Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 01:37


UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
nick80
Post subject: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 16.04.2003 - 07:58 #1381
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
ahojjteeee idem opat potrapit vase mozgy Wink) moj pripad...

mam router bez hdd, bootujem UNWIRED z diskety a rozbehal som si ta siet, host ap, disketa uplne plna,,,

fici to uplne ako chcem,Wink no za chvilku si ideme pripajat net a ja by som potreboval delit pasmo od providera, prepokladam cez htb ci nieco ine ako vypliva z vasich diskusii... jenomze,, ako to dostat dotoho unwired,,,

presnejsie da sa htb ci iny packet scheduler zaviest ako modul jadra?
alebo budem musiet "zmenit" distribuciu"?

dalsia otazka,, ako ulozim napr distribuciu czfree routera na cdrom,, ako sa vysporiada z read only mediom?
- compact flash nechcem kupovat, a disk zatial nepripada do uvahy (kvoli hluku).
- prip zipka?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 16.04.2003 - 11:10 #1387
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Packetschedulery sa vo vseobecnosti daju skompilovat ako moduly, ale jadro musi mat v sebe nahodene "QoS and/or fair queueing". Avsak skompilovat jadro niekde inde (aj bez modulov) a iba prekopcit prislusny bzImage na dotycnu disketu by az tak velky problem byt nemal.
Ked mas problemy s hlukom, myslis ze vrzgajuca disketova mechanika je tichsia ako disk (a aj roztocena CDROM mechanika byva castokrat vyrazne hlucnejsia ako disk). Okrem toho, disketa ti skor ci neskor zakape, taketo riziko je pri kazdom tociacom sa mediu, ale pri diskete je najvacsie, ak vsak nechces kupovat FLASHku, ten disk by bola navhodnejsia volba... (ak potrebujes co najspolahlivejsiu prevadzku)
Ak budes mat system na RO mediu, tak bud musis mat ulozene konfiguraky niekde inde, kde ich mozes prepisovat, alebo to napalis uz aj s konfigurakmi a ked budes potrebovat nieco zmenit, tak to CD proste prepalis (ak to bude RW), alebo vyhodis a napalis druhe Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 16.04.2003 - 11:37 #1390
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
si : dik, ja sa ti asi udakujem k smrti Wink)) vzdy na vsetko pomozes;

ten hluk,, mm ta disketa je zarial ok,, nabootujeto z nej a je pokoj,,

mam to zatial v izbe,, preto disk je brutal pocut,, mozno raz nastvem pojde to na disku, zahazem to do handier a ja budem mat pokoj Wink))
vcera to bezalo celu noc,, na tych stisenych ventilatoroch,,
kebyze braskovi nic nepoviem,, ani by netusil ze sw ap bezii Wink))

flashka tiez nie je zla,, len to nemozem kupit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 16.04.2003 - 11:54 #1391
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
no tak ja ti teda neviem, ja mam tiez v izbe 24hodinove beziace PC, ale viac hluku ako disk(y) narobia vrtule ventilatorov (a to su v nom tie disky az 3Smile, ale to tiez zalezi co su to za disky...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 16.04.2003 - 12:26 #1395
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
u mna je to naopak,,
disk je quatum 5g,,,
ventilator v zdroji ked som zhodil na 5v,, a na cpu som tiez znizil otazky,, vobec nebol pocut,,, tka,,, len ja mam ubohu 200; ) myslim ze tym mas ovela silnejsi router (silenejsie routre;)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 16.04.2003 - 12:31 #1396
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
no ten jeden disk co som stretol a bol to quantum bol naozaj neskutocne hlucny Smile) este ho myslim aj niekde doma mam, ale pri tom by sa nedalo spat ani keby bol vo vedlajsej miestnosti Smile

co sa tyka HW, tak doma mam silnejsi stroj (ale ten sa nestara iba o routing ale robi aj neake sluzby na sieti), po strechach su rozne sunky, aj horsie ako mas ty...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 17.04.2003 - 09:10 #1406
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
vcera,, som si pustil ten quantum a snazil sa ho vsemozne niecim upchat,, len tak zo zvedavosti,, mnoo,, ked som ho obalil takou divnou plachtou,, az mi to bolo divno nebolo ho vobec pocut;)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 17.04.2003 - 09:20 #1409
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
hmm len ked obalis priamo disk, je riziko ze sa nebude stihat odvetravat a uvaris ho... skus sa poohliadnut po inom disku, naozaj mam obavy ze dany vyrobca vyraba tie disky prilis hlucne. Ja mam doma WDcka a Maxtory, tie co su 7200otackove troska pocut, tie co su 5400ky su uplne ticho...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
roman
Post subject: Hlucnost disku  PostPosted: 26.04.2003 - 17:55 #1541
Basic


Joined: Apr 26, 2003
Posts: 1

Kazdy disk ma firmware a ked si stiahnes z internetu utilitku na nastavenie firmware mozes znizovat rychlost disku a aj ine parametre a hlucnost 7200ot disku je omnoho nizsia (mam to prakticky overene)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UNWIRED, HOST AP, a pripojenie na net..  PostPosted: 26.04.2003 - 18:09 #1542
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No to moze byt sice pravda, ale ja som napriklad do mojej masiny kupoval 7200 otackove disky kvoli rychlosti (5400 su konieckoncov lacnejsie, ak by mi slo iba o hluk Smile ) kedze mne masina nerobi iba router ale napriklad aj fileserver
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)