Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:24


priepustnost

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
tulo
Post subject: priepustnost  PostPosted: 08.02.2017 - 11:55 #112333
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Situacia: Gw-----radio spoj siklu-------RB493----kabel----rockerM5-----radiospoj------- nanobeam5------kabel-----MK_HExPoeswitch.


test z Hexu cez nanobeam/rocket az na rb 493 average da 50mbit hocikedy.
test cez 493az na gw da average 99mbit hocikedy.
test od Hexpoeswitch po Gw skace od 9 do 20 mbit.

vyskusal nastavit v RB vsetko mozne aj nemozne vysledok rovnaky proste nejde.

dalsi paradox je ze v tej 493 je ako zaloha R52hn karta na nu sa pripnem s sxtckom a tam to tiez ide bez problemu 50mbit az na gateway.

neviem ci ma RB493 nejaky problem prehadzat medzi dvoma ethernetmi 50mega. Nechapem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 08.02.2017 - 12:57 #112334
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Skus si na UBNT nastavit MTU na 2024
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 08.02.2017 - 17:38 #112335
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›Skus si na UBNT nastavit MTU na 2024

Skusim, ale z hexu cez ubnt spoj po rb493 je to ok aj z rb 493 cez siklu spoj to ide ok. Ale krizom z jedneho konca na druhy uplne vaginu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: nepomohlo  PostPosted: 08.02.2017 - 17:50 #112336
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

z A do B aj opacne 80-100mega z B do C 50mega z C do A 19mega.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 08.02.2017 - 17:58 #112337
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

Ako to testujes? Mikrotik speedtesty stoja niekedy za prd... a skus skontrolovat vsade autonego - fullduplex a flow control
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 08.02.2017 - 18:04 #112338
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

ono ma to zacalo srat ked som v realnej prevadzke u zákazníka nevedel pretlacit viac ako 10-12 mega na sektore kde je 7 ludi, cize ten test je +- na reálnych cislach. skusil som aj napevno aj automatika aj zapnut aj vypnut flow control. ked bude teplejsie skusim to vymenit za nieco ine.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 08.02.2017 - 21:04 #112339
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ked to z toho hexu pustis na GW...a skače ti to 9-20 mbps....kde to začina lagovat? tj po ktorý HW mas OK ping a kde to uz zacina skakat?

v tej 493ke to mas bridge? alebo routing? tie 2 eth
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 09.02.2017 - 08:48 #112340
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

JOFO wrote: ›Skus si na UBNT nastavit MTU na 2024

Vysvetlis? Je nieco nespravne v defaultnom nastaveni?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 09.02.2017 - 10:00 #112341
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Nie, ale v niektorych kombinaciach hw to ide lepsie s vacsim MTU..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 09.02.2017 - 11:27 #112342
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

midnight_man wrote: ›ked to z toho hexu pustis na GW...a skače ti to 9-20 mbps....kde to začina lagovat? tj po ktorý HW mas OK ping a kde to uz zacina skakat?

v tej 493ke to mas bridge? alebo routing? tie 2 eth


nelaguje nic. ping average ping 4-5ms. 1 port je "wan" zvysne porty a 1x R52hnkarta su v bridge "lan" do 3 tychto portov idu jednotlive rocketM5. Rovnako sa to sprava cez kazdy rocket.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 10.02.2017 - 08:14 #112350
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Tulo...
Podobny problem som zaznamenal aj ja. Trasa bola bridge z nanobeamu switch druhy bridge z nanobeamu, switch a tam AP Rocket a na nom clienti. Ked som zmeral jednotlive trasy vsade priepustnost od 50 do 100mbps. Ked som zmeral celu trasu tak od 1 - 20mbps Problem som mal priamo na bode kde su prepojene 2 bridge. Uz medzi nimi priamo na kabli bola zla priepustnost. Vymenil som vsetky radia na trase, switche, kable, poe. Skratka to nechodilo. Poskusal som rozne konfiguracie nic nepomahalo. Nakoniec som vymenil prvy bridge za PowerBridge M10 druhy spoj za PowerBeam vsetky switche za Gigabite a takto to chodi. Niekedy na to neprides preco to niekde chodi a inde nie. Ak nepomahaju zakladne pokusy zo zmenou konfigu je rychlejsie vymenit co mozes a nestracat cas.
Viem ze je to trosku ine riesenie ako mas ty ale mozno ti nieco napadne....Tolko moja skusenost. Daj vediet teda co to bolo u teba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 10.02.2017 - 11:15 #112352
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Tak lagujuci traffic bez lagujuceho pingu je dost cudne nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 11.02.2017 - 19:50 #112358
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ja som mal raz na UBNT signal -47 ccq 99 a ping 2ms a priepustnost cez radiovu stranu 90Mbit

