Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 03:47


aky vsesmer poradte ?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
mynickname
Post subject: aky vsesmer poradte ?  PostPosted: 27.12.2006 - 15:07 #43740
Basic


Joined: Mar 04, 2006
Posts: 57
Location: PD / BA
Poradte co je lepsie ci 12dB vsesmer alebo 8dB ? co sa tyka pokrytia a uhlov ten 8dB ma 18° a 12dB ma 9°... tak neviem ktore zobrat potrebujem pokryt uzemie aspon 1,5 km v mierne zarusenom prostredi.. sektorky by boli samozrejme fajn ale nemozem si to dovolit budovat zatial
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: aky vsesmer poradte ?  PostPosted: 27.12.2006 - 15:17 #43742
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mynickname: tie uhly co spominas hovoria o tom kolko do zeme a neba to cca vyzaruje, takze zavisi od toho kam budes umiestnovqat antenu a klientov.. ale k tomu aby si sa spravne rozhodol treba vidiet aj vyzarovaci diagram ako taky, lebo sice mozes mat na klientovi co je hlboko pod antenou signal pri 8 dB antene v rozmedzi -2 dB (teda si sa este zmestil do tolerancie 3 dB ktore sa pouzivaju ako hranica pri stanovovani uhlov), a pri 12 dB antene tam budes mat v danom smere stratu napriklad -5 dB (a si uz mimo uhla teda), ale stale 12 - 5 = 7dB bude viac ako 8 - 2 = 6 dB (cisla su ciste vymyslenym prikladom Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mynickname
Post subject: RE: aky vsesmer poradte ?  PostPosted: 27.12.2006 - 15:25 #43743
Basic


Joined: Mar 04, 2006
Posts: 57
Location: PD / BA
mne je jasne ze ked to dam na 20m budovu tak musim byt podla vypoctu cca 100m aby som bol v pokryti pod nou ale to som chcel ze do akej vzdialenosti pokryjem uzemie pri 8 dB a 12 dB ? pri stredne zarusenom pasme
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: aky vsesmer poradte ?  PostPosted: 27.12.2006 - 15:59 #43745
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mynickname: to je tiez asi lepsie vyskusat a taktiez zavisi aj od klientskych stran co tam budes davat a tiez od toho co to v skutocnosti znamena stredne zarusene...
ale pokial tam nemas neaky zasadnejsi problem preco nie, asi by som skor zobral tu 12tku...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)