Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:05


Address list MK

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
tulo
Post subject: Address list MK  PostPosted: 03.12.2008 - 23:38 #70972
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Mam spravene presmerovanie neplaticov na MK, src nat a adresy berie z address listu, chcel by som to nejak zautomatizovat, neviete mi poradit nejaky skript teda ak sa to da nejak ze by si MK isiel niekam zobrat napr textak v tvare: neplatic 192.168.X.Y ???? povedzme kazdych 24 hodin? Pripadne skript na zapis adries do adress listu v sql by som to asi vedel vyrobit pridat ip do address listu viem len mam problem ich cez ssh zmazat robi to nejak divne vzdy musim dat print a nasledne remove a cislo zaznamu ktory chcem zmazat. Chcel by som to nejak ze sa address list zmaze a nacita novy.

Na oplatku mozem ponuknut slovencinu do LMS, pripadne sablonu faktury platnu v SR Shocked pripadne inu protisluzbu abo daky cash. DIk.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 08:47 #70976
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ta sablona by ma veru zaujimala. Nechcem bonzovat ale toto co potrebujes ma prave JOFO rozbehane a prave on pouziva LMS. Ja to idem testovat len musim doniest nejaky stroj na ktorom to bude skusobne bezat. Nezalozime nejaku minikomunitku ohladom LMS?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 10:25 #70982
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

no, celkom to este rozbehane nemam, ale viem ako na to... ma otestovany princip, len som sa este nedostal ku konkretnemu skriptu... ale nie je to az taky problem, len kebysom nebol taky lenivy Smile
do MK mozes zapisovat priamo cez ssh aj z inej masiny remote.. ked chces mazat z addresslistu tak na to je asi najlepsie pouzivat aj find
uvediem priklad:
ak chces vymazat usera s ipckou 1.2.3.4 z listu "Neplatici" tak sa to robi takto
Code: › /ip firewall address-list remove [/ip firewall address-list find list="Neplatici" address=1.2.3.4 disabled=no]

toto ti zabezpeci vymazanie ipcky 1.2.3.4 z listu "Neplatici" ktory nie je zadisablovany
tu fakturku by som si aj ja rad pozrel...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 11:43 #70998
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Inac teraz ma napada kurnik ved od noveho roka tu je euro kurnik to bude iny chaos
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 11:56 #71000
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ja uz na eure pracujem.. budu to rusne chvile po novom roku Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 13:21 #71005
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

euro uz mam spravene respektive cez vikend sa sfinisuje, ale prosim spat k teme address list lebo tu sa furt odbaca od temy, nahlad FA mozem poslat do mailu kontakt do PM Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 13:38 #71006
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

tulo, napisal som ti k veci ako sa mazu zaznamy z address listu
skript chces robit tak aby ti z tvojej mysql databazy vyberalo neplaticov a nahodilo ich na gw do addresslistu?
toto sa da docielit dvoma sposobmi (teda aspon zatial som neprisiel na ine) a sice:
1. na servri s mysql sa vyberu z db ipcky ktore sa maju zaradit do addresslistu a vygeneruje sa skript pre ROS, ktory sa zarovenm moze odoslat ftp-ckom na gw, kde ROS automaticky spusti dany skript po nahrati (nazvem to off-line riesenie)

2. z db na servri sa vyberu ipcky a cez ssh sa priamo na gw zapisu polozky do address listu.. (nazvem to on-line riesenie)

obe riesenia som vyskusal a funguju... zalezi od toho co je pre teba lepsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 13:38 #71007
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Ja som pisal ze este sa do toho celeho moc nevyznam ale uz cez vikend sa idem pokusit trosku hlbsie preniknut do LMS
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 18:40 #71014
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›tulo, napisal som ti k veci ako sa mazu zaznamy z address listu
skript chces robit tak aby ti z tvojej mysql databazy vyberalo neplaticov a nahodilo ich na gw do addresslistu?
toto sa da docielit dvoma sposobmi (teda aspon zatial som neprisiel na ine) a sice:
1. na servri s mysql sa vyberu z db ipcky ktore sa maju zaradit do addresslistu a vygeneruje sa skript pre ROS, ktory sa zarovenm moze odoslat ftp-ckom na gw, kde ROS automaticky spusti dany skript po nahrati (nazvem to off-line riesenie)

2. z db na servri sa vyberu ipcky a cez ssh sa priamo na gw zapisu polozky do address listu.. (nazvem to on-line riesenie)

obe riesenia som vyskusal a funguju... zalezi od toho co je pre teba lepsie...


jj nekcel som nikoho urazit len tu to tak byva Wink zacali sme address list a uz ficime k lms a bohvie kde to skonci.
1ve riesenie sa mi paci nevedel som ze skript sa da nahrat ftpckom ako to ma vyzerat? napisem ho ako textak dam mu nejaku priponu? So skriptami mam len 2 chabe pokusy ze som si ich napisal priamo vo winboxe a spustil. Embarassed
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 19:25 #71015
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

skripty pre ROS maju mat priponu .rsc a obsah je to co by si pisal do kozoly resp skriptu vo WinBoxe
staci ak to nahras ftpckom na router aspustis to napr skriptikom cez scheduler alebo ak pouzivas ROS3.X tak potom myslim ze ked nazov suboru zacina auto tak sa vykona po nahrati automaticky, ale toto som neskusal.. ja mam radsej priamo pripojit sa na router a naladovat prikazy cez ssh on-line...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 04.12.2008 - 22:01 #71025
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Jo tak som skusil offline riesenie subor som nakopcil cez ftp medzi files ho mam ale neviem ho spustit medzi skripty mi ho neda cez sheduler ho nespustim. Ak mate niekto priblizny postup ako tam narvat cez ssh myslim ze treba nieco dorobit do sql sem s nim prosim budem sa trapit tym aj ked offline riesenie sa mne osobne zda lepsie lebo poslat nieco z webu na ftp je uplne najjednoduchsie. teda pre mna
Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 05.12.2008 - 08:09 #71030
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

http://kevin.vanzonneveld.net/techblog/ ... _with_php/

toto je asi to co hladam
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Address list MK  PostPosted: 05.12.2008 - 11:07 #71035
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

remote pristup cez ssh sa da docielit tak, ze si na danej masine, z ktorej chces remote spustat prikazy na gw, vygenerujes dsh kluce.. dsh-public kluc si potom naimportujes v ROS. Na remote masine si este vypni prihlasenie heslom a to ti zabezpeci to, ze sa mozes z tejto masiny prihlasovat do shellu iba zadanim user@ip_adresa
ziadne heslo ta nepyta ale prihlasi ta na zaklade dsh kluca ktory si naimportoval.. prikazy mozes spustat jednoduchym napisanim za prikaz
napr. user@ip_adresa /ip firewall address-list add list=Neplatic address=192.168.1.2
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)