Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 18.04.2024 - 13:21


dynamic shape

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
mathew
Post subject: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 10:36 #1566
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Cafte ,
potreboval by som nejaké informácie ohladom tzv. dynamického shapingu, ako to funguje na akom OS by to bolo najlepšie vyriešit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 11:42 #1571
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
V kazdom pripade na neakom *nixovom OS (linux, BSD,...)
a co si predstavujes pod dynamickym shapingom ? poziciavanie kapacity medzi triedami (v zavislosti od priorit) alebo to ze niekomu das cez den neaku kapacitu a v noci neaku inu ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 12:09 #1573
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Skor tá prvá možnosť . t.j v prípde volnej linky "plný ktol" v pripade postupného pripájania sa klientov rovnomerné delenie linky medzi ostatných.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 12:15 #1574
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
spravis si CLASS v ktorej mas zhromazdenu celkovu kapacitu linky (- neake kapacity pre servisne ucely a sluzby beziace zo serverov/routrov) a narobis si potom pre kazdeho usera CLASS ktoremu das ako parameter PARENT ten horny s celkovou kapacitou, okrem toho musis pouzit SFQ.
Relativne dobre to je popisane v cbq.init-e (aj ked ked som to prvykrat videl tak som velmi nevedel co s tym Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 12:26 #1576
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
dík, a teraz zohnať *nuxaka co mi to spraví ))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 12:31 #1578
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Takych co to vedia a v pohode spravia (pripadne aj celu instalaciu) sa nas tu myslim pohybuje dost Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
face
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 18:34 #1581
Basic


Joined: Feb 18, 2003
Posts: 252
Location: Zvolen
2mathew: budes to mat v tom routeri co som Ti instalil...

2si: chcem sa opytat, ci v tom root classe ma byt uvedena fyzicka rychlost daneho interface, alebo sirka zdielaneho pasma... Ak totiz nepojdem na inet tak by bolo blbe aby mi trebars ssh z daneho routera chodilo mne pridelenou sirkou pasma, aj ked viem, ze toto konkretne riesi vytvorenie samostatnej class pre ssh...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 28.04.2003 - 21:24 #1586
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
tych CLASSov budes mat viacero nad/pod sebou asi...
do toho co ma ist von musi byt rychlost akou sa von aj dostanes, inac ti nebudu fungovat "poziciavania", pretoze ak das viacej ako to v skutocnosti vyda, tak system si bude mysliet ze este ma volne a tak to poskytne niekomu navyse ale cez linku to uz nepretlacis a nepretlacis mozno niekoho ineho kto toho taha/tlaci malo.
(moj problem preco taketo nieco nemozem pouzit je to, ze neviem urcit vhodnu kapacitu na celkovy class pretoze radia sa chovaju premenlivo (podla rusenia a pod))
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
face
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 29.04.2003 - 07:15 #1587
Basic


Joined: Feb 18, 2003
Posts: 252
Location: Zvolen
mam taky pocit, ze najlepsie by to bolo spojit s IPTABLES, kde by sa pakety zo sluzieb, ktore maju lokalny charakter (squid, pop3, smtp) omarkovali a v scheduleri (htb) by sa pridelovala sirka pasma na zaklade MARKov... bohuzial som sa k tomu este nedostal, ma niekto nieco take hotove ? pripadne dake templates ? nebudem vymyslat teplu vodu ked netreba...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: dynamic shape  PostPosted: 29.04.2003 - 09:54 #1589
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
V najnovsich OpenBSDckach sa to robi uplne krasne (kombinacia PF + altq v jednom konfiguraku, mnam Very Happy), na inych BSDckach sa to ako-tak da spravit ciste s altq a jeho diffservom, ktory sluzi prave na to, ale je to menej prehladne. V Linuxe to neviem Sad ale pocul som, ze to ide. Ak na to nikto neodpovie skor, skusim sa spytat kolegu linuxaka, az pride (momentalne robi statnicu).
Ale inac aj ja doporucujem dat do root classy kapacitu, ktoru naozaj mas, lebo inak Ti to bude robit to, co napisal Sicko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: Advanced traffic scheduler  PostPosted: 29.04.2003 - 18:01 #1594
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

Na linuxe mi chodi traff scheduler zalozney na HTB. V podstate jeho jadro som uz pastol do clanku o HTB, nie je IMHO problem podla dokumentacie a konfiguracie k HTB a podobnym staff urobit priorizaciu paketov a ich znackovanie podla potrieb. Dakedy sme sa so SI niekde tuto bavili o percentach, takze niekde ten post tu je, mozno priamo pri tom clanku.

Co ma zaujimalo viac, bolo spravit automaticky accounting a billing pripojenych :klientov: a to cez databazu (MYSQL) aby som tieto data mohol pekne distribuovat z jedneho systemu na druhy. Distribuovane FDB systemy plne ovladam aj konfigurujem, problem je zatial s tym, aby sa to urobilo nejako modularne a prislusne moduly aby pomocou skriptov (najskor perl) cucali data z lokalnej DB a podla toho riadili tok prevadzky.

Zatial pouzivam htb skript, ktory taha data o klientoch z /etc/hosts, a hned ako budem mat dokoncene dalsie wecy, tak to prehodim do DB. Problem je, ze na kodovanie nemam nejak cas Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)