Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 18:06


ping z PC

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Author Message
pixall
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 22:05 #68638
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

reagujem na GSM/GPS monitoring vozidiel... uvodom sa ospravedlnujem ze to nie je jednou vetou, komu sa nepaci nech necita Smile

firiem ktore taketo veci dodavaju som nasiel asi 10, spravidla sa zameriavaju na velkych klientov (spedicia, kamiony, atd), cennik je neverejny, male zakazky nerobia, cena za jednu instalaciu je cca od 30 tisic vyssie (s meranim stavu nadrze kludne aj 60tisic), mesacny poplatok 2-3 tisic za vozidlo. tato kategoria ma neoslovila, resp ked tak len v tom zmysle, ze taketo riesenie za taketo ceny mozem kludne dodat aj ja a po uz pri par vozidlach mam krasne zarobene.

dalej som nasiel dvoch dodavatelov ktori robia aj mensie firmy. jedneho odporuca tmobile ako svojho partnera, nazov nepamatam, ale tusim automonitor.sk, pokial viem tak to patri pod NAVIGACE (taki predajcovia GPS co maju stanky v obchodnych centrach). zriadenie za korunu, poplatok okolo 1400,- mesacne za kazde auto, 24 mesiacov viazanost, zmluvna pokuta nieco vyse 20tisic (vsetko bez DPH). ked som sa pytal co v pripade znicenia, kradeze, havarie, predaja vozidla, atd, tak odpoved bola - 24 mesiacov ste povinny nam platit, viac neriesime. kupte si ine auto, kupte si ine nove zariadenie (cca 25tisic), dajte si tam simkartu, pouzivajte dalej, alebo nepouzivajte a len platte. nakolko auta su u technikov spotrebny material a zivotnost sa nerata na roky ale mesiace, a na inych podmienkach sa dohodnut nedalo, a okrem toho aj tak bola cena premrstena (korunova akcia v ktorej sa cele zariadenie 2-3x preplati), tak sme sa nedohodli.

nakoniec som vybral riesenie od firmy DEMOTECH (www.demotech.sk), traceroute hovori ze ho pripaja na internet firma Fibris (ked sa nemylim tak to je lukic), moje skusenosti s nimi su od zaciatku velmi dobre. ziadne neprimerane alebo arogantne podmienky, dokonca nam to dali na mesiac zadarmo na otestovanie, ale poznajuc ponuku konkurencie tak som vedel ze to tam aj rovno ostane. zariadenie som kupil naraz, ziadna viazanost, vyslo ma aj s montazou a aktivacviou tusim 11900 na jedno auto bez dane, alebo mozno o tisicku-dve drahsie, nepamatam uz presne, prva faktura za 2 auta bola nejakych 32tisic s danou. namontovali nam to v zmluvnom servise za par hodin, nic nevidno, je to uplne ukryte, az na prepinac sukromna/sluzobna jazda (doplnkova vybava za priplatok tusim 100 korun jednorazovo). za dalsich asi 2600 jednorazovo sa da doobjednat aj identifikacia vodicov dallas chipom, to som zatial neobjednaval. mesacne platim tusim 450 + DPH za kazde auto, za tuto cenu mam online aj offline report (tj vidime auta zaroven na mape aj nam to robi komplet knihu jazd), kto potrebuje len jedno alebo len druhe, cena je tusim o stovku-dve nizsia. to je uz aj cena s mesacnym poplatkom GSM operatorovi, SIMkarty dodal a plati DEMOTECH.

web aplikaciu si mozete pozriet cez demo konto na www.autoreport.sk, nam na poziadanie spravili URL kde je strojom parsovatelny zoznam poloh. z toho to vieme mirrorovat ku nam do SQL a dalej spracovavat (tj ked viem kedy technik bol u zakaznika a ktorym autom, viem zistit zakaznikovu polohu). ta web aplikacia urcite nie je bezchybna, trochu sa v nej obcas stracam, ale chce to trochu zvyku a da sa, naviac zo zmirrorovanych udajov z mojho SQL sa uz da nakrelist hocico. aktualizacia polohy je kazdych 60 sekund pri zapnutom motore.

