Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 09:36


mikrotik 3.11 a sip

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Thomas
Post subject: mikrotik 3.11 a sip  PostPosted: 17.09.2008 - 00:55 #68291
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
V piatok som otravoval pixalla o nejake tie loginy , že konečne už sprevadzkujem zákazníkovi telefón a začnem sa hrať z hotline .
Loginy som dostal otestoval , cez orange net , lebo som mal akurat doma murárov takže vlastná sieť nehrozila. Konta bežali v pohode.
Čo čert nechcel ako som došiel ku klientovi som sa dozvedel že mu nejde net . Začal som patrať po pričine a dozvedel som sa že vo vedľajšom vchode horelo no a milý hasiči pri otváraní dverí na strechu poškodili náš neštastne umiestnený switch. Ked sme dali všetko doporiadku tak blo už osem hodín večer takže hrať sa ešte s telefónom nepripadalo do úvahy.
Telefon som teda nastavil nadialku a poslal klientovi smsku že to ma aktivovane .
Dnes rano mi klient volal že telefón mu sice ide ale nepočuje druhú stranu.
Nainštaloval som si teda sw telefón do PC,teraz už pripojené cez moju sieť, nastavil loginy skúsil vytočiť číslo všetko prebehlo ok až na to že to malo podobný problém ako opisoval klient. Tak som si pomyslel že môže byť problém u ecce , ale skôr ako budem volať pixallovi som sa rozhodol skúsiť moje staré testovacie ready konto , nuž aj toto malo rozvnaký problém. Skúsim sa pripojiť cez orange a ejhla tu ide všetko bez problemu. Tak som saq vratil späť na sieť , prihlásil na hlavny router , namapoval verejnu IP a problém salte pretrvával , povipinal všetky pravidla vo firewalle a nič.
PO chvilke klikania vo winboxe a vypínania všetkého možného som našiel vo firewalle záložku Service port. Bola tam aj taká možnosť že sip zakázal som ju a telefon zrazu začal fungovať tak ako má.

Takže ak budete niekto riešiť podobný problém aspoň budete vedieť kde je pes zakopaný. A nemusí laborovať s pravidlami vo firewalle

 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: pixall  PostPosted: 17.09.2008 - 11:09 #68296
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

hej, to su tie paradne NAT helpery v routroch, co tomu viac uskodia nez pomozu. ono sa ti urcite s tym povolenim SIPu natiahol aj takyto nejaky "helper" ktory kuka do paketov a priepisuje v nich veci, no a urcite ze tam pise nejake bludy ked sa to takto sprava.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)