Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 09:39


Spristupnenie siete

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
oto
Post subject: Spristupnenie siete  PostPosted: 06.03.2018 - 15:57 #113349
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

Zdravim,
existujuci stav - v nemenovanej dedinke funguje dlhe roky kablovka - koax. Ta je v majetku obce. Prenajima ju konkurencnemu ISP.
Vedenie je komplet vzduchom.
V blizkej dobe sa ma menit koax za optiku. Mam tam dost zakaznikov a nerad by som o nich postupne prisiel.
Mam otazky. Ked poziadam , musi obec aj mne za rovnakych podmienok spristupnit siet? Celoslovensky ISP tuto povinnost maju.
Funguje takto niekto z vas? Zaujimaju ma skusenosti z praxe.
Dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 06.03.2018 - 17:46 #113351
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

bez starostu sa asi nepohnes a ked to natiahli tak ho maju urcite podchyteneho....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 06.03.2018 - 20:43 #113352
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

Ta kablovka bezi mozno 20 rokov. Starosta nie je nad zakonom. Moze robit schvalnosti, ale to je vsetko.Chcem vediet ci to uz niekto takto ma poriesene a na co si dat pozor.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 07.03.2018 - 06:49 #113353
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

oto wrote: ›Ta kablovka bezi mozno 20 rokov. Starosta nie je nad zakonom. Moze robit schvalnosti, ale to je vsetko.Chcem vediet ci to uz niekto takto ma poriesene a na co si dat pozor.


no to by aj mna zaujimalo bo zatial to je kto skor pride ten skor melie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 07.03.2018 - 11:48 #113354
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

za beznych okolnosti v slušnej krajine a právnom štáte by si mal za rovnakých podmienok dostať prístup aj ty.

Ale si na slovensku...

Obec to má s firmou isto dobre zariadené Smile všeliake zmluvy, faktúry, servis a podobne.. majú dobré vztahy a nebudu im robit zle.

Riešil som podobný problém, kde mi starosta otvorene povedal ze spolupracuju 10 rokov a nepustí nás tam.

Môžeš sa obrátiť na regulátora, protimonopolný úrad a podobne....
Pretože zdielanie infraštruktúry je popísané v § telko zákona.

Dopredu ale upozorňujem, že je to beh na veľmi dlhú trať.....

Nakoniec sa dostávame k tomu, že závesené siete nepatria do vzduchu, výmena koaxu za optiku nie je konštrukcia a oprava..je to výmena vedenia...má ísť do zeme.... a znova tá o červenej čiapočke Wink

Ak sa miso nenahneva:

https://blog.etrend.sk/michal-rybarik.html

počítaj Smile ja čakám ako mu to tam dopadne, konečne nech to niekde zvesia a bude.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 07.03.2018 - 12:09 #113355
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›za beznych okolnosti v slušnej krajine a právnom štáte by si mal za rovnakých podmienok dostať prístup aj ty.

Ale si na slovensku...

Obec to má s firmou isto dobre zariadené Smile všeliake zmluvy, faktúry, servis a podobne.. majú dobré vztahy a nebudu im robit zle.

Riešil som podobný problém, kde mi starosta otvorene povedal ze spolupracuju 10 rokov a nepustí nás tam.

Môžeš sa obrátiť na regulátora, protimonopolný úrad a podobne....
Pretože zdielanie infraštruktúry je popísané v § telko zákona.

Dopredu ale upozorňujem, že je to beh na veľmi dlhú trať.....

Nakoniec sa dostávame k tomu, že závesené siete nepatria do vzduchu, výmena koaxu za optiku nie je konštrukcia a oprava..je to výmena vedenia...má ísť do zeme.... a znova tá o červenej čiapočke Wink

Ak sa miso nenahneva:

https://blog.etrend.sk/michal-rybarik.html

počítaj Smile ja čakám ako mu to tam dopadne, konečne nech to niekde zvesia a bude.



mam v poslednom case dost malo casu, ale v kratkosti doplnim...

