Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 15:16


Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Poll
Chcete aby tento thread existoval
Ano (je to dobre nechate to )
60%
 60%  [ 3 ]
Ano ( moze byt )
0%
 0%  [ 0 ]
Nie ( uplne zbytocne)
40%
 40%  [ 2 ]
Total Votes : 5


Author Message
slonik
3 Post subject: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 24.10.2004 - 06:21 #12408
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

Zalozil som tento Thread aby to bola motivacia doplnit FAQ
o subjject...
( viacej ludi viac rozummu ...vacsia spotreba alkoholu Smile)

Chcel by som sa aj ja dozvediet o fungovani a niektorych nevyhodac/vyhodach niktorych modov,...nie vsekty su mi jasne taky Ad-hoc2/Bridge

pouzijem mozno nie tie pre kazde vyhovujuce oznacenia modov ,...
kedze asi kazdy vyrobca to oznacuje trochu inac...( a toto vlasne by sa malo tu poriesit) napr ovislink ma klient brisge assus APclient=hybrid a je to WDSko apod ...

skusim spomenut niektore mody prispejte ....aj vy (nazvy modov som cerpal zo stranok keby niekto xcel hned vrrrtat ...
chcel by som zdruzit tie ktore oznacuju ten isty mod ale kazdy vyrobca vyuziva iny marketingovy nazov..
------------------------------------------------------------------------------
Client-AD1 :> (ad-hoc , Point-to-Point)
Client-AD2 :> (ad-hoc2, ze by P-t-MTP_?)
Client-infra :> (Klient Infrastructure Client -> AP )
AP :> (Access point)
APclient :> (APclient,tu,potrebujem pomoc,.elaborat,predstava je)
Bridge :> ( tu potrebujem pomoooc...ja to chapem ako transp.most)
Repeater :> ze by WDS
dlasie oznacenia napriklad vybrane z PLANET WAP 1963A Multimode AP
AP Bridge - Point to Point
AP Bridge - Point to Multi-Point
AP Bridge - WDS

na zaciatok tolko uvidime aka bude odozva...
uz sa tesim .... idem do bunkru Shocked
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 26.10.2004 - 07:49 #12426
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

no co len traja sa vyjadria,... mam to zabalit alebo ako Smile
pre istotu idem 2x do bunkru.. Question
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 26.10.2004 - 12:01 #12432
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
ap klient je klientsky mod apecok a je jedno ci v infrastructure alebo adhoc mode...ostatne si si zodpovedal sam
aha este bridge...wb je mod ktory spaja lan a wlan siet oficialne...inymi slovami mas klienta nanho hodis switch a a vsetkych klientov vidi ap (multimac) cize netreba router a siete sa medzi sebou vidia
a repeater je v podstate wds aj ked tento mod som neskusal ale podla manualov by mal byt
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 27.10.2004 - 00:40 #12455
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
su 2 zakladne mody - ad-hoc (rovnocenni ktlienti, p-t-p resp p-t-mp) a infrastructure (ap + klienti), potom je este neake rozsierenie nad infrastructure zvane WDS (ktorym sa umoznuje komunikacia medzi APckami); to co si tu vyssie vymenoval sa da de facto vsetko zatriedit do tychto skupin...
akurat ze rozny vyrobcovia to nazyvaju rozne
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 27.10.2004 - 02:32 #12459
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
adhoc siete su dobre asi maximalne v pripade, ze kazdy vidi kazdeho
v inaksom pripade to uz nejako routujes a v tom pripade adhoc nie je moc vhodny. Totis potom uz mas situaciu ze sa viac ludi koenkti na jedneho a nie vsetci sa vidia spolu, avsak niektory sa predsa vidia. A potom sa vie stat, ze niektory klienti sa rozhodnu pouzit iny kanal ako zvysny vratane toho "centralneho". Neviem sice ci je to podla specifikacie okej ze si menia kanal, ale videl som to uz roky dozadu ked som zacinal na samsungoch (na sieti naseho ISP) a neskor aj na nasej sieti ked sme nahodili avaye silver v adhoc mode.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 29.10.2004 - 05:32 #12501
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

