Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 23:26


Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Author Message
Driver
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 20:37 #29099
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
si: pomozem ti , aspon bude krizova palba:-) aj ked on pochadza z mojho rodneho kraja (cize aj ja sa snazim spisovne...) Krabica urcite lepsie znie ako ŠKATUĽA hlevne ked si to pytas od predavacky....
mimochodom offtopic - tiez nieje po slovensky VSAK? Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 21:12 #29102
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

mimo tému: ano offtopic je tiez nespisovne. a co zas mate proti svojmu rodnemu jazyku??? okrem ineho tu prezentujete aj svoju intelektuálnu podobu... prepáčte ak som niekoho urazil...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 21:21 #29105
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
andreas4all: len to ze ta skatula znie prilis na grc...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 21:35 #29108
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

pre siho: tak za to ja nemozem, pretoze nie som jazykovedec... a nechcel som nikoho urazit, pretoze vsetkych si tu vazim a keby nebolo vas, tak asi tazko som dnes tam, kde som... vela ste mi pomohli... dakujem Vam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 27.02.2006 - 10:03 #31132
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Nedavno som sa rozpraval s jednym elektrikarom a ten mi tvrdil, ze ak taham po vonku kabel, hoci nie je zasuvka priamo vonku, ale v el.inst. krabici, aj tak na to musi byt vzdy revizna sprava. Ale vraj to zavisi aj od toho, ako je kabel pripajany do siete (priamo do zasuvky, ale nejake ine riesenie). Dalej, ze je treba na kazde zariadenie istic a elektromer, co je uz podla mna dost divocina toto vsetko vybavit, koly jednemu stoziaru na streche. Ake mate s tymto prakticke skusenosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 27.02.2006 - 10:15 #31133
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
elektrikár má pravdu bohužial.


revizna správa sa vydáva na zrozvod ktorý je na pevno pripojený na existujúcu el. sústavu. Pokila napr spraviš to že to pripojíž do zásuvky, kotrá je napr. sučastou bytu nepotrebuješ na to revíziu nakolko je to v podstane predlžovačka.

takže sa tzo zvykne riešit tak, že sa spravi odbočka s poza meranie napr. spoločných proestorov( nikdy nie na priamo v stupačke !!) a uzavire sa do skatule istič plus zásuvka. Na to sa spraví revízia zakreslí sa to do projektu, resp. sa to doloži do projektu. ptom to možeš dalej tahať. Fatom ale zostáva, že v el. stupačke by sa nemali nachádzať žiadne "makke" káble t.j. nejaké CYSY.

čo sa týka merania je to na dohode.
Každopádne to musí byt za nejakými hodinami, tak ako som uviedol najlepšie za hodinami kotré merajú spoločné priestory. V tedy ti stačí sa dohodnut so správcom budovy na pomernej čiastke, kotrú budeš za el. energiu platit.
Pokila chces vlstne meranie trab zbehnut na Elektrárne a dohodnút si insštáláciu hodin, resp. zabezpečit inštaláciu + revíziu a kontaktovat Elekrárne nech ti hodiny prídu zablombovat a uviest do prevádzky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 27.02.2006 - 10:30 #31137
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Takze za hodiny merajuce spolocne priestory (ktore su predpokladam niekde na prizemi, alebo v pivnici) si vlastne volakde dam vlastnu krabicu s isticom a zasuvkou. odtial potom budem tahat kabel az na strechu? resp, ked nie kabel, tak tie el. droty, ktore uz nebudu vyzerat ako predlzovak a bude nutne na ne spravit zase reviziu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 27.02.2006 - 10:41 #31139
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
hlavne ide o to ako to potrebuješ oficálne spravit nakolko ked t obudeš robit totálne podstivo bude ta to stát prachy. Ja to vyslovene riešim podla situácie, a snažím sa v čo najvačšej miere vyhnut všetkým tým paiarovačkám ak je to možné.

Možno je to čiernnota a zapojení, kotré boli o 100 percent horšie ako ja som našiel na mraky.

čo sa týka tahania káblov. Tažko povedat nakolko u nas je rozvod na ventilátory, kotré su na dvetrávanie zo stupačiek na samom vrch paneláku takže mi to pripájamie tam. Je tio cca na strechu 5 m káblu .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)