- zavesny Telekom v Poproci sa riecil minuly rok na Najvyssom sude, s konecnou platnostou telekom nebhajil ze nova zavesna optika je rekonstrukciou starej metaliky, stavba definitivne prisla o povolenie a dalsim krokom by malo byt jej odstranenie

- za ciatkom tohto roka ministerstvo dopravy rozhodovalo o odvolani VSD (vychodoslovenskje distribucnej) proti tomu, ze jej bolo zrusene povolenie na nadzemnu optku na NN stlpoch v obci Sena, VSD tvrdilo ze optika je sucast energetickej siete a nejde o telekomunikacne vedenie. v tomto pripade bolo rozhodnute ze sa jedna o telekomunikacnu siet (bez ohladu na to ci sluzi na riadene energetickej siete) a tato potrebuje uzemne rozhodnutie a musi byt vybudovana pod zemou, stavba taktiez prisla o povolenie a dalsim krokom by malo byt jej odstranenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 07.03.2018 - 12:57 #113357
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

Dakujem za nasmerovanie a Michalovi palec hore. Dufam , ze si toto precita co najviac ISP co tahaju vzduchom v intravilane a budu vyvedeny z omylu ze je vsetko koser.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 07.03.2018 - 17:58 #113358
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Nj, v jednej dedine pojde telekom dole, ale kolko to stalo casu. Medzi tym ma telekom zaves na 100 dalsich miestach. Asi razia zasadu, ze v takom rozsahu ich nebude nikto stihat zalovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 07.03.2018 - 20:39 #113359
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

si myslim, ze ked sa urobi takito precedens, tak bude lahsie ich zosadit aj inde. treba ale potom pocitat s tym, ze aj oni mozu zacat ist proti inym.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 09.03.2018 - 01:43 #113363
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jurkoo wrote: ›si myslim, ze ked sa urobi takito precedens, tak bude lahsie ich zosadit aj inde. treba ale potom pocitat s tym, ze aj oni mozu zacat ist proti inym.


telekom proti inym nezacne ist, pretoze telekom ide proti inym odjakziva, furt a nepretrzite. pamatnici by si spomenuli na neochotu vpustit alternativnych operatorov do hlasovych sluzieb, neochotu spristupnit loklane okruhy, pupinovanie miestych okruhov proti pouzivaniu modemov, viazanie DSL sluzby na odber hlasovej sluzby, podozrivo zazmluvnovany infovek a mnohe mnohe dalsie, za ktore si vysluzili v niektorych pripadoch obrovske pokuty... dnes maju v kosiari jehovistov co siria bludy o konci konkurench firiem a podpisuju zmluvy na opticky internet cez metalicky dvojdrat, projektantov a stavbarov ktori umyslne obchadzaju predpisy, montaznikov co nevedia najst volny dvojdrat pre sluzbu alternativneho operatora ale pre vlasnu sluzbu ho uz najdu, vybavovacov co chodia tlacit manipulativne bludy do hlav starostom, vselijakych judr-ov ktori tendencne nezmysly podpisuju svojim titulom a davaju im zdanie legitimity, atd atd...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 09.03.2018 - 08:25 #113364
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

ja som skor myslel takyto lov na zavesnu optiku konkurencnych ISP.

ale inak plne suhlasim.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 09.03.2018 - 10:35 #113366
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Už to visiace DSL Je deformácia konkurencie nakoľko majú MONOPOL!!!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 17.03.2018 - 15:21 #113378
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Tak ste poonanovali nad optikou vo vzduchu ale spat k otazke.... mal som tento problem v jednom nemenovanom mestecku, optiku maju zemou a nakoniec sme sa dopracovali az do bodu, kde telekom zakon hovori, ze PODNIK je povinny ti spristupnit .... a kedze obec nie je podla zakona podnik, nepochodil som
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 17.03.2018 - 21:30 #113380
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Chcelo by to fakt menšiu analýzu či môže obec takto zvýhodňovať a na druhej strane znevýhodňovať jednotlivých poskytovateľov...

Podľa mňa nie....dalo by sa to napadnúť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Spristupnenie siete  PostPosted: 20.03.2018 - 08:18 #113383
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

421 wrote: › kde telekom zakon hovori, ze PODNIK je povinny ti spristupnit .... a kedze obec nie je podla zakona podnik, nepochodil som


A na zaklade akeho zakona obec prevadzkuje siet? Lebo pokial obec prevadzkuje napr. kablovku musi mat registraciu na TU aj retransmisiu...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)