na kabli 16Mbit a konec.. nic nepomohlo ci gigabit alebo 100mbit stale to slo 16Mbit

jedine vymenit kus...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 13.02.2017 - 07:35 #112361
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Levian wrote: ›Tulo...
Podobny problem som zaznamenal aj ja. Trasa bola bridge z nanobeamu switch druhy bridge z nanobeamu, switch a tam AP Rocket a na nom clienti. Ked som zmeral jednotlive trasy vsade priepustnost od 50 do 100mbps. Ked som zmeral celu trasu tak od 1 - 20mbps Problem som mal priamo na bode kde su prepojene 2 bridge. Uz medzi nimi priamo na kabli bola zla priepustnost. Vymenil som vsetky radia na trase, switche, kable, poe. Skratka to nechodilo. Poskusal som rozne konfiguracie nic nepomahalo. Nakoniec som vymenil prvy bridge za PowerBridge M10 druhy spoj za PowerBeam vsetky switche za Gigabite a takto to chodi. Niekedy na to neprides preco to niekde chodi a inde nie. Ak nepomahaju zakladne pokusy zo zmenou konfigu je rychlejsie vymenit co mozes a nestracat cas.
Viem ze je to trosku ine riesenie ako mas ty ale mozno ti nieco napadne....Tolko moja skusenost. Daj vediet teda co to bolo u teba.


Plan je na jar to prestavat, lebo aj to siklu bezi teraz len na 100 mbit a budem tam mat 4 rockety tak nech to ide. Toto ma skor zaujimalo ze preco.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: priepustnost  PostPosted: 13.02.2017 - 11:50 #112364
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Levian wrote: ›Tulo...
Podobny problem som zaznamenal aj ja. Trasa bola bridge z nanobeamu switch druhy bridge z nanobeamu, switch a tam AP Rocket a na nom clienti. Ked som zmeral jednotlive trasy vsade priepustnost od 50 do 100mbps. Ked som zmeral celu trasu tak od 1 - 20mbps Problem som mal priamo na bode kde su prepojene 2 bridge. Uz medzi nimi priamo na kabli bola zla priepustnost. Vymenil som vsetky radia na trase, switche, kable, poe. Skratka to nechodilo. Poskusal som rozne konfiguracie nic nepomahalo. Nakoniec som vymenil prvy bridge za PowerBridge M10 druhy spoj za PowerBeam vsetky switche za Gigabite a takto to chodi. Niekedy na to neprides preco to niekde chodi a inde nie. Ak nepomahaju zakladne pokusy zo zmenou konfigu je rychlejsie vymenit co mozes a nestracat cas.
Viem ze je to trosku ine riesenie ako mas ty ale mozno ti nieco napadne....Tolko moja skusenost. Daj vediet teda co to bolo u teba.


Ono je problem ak niekde prechadza giga na 100ku . Napr na spoji ak si pripojeny notebookom na giga (za predpokladu ze spoj je komplet na giga) , tak zamerias plnu rychlost . Ale ak sa pripojis 100kou , nemusis mat rychlost 90mbps , ale len 50 a menej ... A co som cital na nete , tak sa to deje aj pri prechode 10G na 1G , potom ide zase giga + - 500mbps ... Pretazuje sa buffer , data pritekaju 10x rychlejsie ako odtekaju , taktiez je treba na odoslanie 100kou 10x viac casu co vytvara casove opozdenie , alebo pretekanie bufferu ... Jednoducho , ak data pridu na gigabite a lezu zo zariadenia gigabitom , tak tam nieje ziadne spozdenie . Datovy tok je uplne plynuly ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)