aspon nejaka odozva,...za par dni co som tu nedol,....
trochu inym smerom by som xcel smerval thread aby sa mohol spacovat FAQ a pridat na skfree net
zakloadnym modom rozumiem xcel som vediet viac nieco dostHLBOKO ,...
riadenie prevazdky bodu APckoum
ci je to podobme ako HAM-NODE ktory to manazuje...
a pod a este som xcel urobit poriadok v vtom bordeli mazvov modov
Brigde > presne ako spomenul vyssie ja bridge chapem ako viac menej ako media konvertor z wifi na metal/optika
a je to transparentne pre niezsie vrstvy behaju tam vsetky ramce aj s mac addr...
btw ktory klint adapter na eth. to dokaze mam ovislink ale ten to nedokaze bud ma peknu mac alebo koho prveho dostane paket toho mac adresu pocuziva uplne nevhodne musem som tam dat za neho router
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 29.10.2004 - 07:16 #12504
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
a ja si myslim ze uz to to je popisane len ty si si to neprecital. mas tam aj knihu. otazku si zacal smerovat inam ako bolo povodne mierene.
a zaoberat sa nazvami modov ktore pouzivaju spolocnosti je zbytocne.
inak nic v zlom ale vela spekulujes.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 29.10.2004 - 07:47 #12505
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

popo wrote: ›a ja si myslim ze uz to to je popisane len ty si si to neprecital. mas tam aj knihu. otazku si zacal smerovat inam ako bolo povodne mierene.
a zaoberat sa nazvami modov ktore pouzivaju spolocnosti je zbytocne.
inak nic v zlom ale vela spekulujes.


FAQ su simple ja xcem rozduchat hlbsiu diskusiu o operacnych modoch a ich najvhodnejsie pouzit
---
lebo ,...vela ludi pouziva len klient>ap alebo ad-hoc hoci by sa dalo pouzit ine
,..mozno nie take effektivne
napr WDS ale(newbie) nevie ze take cosi existuje >
kezde predpokladam Sad ze ripnes ze wds nie je lepsie ako ap + klient
lebo spomaluje a pod .. ale v niektorych pripadoch je riesenie
a malo ktory newbie vobec vie ze nieco take je ... a kedy to pouzit

okrem toho v nazvoch v ake mody zariadenia podporuju je chaos..
xcem zadefinovat pojem ktorym budu suhlasit aj RYPANIAchtivy useri
a a spravim prehlad HW zariadeni kde budu mody takto pomenovane nieco ako je prehlad cien ktory je staarry ,... a publiknut ,...
a tak predbezne zbieram info o modoch lebo ked to nazvem po svojom a po svojom vysvetlim tak nebudem stacit obracat dojde kopa flame war-istov Smile)

Hough....


2)! KEBY FERMI nespekuloval dnes je japonsko preludnene Smile
hyrosima/nagasaki
a spekulovat budem lebo inac nevyriesim nic,... Laughing Laughing Laughing Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 29.10.2004 - 07:58 #12506
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

napriklad co je to ad-hoc2 mode
(nikde som sa riadne vysvetlenie viac ako 2 vety nedopatral)

alebo v datasheete je ze
supported mode bridge/ap

pritom to zariadenie vie iba klientsky mod a ap-mod
WDS tam neni (ze bude ze bude v dalsom FRMW )
asi jediny sposob zisit co to dokaze pojednom si to doniest domom a skusat lebo mal som zariadenie ktore malo napis APclient(no ja som hladal ze sa tvari na AP-ISP ako klinet a doma mi robi AP pre PDA a notebook) a bol to WDS - pritom to malo len
apmod a ISP nema
a klient mode tam bol iba po zmene firmware...
------
takze pojmi ktore pouzijem v prehlade budu oddrazat releny stav/zariadenia
nech sa nenachyta dalsi newbie
a ktomu som xcel nejake info preto tento thread...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 29.10.2004 - 08:01 #12507
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
mody su presne popisane - teda netreba vymyslat ziadne poucky co ktory znamena a ako funguje. to ze daky vyrobca si to pomenuje po svojom je uz ina vec.
vsetko je popisane v standarde.
ale tak snaha sa ceni a budem len raad ked sa do toho pustis a spravis daky prehlad.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
5 Post subject: RE: Opracne Mody ( Client /AP / AP client /Ad-hoc/ Ad-hoc2/ apod  PostPosted: 29.10.2004 - 08:58 #12508
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

fajn tak sem hod nejaky link ja rad citam ,...sice pomaly ale citam,
...len nie nejake RFCcka nejaky lopatisticky ..(eng,fr,cz,sk)
mutacie sa potesim

ten prehlad robim vlatne pre seba ale uz ked si dam tu robotu
ze pisem take nieco nech to aj niekto cita Smile zatial mam pristup len k SMCckam zariadeniam a ASUSom takze sa snazim
okrem toho niekto by mohol rozpisat nieco o chipsetoch a nejake blbla(realne vyuzitie/prax dokazala)


(mna by osobne zaujimalo ) preco na novsich chipsetoch naplno vyuzivat ten promiskuitny mod...(je to v driveroch alebo je to hw blokovane nedostnaes sa k raw datam) wlan-ng nepre moju kartu podpouru ,..nejaky oem rtl
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)