Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:30


Mikrotik verzia os 4 a vyšie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
stefanf
Post subject: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 17.10.2010 - 06:33 #85576
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

riesim taketo nieco :
RB 433 verzia 4.10, celkom nove kusy neboli nokdy pouzite.
Pry nastavovani parametrov,po zapnuti a vykonaní removed nastavení pri prvom zapnuti som sa nahadzal potrebne funkcie, RB stale pomalsie reagoval a aj niekolko minut rvalo zobrazenie vykonanie funkcie, siel stale pomalsie. kedze sa mi to zdalo nenormalne podobna situacia sa zopakovala cez Mac telnet. Vyskusal som vsetke kusy ktore som mal vsade situacia podobna. Nakoniec som isiel nastaviť cely RB do obyčajneho bridgeu. Situacia so zopakoala. RB uz pry pridani jednotlivych ethernetov do vytvoreneho bredgeu bol spomaleny aj niekolko minut pokial sa uracil ten ethernet zobtarzit v bridgei, Winbox pouzivam verziu 2,210 skusil som aj inu veziu Winboxu ale ziadna zmena, mam v sieti uz nasadene RB s veziou 4,10 ale toto sa mi tam nestalo je mozne ze to bide chybna varka? su to rb kupovane september oktober v asbise . Stalo sa to niekomu ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 17.10.2010 - 12:09 #85582
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

skus to napisat ako clovek.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 17.10.2010 - 12:30 #85583
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

skus rb433ah alebo iny mikrotik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 07:46 #85605
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Nieco podobne sa mi stava pokila winbox mam spusteny cez MAC a nie IP. V podstate by som to ale viden na chybu vo winboxe, neskusal si nieco ine? (Telnet, SSH)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 09:13 #85607
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

v system - logging vypni logování všeho, přesně toto dělávalo když bylo v logu / bufferu logu / kvanta záznamů a ne a ne to pochroustat a zobrazit tak nebylo skoro možné s winboxem manipulovat..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 13:09 #85615
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

euro wrote: ›Nieco podobne sa mi stava pokila winbox mam spusteny cez MAC a nie IP. V podstate by som to ale viden na chybu vo winboxe, neskusal si nieco ine? (Telnet, SSH)

presne tak idem tam cez MAC, podstata je v tom ze pry starsich verziach sa to nestavalo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 13:10 #85616
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

hrnous wrote: ›v system - logging vypni logování všeho, přesně toto dělávalo když bylo v logu / bufferu logu / kvanta záznamů a ne a ne to pochroustat a zobrazit tak nebylo skoro možné s winboxem manipulovat..

nie je to novy kus log je prazdny
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 13:11 #85617
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

andreas4all wrote: ›skus to napisat ako clovek.

chsel som to podrobne opisat snazil som sa o to aby ste pochopili o co ide ale asi som to velmy prespekuloval
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 13:12 #85618
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

euro wrote: ›Nieco podobne sa mi stava pokila winbox mam spusteny cez MAC a nie IP. V podstate by som to ale viden na chybu vo winboxe, neskusal si nieco ine? (Telnet, SSH)

skusal som sa tam dosta cez MAC telnet z ineho RB ale bolo to iste
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Mikrotik verzia os 4 a vyšie  PostPosted: 18.10.2010 - 13:23 #85620
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

skus tam dat IPky a ist normalne cez L3, L2 aj mne zvykne robit blbosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)