Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:09


UPS s autobaterkou a kolisanie napatia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
goose
5 Post subject: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 28.07.2017 - 12:33 #113003
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

vidim, ze par ludi tu ma skusenosti s UPS..

mam takuto situaciu,,

potrebujem obcasne vykryt vypadok prudu ,,(cize nejake osvetlenie) ,,ale co je hlavna vec, potrebujem vykryt kolisanie napatia..

Napatie mam katastrofalne. 218V .,,ak zapnem napriklad prietokove zohrievanie vody 3KW, tak klesne na 180V .... to sa ale nepaci vodarnicke,,kedze cerpadlo nevie dotlacit 2Mpa pri 180V.. akonahle vypnem ohrievac, cerpadlo s lahkostou natlakuje...

takze.. napadla ma UPSka .. mam staru APC smart 1500 s kaput baterkou.. Cize vymenim baterky za autobaterie ,,2x nejake slusne 90Ah.


Nejde mi o pravidelne uplne vybytie..Cize tento efekt podla mna na baterky nebude mat vplyv... APC smart1500 nieje uplne najmensia a lacna upska,,cize predpokladam ,ze trvale zatazenie jej nebude robit problem ,,a ani dlhsie trvajuce nabijanie "velkych" bateriek...

Ide mi najma o to ,ze ta UPS ma input napietia 150-230 ,cize aj ked mi stiahne napatie zohrievac,,, vodarnicka, ktora bude jedina pripojena na upsku plus nejake kriticke osvetlenie ,, to ani nepociti...

co myslite?


Dik za postrehy..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 28.07.2017 - 12:36 #113004
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

este detail .. vodarnicka ma trapnych 150W ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 29.07.2017 - 17:25 #113005
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Povedal by som, ze mas dost nachuja elektroinstalaciu, ak ti napatie klesne z 218V na 180V pri 3kW zatazeni. Pri spravne dimenzovanom vedeni sa to nemoze stat.
Riesil by som najskor tento problem, nez tam strkat UPSku.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 30.07.2017 - 20:17 #113006
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

Palino: ale ja sa na toto vazne nepytam.... otazka je uplne jasna a myslim ,ze je z nej zrejme ,ze niesom uplny kokot a trochu sa vyznam... Cize ano, presne ako som pisal, napatie je katastrofalne ,,a ak by bola moznost to napravit,, tak sa asi pytam na tuto moznost a nie na riesenie dosledku... ach ...

takze aj pre ostatnych ,, fakt sa pytam na presnu otazku ,nic na okolo sa nepytam..

diky za vase postrehy K VECI .. Smile ... dik .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cancel
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 30.07.2017 - 21:31 #113008
Basic


Joined: Júl 14, 2014
Posts: 8

nenapisal si presne typ ups, tieto ups mavaju realny vykon okolo 900W a niektore aj cisty sinus. cize vodarnicka na to pojde v pohode.
baterie by tiez nemal byt problem ak ma ups ventilator, inak sa moze upiect. treba chladit ak je tam bateria s vyssou kapacitou.
a si daj pozor na to ako ti ich bude nabijat. ja som mal s tymto problem prebijala mi baterie. apc ups by sa mali kalibrovat pri vymene baterii. vraj staci ked ich pripojis a nechas vybit a potom znova nabit. ja som napokon upravoval ups.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 31.07.2017 - 09:58 #113009
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Chces tu od nas radu a vsetci tusime, ze tam mas cosi dodrbane Smile Ved ked sa vyznas, tak sa pohraj s upskou, tam nemas co stratit. Maximalne odide upska. A baterky by som tiez hned nekupoval, az ked to overis, ze to bude chodive... BTW, daj typ vodarne. Nechce sa mi verit, ze je tam 0.15kW motor. Najmensie, co som videl, mali 0.65kW....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 31.07.2017 - 16:46 #113010
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Ked sa teda vyznas, tak skus vysvetlit tvoju situaciu a dovod preco napatie tak klesa. Ja si viem predstavit iba niekolko sto metrov dlhy kabel nedostatocneho prierezu, na ktorom ti vznikaju obrovske straty. Akekolvek ine vysvetlenie by som povazoval za hazard.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 31.07.2017 - 19:41 #113011
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