naviac je fajn ze to riesenie nie je uzavrete, pouzivaju sa GSM/GPS zariadenia tusim od Falcom-u ktore su pekne zdokumentovane, pri troche chcenia sa to da nasmerovat na vlastny server (http get, alebo vlastny protokol cez TCP ktory prenasa o dost menej dat nez http, alebo pripadne to moze ist aj cez SMS). demotech priamo ponuka cca za 50tisic instalaciu kompletneho serveroveho riesenia kde uz potom zakaznik nemusi vobec platit demotechu ziadne poplatky, da si do zariadenia svoju simkartu a funguje sam o sebe (prenos je udajne mensi ako 10MB za jedno auto mesacne). vlastny server je hlavne pre firmy s velkym mnozstvom aut.

zaroven ked sme to objednavali tak prave mali v priprave podporu pre nejake nove GSM/GPS zariadenia, kde mala byt cena este nizsia, cele by sa to zrejme aj s instalaciou voslo do 9-10 tisic, ale kedze som to chcel hned tak som necakal a kupil to co bolo, hoci trochu drahsie.

suma sumarum, myslim ze od demotechu mam kvalitne zariadenie za prijemnu cenu (falcom je klasika medzi priemyselnymi GSM zariadeniami), mesacna prevadzka je tiez pomerne lacna (ked odratam poplatky za SIM tak je to za cca dve stovky mesacne za auto), a naviac ziadne dlhodobe zavazky ani viazanost a pripadne pokuty. keby ste ich kontaktovali tak mozete povedat ze ich odporucalo ecce Smile


Last edited by pixall on 29.09.2008 - 22:23; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 22:19 #68640
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Naozaj realne riesenie mi predstavil zemlar, stoji to par korun ak nechces midlware, je lepsie spytat sa jeho, zajtra to bude predstavene na energo stretku v Tatrach. Sme rozhodnuti na 99 percent pre toto riesenie, stream cca 10 kanalov ta vynde 35 tisic - cisto streamery.


budem rad ked to co ste vykoumali odprezentujete aj tu. 35tisic na nejaku masinu na headend nie je polozka, ak to chodi tak to kludne a s radostou hned vezmem, ja som zatial na testovacky IPTV rozmrdal asi 3x taku sumu.

ale viac ako headend ma trapi settopbox a jeho cena, to je polozka ktoru uzivatelia najviac citia a s ktorou mam najvacsi problem to obstarat. minuly vikend som niekolko hodin stravil babranim sa s vzorkou HS6000 (hansuntech), aby som zistil ze je to nedorobena beta a pred vypustenim do uzivania bude potrebovat este vela vela doladovania s neistym vysledkom. predtym som tu mal par inych cinskych srandiciek a tiez to nebolo nic moc. mna tie testovacky nebavia a nemam na nich cas, ked mate nieco fukcne, sem s tym. middleware (na sposob objednavana pizze, predpovede pocasia atd) nepotrebujem, staci mi aby sa dala zapnut telka a prepinat programy. podobne nenarocne poziadavky tu maju viaceri a bolo by vhodne keby sme sa zhodli na jednom modeli kvoli lahsej logistike a lepsim cenam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 22:31 #68641
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no chlapi ja by som rad tiez videl co sa da urobit za 35tis. urcite by ma to potesilo keby sme sa do takej sumy vliezli ale priznam sa, ze predpokladam tak o jednu nulu naviac. Pixall pise o STB, to je aj u mna kamen urazu, cize cakam.....ludia si nekupia STB alebo kupia ale bude ich velmi malo.....ja v IPTV cez STB nevidim buducnost .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 22:35 #68643
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ta najslabsia motorola sa da zohnat za 3000 sk. (vraj)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 23:09 #68645
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Ta najslabsia motorola sa da zohnat za 3000 sk. (vraj)


