Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 11:00


mikrotik 4.0 beta1

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
edusko
Post subject: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 21.12.2008 - 14:51 #71712
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

mate niekdo skusenosti?ako moc to zatazuje procak co je tam nove oplati za nainstalovat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 21.12.2008 - 15:34 #71713
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Kym nevyjde par ostrich verzii , podla mna nema cenu to skusat .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 21.12.2008 - 18:02 #71722
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

mashinepistole2 wrote: ›Kym nevyjde par ostrich verzii , podla mna nema cenu to skusat .

Kym to nik neodskusa tak nevyjde ostra verzia Laughing
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 21.12.2008 - 21:24 #71734
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
lubosk wrote: ›
mashinepistole2 wrote: ›Kym nevyjde par ostrich verzii , podla mna nema cenu to skusat .

Kym to nik neodskusa tak nevyjde ostra verzia Laughing


Tak nech si to testuju pani od mikrtiku , mikrotik nieje zadarmo . Po skusenostiach z 3.x sa nejak do skusania 4.x nehrniem . Pri 3.x bolo aj tak ze v jeden den, vysli dve verzie, kvolitomu ze ta prva nefungovala . Ja som mal take stastie a pri 3.x na takuto natrafil . Po nahrani do pc , po restarte pc v ostrej prevadzke z normalnou finalnou verziou nenabehlo. O par hodin bola na svete opravena verzia z odstranenou chybou. Zaujimalo by ma, co take prevratne prinesie 4.x kvoli comu sa to oplati pouzivat ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 22.12.2008 - 07:50 #71743
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Kde sa to da stiahnut? Na ich stranke som to nenasiel. Ja by som to testol, potrebujem to len do alixov co mam point to point, tam nepouzivam skoro ziadne funkcie .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 22.12.2008 - 10:42 #71747
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Maju to nas stranke , ked das zobrazit all verison , tak ti to hodi aj betu .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 07:38 #71807
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
mashinepistole2 wrote: ›Maju to nas stranke , ked das zobrazit all verison , tak ti to hodi aj betu .

Uz som to nasiel, mam nejaky alix este v regali tak to testnem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 12:29 #71815
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

myslite ze to normalne bude chodit aj na starsich mk? memam ziadny volny ze by som to skusil
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 16:19 #71825
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pokial ti to licencia dovoluje ..,.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 20:43 #71833
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

hmm, 4x , nebolo by lepsie este popracovat na 3x?
nemozem povedat ze som nejaky expert na MT ale ver. 2.91 mi prisla skor ako finalna ked to porovnam s 3.17
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 21:04 #71836
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

euro wrote: ›hmm, 4x , nebolo by lepsie este popracovat na 3x?
nemozem povedat ze som nejaky expert na MT ale ver. 2.91 mi prisla skor ako finalna ked to porovnam s 3.17


