Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:40


Mikrotik prisposobenie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
michalci
Post subject: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 19.04.2007 - 15:26 #49507
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
zdravim vsetkych napadla ma takato otazocka

chcel by som si v buducnosti zaobstarat Mikrotik zatial jedine co o nom viem je ze je zalozeny na baze Linuxu cize napada ma otazocka ci je mozne si Mikrotik nejako prisposobit (nemyslim priamo zasahovat donho len k nemu doplnit nejake veci aby na masine kde mi bez MK bezalo aj nieco ine) napr. doinstalovanim nejakych programov a skriptov, osobne na napr zaujima ci je na nom mozne spustit napr. Midnight Commander + Windows Communicator + nejake dalsie aplikacie pre Linux (napr. TeamSpeak, Ventrilo, MySQL, PHP) skratka spravit z toho taky mensi server resp. router OS s vlastnymi aplikaciami teda zaujima ma ci dokaze MK bezat paralelne s inymi aplikaciami resp. spustat po starte nejake aplikacie

diky vopred vsetkym za odpovede
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 19.04.2007 - 16:56 #49514
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

michalci wrote: ›zdravim vsetkych napadla ma takato otazocka

chcel by som si v buducnosti zaobstarat Mikrotik zatial jedine co o nom viem je ze je zalozeny na baze Linuxu cize napada ma otazocka ci je mozne si Mikrotik nejako prisposobit (nemyslim priamo zasahovat donho len k nemu doplnit nejake veci aby na masine kde mi bez MK bezalo aj nieco ine) napr. doinstalovanim nejakych programov a skriptov, osobne na napr zaujima ci je na nom mozne spustit napr. Midnight Commander + Windows Communicator + nejake dalsie aplikacie pre Linux (napr. TeamSpeak, Ventrilo, MySQL, PHP) skratka spravit z toho taky mensi server resp. router OS s vlastnymi aplikaciami teda zaujima ma ci dokaze MK bezat paralelne s inymi aplikaciami resp. spustat po starte nejake aplikacie

diky vopred vsetkym za odpovede


NIE
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 19.04.2007 - 18:00 #49515
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to aman > nehovor uplne nie... len je to tak narocne a neefektivne ze sa to neoplati... ked raz je OS stavany na routrovanie, tak preco tam hadzat dalsie veci??

inak tu riesia nieco podobne

http://forum.routeros.cz/viewtopic.php?t=1739
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 19.04.2007 - 19:56 #49519
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
andreas4all: linux ako taky nema problem ani s jednym z toho, len mikroftak je uzavreta haluz a asi dost tazko donho budes nieco dorvavat....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 19.04.2007 - 22:14 #49524
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to si > viem o com hovoris, ale zial zatial sa nepotrebujem do toho vrtat, vsetko co potrebujem si spravim aj tam... avsak mam rad riesenia do ktorych vidim... asi rovnako ako aj ty...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 20.04.2007 - 00:47 #49525
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
ehm ehm . Nebavme sa o mikrotiku, mikrotik je len OS, resp neaka nadstavba s obmedzeniami. ja to vidim inac, na rb, resp na MIPS platformu existuje tzv short linux, pripadne debian a tam uz naozaj zalezi len na velkosti cf karty, pripadne rom. Je zamorejme, ze na rb133 budes spustat len shortlinux, ale na inej, ktora pouziva cf kartu si spustis plnohodnotny linux.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 20.04.2007 - 09:27 #49540
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
michalci wrote: ›zdravim vsetkych napadla ma takato otazocka

chcel by som si v buducnosti zaobstarat Mikrotik zatial jedine co o nom viem je ze je zalozeny na baze Linuxu cize napada ma otazocka ci je mozne si Mikrotik nejako prisposobit (nemyslim priamo zasahovat donho len k nemu doplnit nejake veci aby na masine kde mi bez MK bezalo aj nieco ine) napr. doinstalovanim nejakych programov a skriptov, osobne na napr zaujima ci je na nom mozne spustit napr. Midnight Commander + Windows Communicator + nejake dalsie aplikacie pre Linux (napr. TeamSpeak, Ventrilo, MySQL, PHP) skratka spravit z toho taky mensi server resp. router OS s vlastnymi aplikaciami teda zaujima ma ci dokaze MK bezat paralelne s inymi aplikaciami resp. spustat po starte nejake aplikacie

diky vopred vsetkym za odpovede



Mas toho windows communikatora-klienta pre win aj v nejakej verzii co nema obmedzenu platnost na 30 dni?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Mikrotik prisposobenie  PostPosted: 20.04.2007 - 17:06 #49561
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Na MT si rozbehas co potrebujes, ale ako uz bolo napisane je to neefektivne. MK je na routovanie a podobnym sposobom by sa narusila stabilita a kvalita toho na co je primarne urceny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)