeden z najblbich napadov aky existuje. relatka sa pouzivaju jedine najlacnejsich UPSkach, akekolvek vyssia trieda je bez relatka. vratane tych zdrojov na nasich dedinskych sajtoch, ktore maju relatko jedine na vzdialeny restart zataze, ale prponanie z baterky na siet a naopak, je bezvypadkove a bez relatka. vyrazne to prosipieva stabilite.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 14.02.2013 - 20:24 #102827
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

no 4x 40Ah, neviem sice aky typ. Pri zatazeni 250W (10,5WPC) ak nastane vypadok dlhsi ako cca 3 hodiny, dostanu sa na 1,6VPC 38,4V a ak ti bude na tom este chodit technologia, a budu zalohovat dalej, tak mozno budes mat aj viac hodin zalohy. S pravdepodobnostou 1% aj 24hodin, ale takymto vybijanim sa pocet nasledujucich cyklov a zivotnost rapidne znizi. Ak su to VRLA stanicne baterie, s maximalnou zivotnostou do 5 rokov, davam im pri 5-10 takychto cykloch rocne, tak rok, maximalne dva. Potom uz moc toho nepodrzia a bude nutna vymena.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 14.02.2013 - 21:47 #102829
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pixall wrote: ›
Chalan wrote: ›redundancia zdroja spojenim dvoch zdrojov a aj ochrana baterky s nejakym relatkom sa urcite da nejak vymysliet...

nie vzdy co je drahe je aj ozaj profesionalne a hodne svojej ceny.


chalan, ked budes nadalej takto suflikovat, tak mas ako provider uz iba kratku zivotnost. zacni normalne s kalkulackou pocitat aj to, ze kolko stoji pracovny cas na servisoch, a aj aka skoda vznikne ked ti odide v dosledku vypadku len jeden jediny 15eurovy klient, ktory by bol klientom este 3 roky. pomozem ti - odchodom jedneho takeho klienta prides o tolko penazi, co stoji normalny zdroj, ktory by ti toho klienta zachranil.

moje naklady na napajanie malych dedinskych sajtov su cca 110 EUR za SDS-UPS, cca 80 EUR skrinka s trafom, cca 35 EUR akumulator, cca 160 EUR superpoe, cca 100 EUR montaz UPS, cca 30-50 EUR kabelaz. ked dobre ratam tak cca 485 EUR + DPH na jeden dedinsky sajt, len na napajanie. na vacsie sajty su naklady len na napajanie, niekolkonasobne vyssie. a vysledok? ze ked to technik namontoval spravne, tak uptime zariadeni je v stovkach dni a pocet servisov je nulovy. som si na 1000% isty ze vdaka stabilite sluzby u mna zostava (a pripaja sa) tolko klientov, ze ze tieto investicie splatia v kratkej dobe, do roka. a ja mam klud a klienti tiez.

su aj miesta kde s oplati potrapit sa s vlasntymi rieseniami, ale to musi mat zmysel. na IPTV sme do dnesneho dna v regiotv usetrili vyvojom vlastneho riesenia oproti nakupu cudzieho, desattisice EUR. na telefonnych sluzbach v IPfone hodiny a hodiny a hodiny stravene nad Cckovymi zdrojakmi vyvojom vlastneho riesenia, mi usetrili tiez desattisice EUR - a este som sa nieco naucil a este mam veci viac pod kontrolou, aoby som ich len od niekoho kupil. tam to ma zmysel. v podstate aj tie zdroje co mam na sajtoch (SDS UPS a superpoe) boli vyvinute pre nas, ale dals om to spravit profikom ktori vedia co robia, a nie si to bastlim na kolene. prepinat napajanie relatkom je jeden z najblbich napadov aky existuje. relatka sa pouzivaju jedine najlacnejsich UPSkach, akekolvek vyssia trieda je bez relatka. vratane tych zdrojov na nasich dedinskych sajtoch, ktore maju relatko jedine na vzdialeny restart zataze, ale prponanie z baterky na siet a naopak, je bezvypadkove a bez relatka. vyrazne to prosipieva stabilite.


relatko som myslel na ochranu baterky pred uplnym vybitim, cize nejake odpojovatko, kt. je urcite riesene relatkom... nemyslel som relatko na prepinanie medzi bat a zdrojom... ved pisem o online systeme a teda paralernom pripojeni baterky a dc vystupu zdroja...

redundancia vid. http://www.meanwell.com/search/dr-rdn20 ... 0-spec.pdf

ups modul vid. http://www.meanwell.com/search/dr-ups40 ... 0-spec.pdf

ma to aj vystupy pre monitoring ktory si lahko pripojim do ipwatchodga ktory mi bude monitorovat co sa deje... takze ziadne suflikantske riesenie to nieje... len skoda ze tie moduly niesu 48V... a usetrim tam celkom slusnu sumu ak to nahodim na niekolko sajtov, ktoru mozem vrazit do konektu alebo nejakeho airfiber...

edit: vedeli by urobit aj 48V moduly, avsak minimalny odber 300ks Smile


Last edited by Chalan on 15.02.2013 - 11:40; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 15.02.2013 - 08:32 #102831
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Chalan: nieco take malicke 48V co pouzivam ja http://www.a2b.sk/listy/a2b-dps600b48-2.pdf

S jednym usmernovacom 300W, s dvoma 600W.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 15.02.2013 - 11:39 #102835
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
cena?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 15.02.2013 - 12:15 #102836
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

mne dava obchodnik podla konfiguracie 600-800€
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 16.02.2013 - 22:53 #102841
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
test_report wrote: ›mne dava obchodnik podla konfiguracie 600-800€


Aj som toto riesenie pozeral, ale ked som si porovnal ponuku a2b a eltek, bolo mi jasne, ze sa suverjne oplati eltek za 470.

Pre info, moja cena co som od nich dostlal bola okolo 1000eur!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 16.02.2013 - 23:02 #102842
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Asi to zalezi od obchodnika, ktory ta vychyta
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)