este som nevidel mikrotik ktoremu by fungovalo RSTP - ani 2.x (kde bol v testing baliku), ani 3.x (kde je akoze final).. jak povedal jeden klasik - tie vlastnosti su tam len namalovane, nefunguju..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 21:30 #71837
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Pixall: Naco potrebujes pri wifi (r)stp ? Nejde to dokopy. Wifi+rstp+bridge+wds toto je to najhorsie co sa da spravit (ludia od kunkurencie vedia o com pisem). Je to nespolahlive a pomale. Ja mam celu siet na OSPF, 14 backbone OSPF routrov ktore tvoria 4kruhy a neviem si to vynachvalit. Na skfree polane ked sme s m-tecom trochu popili, sme sa vrtali v nejakych spojoch a zhodili sme 2spoje (neviem co sme vymyslali) a ked som rano kontroloval siet vsetko behalo bez vypadku alternativnou cestou. Viem, ze ty si davnejsie ospf pouzival a nakoniec si to zrusil ale mne to ide krasne. Pozdravujem moju konkurenciu, budu tiez prechadzat z rstp na ospf. Optika sa velmi zle spaja (zalohuje) radiami ak je to vsetko v L2 Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 24.12.2008 - 22:42 #71839
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tiež použivam odpf na celej sieti hm teda okrem jednej vetvy kde ma ste-ve presvedčil k inemu riešeniu ... a beha to bez problemov , a teraz prednedavnom som na niektore routre nasadli aj druhu distribučnu skupinu a zatial bez problemov ,
buduci rok chceme nasadiť zopar router station do siete tam bude bežať linux tak sa trocha sa obavam čo s tým spraví zebra , ale ked na nej beží mikrotik asi by nemal by byť problem ani pod wrt
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: mikrotik 4.0 beta1  PostPosted: 25.12.2008 - 13:51 #71847
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lol wrote: ›Pixall: Naco potrebujes pri wifi (r)stp ? Nejde to dokopy. Wifi+rstp+bridge+wds toto je to najhorsie co sa da spravit (ludia od kunkurencie vedia o com pisem). Je to nespolahlive a pomale. Ja mam celu siet na OSPF, 14 backbone OSPF routrov ktore tvoria 4kruhy a neviem si to vynachvalit. Na skfree polane ked sme s m-tecom trochu popili, sme sa vrtali v nejakych spojoch a zhodili sme 2spoje (neviem co sme vymyslali) a ked som rano kontroloval siet vsetko behalo bez vypadku alternativnou cestou. Viem, ze ty si davnejsie ospf pouzival a nakoniec si to zrusil ale mne to ide krasne. Pozdravujem moju konkurenciu, budu tiez prechadzat z rstp na ospf. Optika sa velmi zle spaja (zalohuje) radiami ak je to vsetko v L2 Laughing


Wifi+rstp+bridge+wds (hlavne kvoil tomu WDS ked sa tam kvacka viac ako jeden protikus) moze byt fakt biedne riesenie. my RSTP pouzivame nad ethernetom, wifi spoje ktore mame su bud transparentne, alebo na niektorych miestach kde sa RSTP neda sputit, mame ponad wifi a prenajate okruhy (optika, synchro) spravene L2 tunely (ale nie to smiesne EoIP co je v mikrotiku).

ospf sme mali na sieti skoro 2 roky a chodilo zle, ale ciastocne pripisal by som to pripisal historickemu jadru ktore bolo na vacsine routrov, avsak vyjebavalo sa to aj na tych kde bolo jadro najnovsie. STP bolo nieco co sme (po vyrieseni tunelov nad problemovymi spojmi) vedeli nasadit a bola tam vacsia sanca ze to bude stabilne, RSTP bol krok dalej ktorym sme znizili cas vypadku pri zmene topologie, z 50 sekund (STP) takmer na nulu (RSTP). RSTP nam s vynimkou toho vycuraneho mikrotiku chodi krasne. ten sme (v konfiguracii 5 a 9 LAN portov) pouziil ako manazovany switch. na firmwari 2.x RSTP robilo uplne picoviny uz na prvy pohlad, na 3.x to na pohlad vyzera dobre, ale je to tam len nakreslene, ked dojde k prepnutiu portov RSTPckom, tak to vyprodukuje extremny packetloss na vsetkych portoch a len s velkym modlenim sa da do mikrotiku dostat a rebootnut ho. STP chodi zda sa normalne, ale STPcku trva zmena topologie cca 50 sekund kym RSTP cca 3 sekundy.

mame ideu opat sa vracat k routingu na backbone (kvoli tomu ze silno silno chcem multipath, a to na bridgingu je principialne problem spravit) ale neviem neviem ci to bude OSPF, skor nieco co je pramo urcene na wifi linky (teda linky padave, lossove). OSPF je vyslovene dobre na pevne siete kde su len stavy ide/nejde, na wificku je skor znamy stav "nejak ide ale nic moc". mozno nejake OLSR, QOSLR, alebo OSPF s dorobenym sledovanim stavu linky, alebo nieco na ten sposob.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)