https://online.asbis.sk/apc-line-r-1200 ... 19454.html
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
1 Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 01.08.2017 - 04:57 #113013
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

bakula wrote: ›https://online.asbis.sk/apc-line-r-1200va-automatic-voltage-regulator-230v_d19454.html


spominany voltage regulator pracuje na principe transformatora s viacerymi primarnymi vinutiami, a prepinania vinutia podla vstupneho napatia cez relatka. ak sa trafis do intervalov tohto zariadenia, a nevadi ti ze ti bude napatie na vystupe pri prepinani skokovo kolisat a malymi vypadkami, moze to posluzit.

male lacne UPSky v principe funguju tak, ze v ramci nejakeho prijatelneho intervalu pustaju priamo sietove napatie na vystup, a v pripade ujdenia siete mimo pripustneho intervalu sa prepnu na baterky. vtedy nedobijaju! blbe je, ze ked sa ti zapne vodaren a klesne napatie na vstupe, prepne sa to na baterlky, a tym napatie stupne, takze sa to prepne na siet. a takto ti to tam bude cyklovat, a mozes otestovat co chcipne ako prve (upska, vodaren, baterka, privod).

aku-taku nadej by som daval do online UPSky (naprkkald APC RT), taka upska vkuse dobija baterky zo siete, a zaroven vkuse bezi z bateriek, z ktorych si vyraba vlastnu novy sinus. na vstupe mozes kolisat v pomerne velkom intervale, a na vystupe budes mat stabilne napatie. tieto upsky aj pouzivane stoja radovo od 250 eur vyssie, nove zacinaju kdesi pod tisickou.

principialne t iste mozes vyskladat tak, ze vyriesis nabijacku bateriek z tej siete, ktora ich bude setrne nabijat a udrziavat na maxime, v ramci moznosti ktore siet dovoli. za to zavesit menic z bateriek na 230v.

ale samozrejme najlepsie je vyrisit normlany privod..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 01.08.2017 - 11:39 #113015
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

cancel: dik za hint,,, kuknem v navode upsky, ci tam nieje nejaka kalibracia... presny typ musim pozriet doma,,ale len viem ze to je smart1500

deelite: mitsubishi WP-105QS je vodarnicka.. takze beriem spat,, nieje to 150W ,,ale len 100W .. jasne ,ze je nieco na pitchu .. napriklad to ,ze je to v jungli Very Happy Very Happy Very Happy ..

V kazdom pripade privedenie stabilnejsieho napatia je tiez riesenie,,ale stoji peniaze.. a nie malo ..

Upsku mam doma .. nepouzivanu.... baterky od auta kupim za lacaka.. takze to bude podstatne financne efektivnejsie ako riesenie priciny.. Hlavne ak v buducnosti uvazujem o nejaky solarnych kolektoroch, ktore budu dobijat baterky a upsku by som pouzil cisto ako menic napatie na 240V..

Palino: dlhy, nedostatocny kabel plus domy okolo, ktore sa snazia aspon z toho mala svietit a obcas kuknut telku Smile ..

Pixal: oki ..cize myslis ,ze prepinanie upsky behom 30 minut 7x ,,,, rano vecer ,, moze ju casom odpalit.... :/ ... druha vec by bola ,,,ze v inkriminovanom case,, by som prepol vodarnicku a cely cas by sla z ups ..... cize upska by sa prepinala 2,3 x za den .... kedze odber je len 100W , tak tie baterky nebudu mat problem s fungovanim 30 minut, pricom odber by bol iba sem tam .. ked sa doplna vodarnicka... to by setrilo upsku ... hmmm ...

