Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 00:48


zarusenie na UBNT LAP-120

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
JOFO
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 16.04.2020 - 12:23 #113871
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

tie odrusovace nemaju velku ucinnost voci ruseniu z oklia. pomahaju hlavne voci ruseniu sa radii na jednom sajte, ktore mas namontovane pri sebe.. Vyskusal som vsetky mozne druhy tienienia, ale nic nezabralo tak, ako pouzitie hornov. Tam bolo vidiet najvacsie zlapsenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 18.04.2020 - 11:08 #113872
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

My pouzivame komplet vsade RF elements horny a spokojnost, s takymito problemami sa nestretavam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 18.04.2020 - 12:08 #113873
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Takze namontoval som to az dnes. Skoro k ziadnemu zlepseniu neprislo, noise floor kleslo o 1dBm, celkovo mi prislo ze signal sa na klientoch sa zhorsil 2 -3 dBm, ten co bol na krajnom laloku toho odrezalo. asi poucny pokus za 25e
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 18.04.2020 - 15:50 #113874
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

JOFO wrote: ›tie odrusovace nemaju velku ucinnost voci ruseniu z oklia. pomahaju hlavne voci ruseniu sa radii na jednom sajte, ktore mas namontovane pri sebe.. Vyskusal som vsetky mozne druhy tienienia, ale nic nezabralo tak, ako pouzitie hornov. Tam bolo vidiet najvacsie zlapsenie.
samozrejme, nemozes porovnavat horn s konvenčným sektorom... plechy nie sú zázrak, ale nič lepšie pre konvenčný sektor neexistuje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 21.04.2020 - 09:46 #113875
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Nuz zvykol som si delit oblast max na 90 stupnove sektory, takze PriamAP-90 je idealne volba. Vyhodou tychto hornov je aj to, ze maju homogennejsie vyzarovacie charakteristiky ako klasicke sektory, ktore maju vacsinou vo vertikalnej rovine podstatne mensi lalok.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 14.10.2020 - 12:14 #113922
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Ozivujem trosku temu. Dlho bol klud a zrazu prenosova kapacita linky klesla na prevratnych 20-50Mbit z povodnych 100-200Mbit. Chcem sa opytat pomoze mi na tomto mieste vymenit LBE-5AC-16-120 za Rocket 5AC PRISM gen2 s 16-120 sektorovkou? viem spominali ste tu ze je lepsie sektory rozdelit najviac do 90 stupnov alebo aj menej ale musel by som kvoli tomu vytvarat druhy bod co sa mi fakt nechce.

Stoji ten prism za tych 200e alebo mi to vobec nepomoze?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 15.10.2020 - 10:25 #113923
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Samozrejme prism gen2 je nasobne lepsie radio oproti tomu plastovému krámu.....

ale či to vyriesi tvoj problem Smile zistis len ked to vymenis...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 15.10.2020 - 10:37 #113924
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

O.K , dam vediet . Otazka ako sa sem da postnut obrazok ci uz to nefunguje?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 18.10.2020 - 23:03 #113925
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Ja som tie sektorky takmer vsade vymenil za horny a odvtedy to ide podstatne lepsie. Dokonca aj na backup jedneho spoja som pouzil namiesto PBE620 velky horn a ide to podstatne lepsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dino_bs
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 22.10.2020 - 11:24 #113928
Basic


Joined: Dec 28, 2009
Posts: 59

K tejto teme vam mozem napisat, ze v nasom pripade sa stalo ze:

na jednom sajte cca 150m vzdialeneho od Orange po spusteni "noveho zariadenia"
- sektor s LAP-120 absolutne ziadna zmena
- sektor s AC Prism isiel dole zo 100/80 na 60/60 (je takmer presne oproti)

na sajde zdielanom s Orange
- sektor s LAP-120 isiel dole z cca 70/70 na 60/30
- sektory s LAP-90-GPS absolutne ziadna zmena.

A tomuto uz nerozumiem vobec.

Este doplnim ze problem je pravidelne v case cca od 8.00 do 23:59
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Lubig
Post subject: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 29.10.2020 - 21:28 #113929
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

uz kotol tu predtym spominal tuto lte featurku :

https://www.everythingrf.com/community/ ... ted-access

License Assisted Access (LAA) is a feature of LTE that leverages the unlicensed 5 GHz band in combination with licensed spectrum to deliver a performance boost for mobile device users. It uses carrier aggregation in the downlink to combine LTE in unlicensed 5 GHz band with LTE in the licensed band to provide better data rates and a better user experience.

Since this technology operates in the 5 GHz band where Wi-Fi operates, it must be able to co-exist with Wi-Fi by avoiding channels that are being used by Wi-Fi users. LAA uses a concept called Listen-before-talk (LBT) which dynamically selects channels in the 5 GHz band which are not being used by Wi-Fi users. If there is no clear channel available, LAA will share a channel fairly with others.

