Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:35


vyberove konanie na 10GHz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Chalan
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 24.11.2008 - 15:50 #70477
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nieje to malo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 24.11.2008 - 16:03 #70478
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
euro wrote: ›Ja som to skor myslel ako konekt pre jeden bod a nie ako konektivitu pre celu, alebo velku cast siete,
a tahat 30M pre 25 AP mi pride trochu malo (pocitam ze je na kazdom ap viac ako 10 ludi)

pre pripajanie jednotlivych AP su to vyhodene prachy.
tych 30 mbit je ozaj malo, ale zatial niesu peniaze na upgrade
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 24.11.2008 - 16:40 #70479
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
pixall wrote: ›
kubiik wrote: ›ja som to zvrhol hned ako som sa o tom docital...

(ak ma pamat neklame,) co uz mozes postavit za vysokokapacitny spoj, ked ti daju kanal len 7MHz?
aj keby to stalo bejakych 20k na 10rokov, je to pouzitelne len na specificke trasy ako napriklad dodavka konektu pre biznis zakanzika a tym to hasne....


presne tak, so sucasnymi technologiami mozes na tom spravit afaik nejakych 16 megabit na jednu frekvenciu, tych 16 mbit potom delis medzi klientov. idealne pre garantovane pripojky v nizkych kapacitach (stovky kilobit, maximalne par megabit). nic pre uzivatelov ktori chcu 70megabit za 300 korun, ba dokonca to nie je vhodne ani na vikendove pripojenie za 100 korun Smile

ale urcite Wline 4000 ultra + speed mega logo edition ti tych 70 mbit da Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 24.11.2008 - 18:10 #70483
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to gyro > ale este musi mat na sebe super-mega-urychlovaci watchdog od RFelements.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 24.11.2008 - 18:42 #70486
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
andreas4all wrote: ›to gyro > ale este musi mat na sebe super-mega-urychlovaci watchdog od RFelements.

to je urcite ten co mrzol castejsie ako samotne zariadenie Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 24.11.2008 - 19:03 #70488
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ale spat k teme, aby sme si stale neutahovali len z najznamejsieho loga

10g licencie sme zvazovali aj u nas, ale po zvazeni ceny zariadeni, kapacit a podobnych dalsich veci, sme sa na to vykaslali, aj ked pravdepodobne by sme to ziskali, ale co dalej s tym.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 25.11.2008 - 07:54 #70501
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

airbilly wrote: ›
euro wrote: ›Ja som to skor myslel ako konekt pre jeden bod a nie ako konektivitu pre celu, alebo velku cast siete,
a tahat 30M pre 25 AP mi pride trochu malo (pocitam ze je na kazdom ap viac ako 10 ludi)

pre pripajanie jednotlivych AP su to vyhodene prachy.
tych 30 mbit je ozaj malo, ale zatial niesu peniaze na upgrade


beriem to do buducna, ked si to tak vezmete tak si zarusujeme veselo 2,4G a aj 5G, takze je len otazkou casu kedy bude problem dotiahnut konekt na body a prave preto by mohla byt 10G vyhodna, len ta cena ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 25.11.2008 - 16:31 #70516
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
a o akej cene hovorime teda, pretoze multibod od alvarionu sa da uz niekde okolo6000dolarov a to je teda asi kvalitativne max. co poznam tu v dosahu, a vsetko ostatne rapidne klesa z cenou, v pripade alcomy a riesenia bod-bod, ktore je v ramci tejto licencie tiez dovolene sme uz na 100tis a to vsetko hovorim o novych spojoch, neviem ci konwes alebo nieco ine som videl pouzite uz niekde za 30tis a to si myslim, ze je dobra cena. U nas je 5ka tak zarusena, ze mam problem pretlacit 4Mbit a nie 70iat ako podaktory co ficia na logu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 25.11.2008 - 16:38 #70518
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
prave ten multibod ma zaujima ale asik nerealne premna
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: vyberove konanie na 10GHz  PostPosted: 25.11.2008 - 19:17 #70519
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

421 wrote: ›chalani ma nestvite, 7MHz je sirka pasma a v pripade dohody so susedom nie je problem rozsirit o medzifrekvenciu co v pripade bod-bod /aj ten je schvaleny/ nie je problem.


ale prosim ta....uz tu mame rozne "dohody so susedom" myslel som legalnu stranku veci a to, ze si mozes kupit kanal o sirke 7MHz, nikde nie je spomenute, ze mozes pouzivat nieco navyse. kebyze to tak je tak som happy a idem do toho a nepindam. spomenute je vsak len tych 7MHz a su tam rovno uvedene pridelene kanalove frekvencne intervaly....

to uz sa rovno mozes vysrat na registraciu a platby za frekvenciu a robit si v 10iatke co chces ako chces.

aj ked ty si asi iny operator ako ten vseobecne nespominany o ktorom vsetci vedia ze 10tky pouziva....a s tebou by sa asi nesrali Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)