hej to vieme, takuto informaciu mame. zatial som sa ale prakticky nedostal ani k jednemu funkcnemu rieseniu ktore by som mohol nasadit a ktore by mi vedel niekto stabilne dodavat. vzoriek je habadej, zaruka funkcnosti a dalsich dodavok je miziva. najblizsie k vysledku bol tusim bakula so zariadeniami od dantechu ktore maju aj dobru cenu aj nejaky lokalny support a aj vraj chodia, ale aj on spominal ze na niecom aktualne visi a caka.

STBcka viem tiez zohnat cez znameho ktory robi s cinou, za cca 120-150 USD (tj ekvivalnet 3000 sk ktore si spominal). problem s nimi je taky, ze chipset v tejto cenovej kategorii (SD) zvlada radovo 5-8 mbit stream, kdezto na satelite stretnes obcas aj stanice ktore zaujimave veci vysielaju na vyssom bitrate. napriklad pri poslednych majstrovstvach vo futbale STV2 islo na 2mbit, a STV1 bezalo 10mbit, no a vtedy tieto masiny nestihaju a je po obraze, a to prave pri tych najzaujimavejsich prenosoch.

vo velkych rieseniach sa na to pouzivaju tusim (prepacte pripadny nespravny termin) rateshapery, ktore drzia bitrate stanice v stanovenej hranici (v podstate to bude asi vnutorne dekoder+enkoder). tam bola cena pomerne astronomicka, k nejakemu rateshaperu som sa dohladal, bola to sucast nejakeho riesenia pre IPTV pre hotel, a cena za ten jeden rateshaper na zopar programov bola v prepocte okolo pol miliona korun, takze nic do coho by som chcel ist.

no a druha moznost bola pouzivat nejake schopnejsie STB, ktore vysoky bitrate zvladnu. jeden taky kus bol prave ten hansuntech, co som tu mal, teda mal by byt. tam je cena okolo 180 USD, je to tusim aj na HD TV, takze zvlada aj viac nez tych 10mbit. pruser bol v katastrofalnom softe. potrebuje to webserver kde ma obsluzny soft, ale nevie si po neho ist za router (hoci sa o to pokusi, ale nepocka si na odpoved), musi byt v tom istom segmente. obraz mal pomer stran cca 1:1 (cca stvorec, a cierny okraj nalavo a napravo) a ani po dlhsom badani som neprisiel na to, ako to zmenit. dalej po vojdeni do menu, som ani po 5 minutach mackania ovladaca nenasiel sposob, ako z menu vyliezt, musel som vypnut cele STB (chudak uzivatel). tri stvrtiny gombikov na ovladaci vobec nefunguju. cely midleware bol napicu, obrazovka najprv nabehla ako obdlzniky s nazvami gifov, a do toho sa dotahovali prislusne obrazky postupne asi 3 sekundy, fuuj. pocas par minut prehravania videa po lokalnej LANke doma (server aj STB) sa obraz parkrat zasekol, na PCcku mi bezal OK. soft sa tvaril ze ovlada aj video on demand, a nahravanie programu na povel uzivatela na sietovy server, ale dodavany soft je jednak pre windows server (uff) a jednak ma licenciu expirovanu pred rokom, takze priamo na demo CD je pokec, ze si mas posunut hodiny na serveri do minulosti aby ti to bezalo. Wink a to som este nespomenul ze texty v STB sa vylievali za hranicu obrazovky, asi polovica textu bola mimo a nedala sa vobec citat. o chabej plastovej krabicke ktorej sa vylamal kryt skor nez to doslo z ciny, skoda hovorit, ale podla katalogu sa dodava aj v krajsej. celkovy dojem mozem hodnotit len ako DoDo (dodelej doma) a ja by som nechcel byt ten kto to bude dodelavat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)