Advantages of LTE-LAA Technology

Consumers can leverage the combination of licensed and unlicensed bands to achieve higher peak rates indoor and outdoor.
By distributing traffic between the licensed and unlicensed bands, LAA frees up capacity on the licensed spectrum, benefiting users on those bands.
LAA frees up capacity for Wi-Fi users, by employing fair sharing techniques and using the 5GHz band more efficiently.
LAA Enables mobile operators to offer Gigabit Class LTE by using small chunks of licensed spectrum.

Licensed Assisted Access (LAA) was introduced in the 3GPP release 13 as part of LTE Advanced Pro. LAA gives a performance boost to smartphone users, while optimizing available wireless network resources for all users. Combining licensed and unlicensed technologies is a key milestone towards the road to 5G.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 04.02.2021 - 10:13 #113942
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Caute,

ospravedlnujem sa ze som sem nepostol vysledok ale dlho som cakal s prehodenim kvoli pocasiu a nakoniec ked som sa k tomu dostal som zistil ze pri zateplovani cinziaku vymenili dvere na strechu od ktorych som nemal kluce a domovnik somnou nechcel spolupracovat aj napriek tomu ze som vlastnikom jedneho s bytov v bytovke. K tomu mala podotazka, da sa toto nejako poriesit ze mam narok na pristup na strechu aj bez toho aby som musel stale zhanat domovnika? doteraz som kluce mal ale pravdaze to este od cias dobrych vztahov s domovnikom ale ked som mu raz klepol po prstoch ako sa nabaluje odvetedy sme kamosi neni.

A teraz k veci, LAP 120 som vymenil za ROCKET M5 PRISM GEN2 + AM-5G16-120 /viem spominali ste ze to mam davat max na 60 vyzarovaci uhol/ ale nemal som nic take a uz som do toho pokusu viac penazi vrazat nechcel , mal som jednu z cias stareho rocketu. Pasmo mi pride este viac zarusena ako keby ten prism chytal toho este viacej ako LAP, prenosove rychlosti sa vobec nezlepsili aje le pravda ze ked som vymienal antenu tak domovnik mi dychal z poza chrbta na krk a nemal som chut sa tam dlho zdrziavat a nejak extra to premeriavat. Ked poriesim kluce , ak poriesim a budem tam sam skusim to ponastavovat ale zatial mi pride ze nic sa nevyriesilo ani tie narazove rusenia ktore sa objavia v nepravidelnych intervaloch.

zatial tolko
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 11.02.2021 - 13:50 #113944
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Tieto sektory chytaju dost rusenia. Ja som vsade pomenil za horny a po dobrom naladeni je to podstatne lepsie ako na klasickej sektorke. Z mojej strany odporucam pouzivat radsej horny. Ja mam na streche 3 kusy (2x60' a 30'). Bud tam dam IsoStationy resp PrismStationy alebo k rocketu RF elements horny pripadne aj s twist portom. Nie je to najlacnejsie riesenie, ale asi jedine, ktore ako-tak este funguje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 11.02.2021 - 19:07 #113945
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

potvrdzujem... rozdiel medzi hornom a patcharray sektorkou je obrovsky v prospech hornu, najma v zarusenom prostredi. decibelov je spravidla na horne menej ako na patcharray sektorke, ale kvalita je vyssia.

patcharray sektorka s plechom je bez urazky "vidlak tuning", ten plech zlepsi parametre sektorky presne tak, ako sa zlepsia parametre starej skodovky ked sa na nu svojpomocne prirobi kridlo nejak takto


pokial mi je zname, tak signal z anteny sa siri aj po jej povrchu, a takto sa dostane aj na boky a na zadnu stranu anteny, a tam vyzaruje najma z hran, skrutiek a podobnych veci. k tomu aby sa signal nedostal tam kam nechceme sa mu do cestu postavia viacere rovnobezne zarezy, ktore musia mat rozmery prisposobene frekvencii. na RFelemens carrier class sektorkach su tieto zarezy viditelne po oboch stranach, taktiez na ISObeam (radom pre UBNT paraboly) sa tieto zarezy daju najst na kruhovom prstenci. v RFelements hornoch kazdy jeden stupen (z vnutornej strany hornu) splna tuto ulohu. tieniaci plech nic take nema, naopak ma dalsie hrany, z ktorych to bude vyzarovat kde-tade.

alebo ked uz davat tieniaci plech, tak ho potom zasadne treba kombinovat s orgonitom, a idealne este dat na par hodin do blizkosti kristovej krvi, to vraj proti zlym silam a rusivym signalom pomaha najviac. kto nema kristovu krv tak moze zozadu na antenu nalepit oscillococcinum, na male anteny jedno, na vacsie mozu ist aj dve-tri, podla toho ake je rusenie a ake silna je viera prevadzkovatela v zlepsenie..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: zarusenie na UBNT LAP-120  PostPosted: 14.02.2021 - 13:20 #113946
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Kazdy druh anteny ma svoje určenie...a svoje vyhody/nevyhody.

Horny tu neboli vzdy (komerčne dostupne)....sektory sú tu desaťročia a nič ine okrem plechov k nim nebolo dostupne... Plech pomohol na rušenie od boku a odzadu, pár db...žiadne extrémne zázraky.

Dnes vymieňame aj my za horn kde sa dá...avšak horne chýba zisk...nie vsade sa to dá.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)