diky za postrehy.... v kazdom pripade to nebude dlho treba,kedze spravim vyrobu teplej vody zo slnka... tym padom vyriesim tento problem ,ale co nadalej chcem aby upska fungovala pri vypadkoch napatia, ked pridu monzumove dazde Very Happy Very Happy Very Happy ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 01.08.2017 - 23:32 #113017
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Dávnejšie som toto riešil čo si hlava deravá trocha spomína tak pokial nechceš odpáliť čerpadlo výstup by mal byť čistý sínus, pokiaľ nechceš odpáliť záložák tak počítaj tuším s 5-8x kapacitou ako máš na štítku.
APC Smart1500 neznamená 1500W !
Baterky to máš kapitolu samu o sebe , na autobaterku zabudni , ked chceš olovené tak pozeraj trakčné . Tiež mysli na to že ups ktorá je stavaná na 2x18AH baterky, nebude rozumne chodiť ked knej pripojíš 2x90. Skôr či neskôr ju odpáliš. Možno hneď pri prvom zapojení. Ale na horiace UPS sú tu iný čo by vedeli rozprávať.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 02.08.2017 - 02:57 #113018
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

@goose Mal si rovno napisat ze si v Thajsku. UPS (hlavne tie co tu pises) nie su urcene na dlhsie fungovanie z bateriek. Skus sa pozriet na nieco taketo:
https://www.victronenergy.com/inverters-chargers
http://www.studer-innotec.com/en/produc ... er-series/
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
1 Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 02.08.2017 - 20:07 #113019
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

goose wrote: ›
Pixal: oki ..cize myslis ,ze prepinanie upsky behom 30 minut 7x ,,,, rano vecer ,, moze ju casom odpalit.... :/ ... druha vec by bola ,,,ze v inkriminovanom case,, by som prepol vodarnicku a cely cas by sla z ups ..... cize upska by sa prepinala 2,3 x za den ....


myslim to tak, ze (ak spravne chapem zapojenie), tak sa to bude prepinat ako besne. ak mas v nezatazenej sieti 218v, a v zatazenej 180v, a bude na tom pripojena UPSka a za tym vodaren, tak sa bude diat toto:

- vodaten vypnuta, upska nabita, v sieti 218v, toto napatie ide do (vypnutej) vodarne
- vodaren sa zapne, stiahne napatie siete na 180v, UPSka zisti ze napatie je mimo limitu, prepne sa na baterky a bude tahat vodaren
- tym ze vodaren bezi z UPSky, siet nie je zatazena, napatie v sieti vybehne naspat na 218v, UPSka zisti ze siet je uz OK, a prepne zataz naspat na siet
- prepnutie na siet sposobi pokles napatia v sieti na 180v, cim sa upska prepne na baterky
- prepnutie na baterky sposobi navrat napatia siete na 230v, cim sa to prepne zas na siet...
- a toto sa bude diat kazdych par sekund - cvakanie relatiiek v UPSke, cvicenie s napatim na vstupe vodarne, cvicenie s napatim na privode... ked to tam takto nechas, po par hodinach, nanajvys par dnoch, nieco z toho zarucene chcipne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 02.08.2017 - 21:48 #113020
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Pixali nie. Ak som to spravne pochopil, to napatie tam klesa, len ked sa zapke 3kW ohrev vody a nie vodaren. Takze by to s tou upskou mohlo fungovat.

BTW, co stoji taka chalupka v thajskej jungli? Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
2 Post subject: RE: UPS s autobaterkou a kolisanie napatia  PostPosted: 10.08.2017 - 11:01 #113037
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

deelite: presne tak ako pises... upska by v podtate fungovala len max hodinku denne 2x30 min .. pri odbere 100W raz za minutu na 10 sekund... ...

pozemky a hlavne domy su kurevsky drahe... v letoviskach .. da sa povedat ,ze ako v ba a okoli na tych lepsich miestach ... cize pozemok 500m2 30K euro ,,a vila resp. nejaky dom od 100K - 1000K ....

niekde v prdeli su lacne,ale co tam budes robit sam Smile ..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)