Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 02:50


OEM PAN12-K ma niekto skusenosti s pouzitim?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
matos1
22 Post subject: OEM PAN12-K ma niekto skusenosti s pouzitim?  PostPosted: 30.12.2010 - 02:25 #87362
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
OEM PAN12-K ma niekto skusenosti s pouzitim tejto anteny?

takuto antenu sme pouzili bezne na spoje okolo 500m

Neviem ci zalezi od kusov tychto anten ale moje dnesne skusenosti to potvrdili na 100% a to zatial "len" na 2ch antenach, zrejme pojdu na reklamaciu...
ta antena + CC&C: WA-2204A sa pripajala na sektor 2x180°(H) (ta rula co sa niekedy predavala v i4) cca 300m vzdialeny zakaznilk

H
signal na sektorovku ktora vysielala ku mne smerom 20
signal na sektorovku ktora vysielala odomna smerom 32
V
signal na sektorovku ktora vysielala ku mne smerom 30
H
pootocenie anteny a nastavenie pingtailu ku sektorovke signal 35

H
po vymene anteny na 14dBi placku signal 65

to je druhy pripad co antena vysiela lepsie dozadu ako do predu, az sa bojim skontrolovat vsetky pouzite anteny za 3roky, ta druha bola pouzita ako smerova na AP takze si nechcem predstavit to katastrofalne vyzarovanie anteny...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: OEM PAN12-K ma niekto skusenosti s pouzitim?  PostPosted: 31.12.2010 - 02:11 #87369
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

to mas za to, ze kupujes za par drobnych noname anteny vyrobene kdesi v garazi. este k tomu pridat ojete ovislinky po 5 euro kus, nejaky lacny koaxial na pigtail, dajak prirobit konektory, a srackanet je na svete. roky dozadu som utrpel prihodu, ktora vysvetluje preco lacna noname antena nemoze byt dobra, podelim sa s vami o tuto zivotnu mudrost.

vo firme kde som volakedy robil, nebudem menovat, polovica z vas ju pozna Smile, sa riesil vyvoj vlastnych ziaricov. ako taka vec vyzera. chalani najprv hodnu chvilu studovali a pocitali - islo o to aky tvar a ake rozmery ma mat ziaric aby bol naladeny na pozadovanu frekvenciu, vtedy 2,4ghz, a aby vyzaroval tam kam chceme (sektor, smer, ...) a ako chceme.. potom dlho dlho riesili prototyp, hromada skusania ako to skonstruovat aby to bolo presne a pritom lahko opakovatelne (v seriovej vyrobe).. hodiny testovania daleko za mestom a porovnavania vysledkov s inymi antenami, premeriavanie na tazko dostupnych merakoch, doladzovanie a doladzovanie... a prototyp vlastneho ziarica bol na svete, paradny vyladeny, este tusim sup pomerat do VUSu nech je istota, super, vysledky fasa, lepsi na svete niet. objednal sa material na viac kusov, laserom sa vyrezali PRESNE rovnake kusy (plechu) nez na prototype, z presne rovnakeho materialu, s velkym ocakavanim sa to pomeralo..... a bolo to uplne nachuja. totalne ine. rozmery presne sedeli, konstrukcia rovnaka, vysledky ani trochu. a kde bola zrada? v tom, ze plech jak ide z lisovne, nieje uplne presne rovnako hruby. takze na jednom kuse hrubsi, na druhom tensi. takze hoc jak presne sa to spravilo, strojom sa to nedalo opakovat (seriovo vyrabat) tak aby to bolo dobre. jedine vyrezat strojom, a potom kazdy jeden ziaric na merak, a rucne pilnikom dobrusit tu alebo inde, a pozorovat jak sa menia parametre, a antenu "naladit" tam kde naozaj ma byt. aby to nebola namiesto na 2,4ghz antena na 2,1 ghz, ktora uplne dobre prepusti do ovislinku 2,1ghz MMDS a zabije mu nim vstup, a zaroven len mizerne prepusti 2,4ghz ktore potrebujeme preniest.


ake z toho plynie ponaucenie?

ze ked sa maju vyrabat kvalitne (gigahertzove) anteny, tak z fyzikalnych a ekonoickych dovodov su taketo moznosti: (este pre doupresnenie, ked si dobre pamatam, tak o tom, ci bude ziaric naladeny na 2,4, alebo na 2,5 ghz, rozhoduje 0,25 mm, a ci bude na 24 alebo 25 ghz, rozhoduje 0,025mm Wink ).

1) robit plne automatizovane. naklady na kus budu nizke, manualna praca odpada. na extremne presnej technike s extremne presnym materialom, to znamena pred zaciatkom vyroby extremne naklady na toto vybavenie (toto si nemoze amatersky vyrobca dovolit zaplatit). ale ak sa to zaplati tak potom sa da chrlit anteny za par drobnych (v nakladoch). ak ale vyrobca takuto extremnu investiciu spravi, tak tuto extremnu polozku nutne rozleje do ceny anten. a tie uz potom nebudu najlacnejsie, ale uz to budu kvalitne znackove drahe anteny Smile

2) da robit aj menej presne kusy na stroji, a rucne doladzovat. podla konstrukcie anteny to moze byt aj nenormalna babracka a niektore kusy sa nezadaria tak ci tak. takato vyroba je zavisla na kvalifikovanej pracovnej sile, ktoru treba zaplatit. a to stoji peniaze. opat sa zvysuje kvalita, ale s tym aj naklady. a uz tie anteny nemozu byt najlacnejsie. ale budu kvalitnejsie.


garantujem, ze 90% lacnych noname aj "takmer noname" anten pre wifi, nema ani presnu vyrobu, ani to nedoladzuju rucne. nerobia ani jedno, su to proste bullshity. ba este horsie. u par noname anten co som videl zvnutra, bolo uplne jasne ze to ani len nerezali laserom (ako spominam vyssie), kde je presnost v desatinach milimetra (a ani to nestaci), ale bohapusto to strihali noznicami na plech, kde moze byt plusminus milimeter. takze antena bude naladena niekde od 2,0 do 2,8 ghz. po zabrusovani ani stopa, este bol plech od strihania na krajoch hodne zdeformovany. cela ta antena bola na pohlad taka zla, ze kupujuci maju jedine stastie ze nevedia co je vovnutri, inac by za nu nedali ani 10 korun co stoji material, nieto 350 kc. a to take amaterciny bezne kupite, v ktoromkolvek sk/cz onlineshope. neznamy polsky majster noznic na plech, co to vyraba, je bud kuzelnik co mu tie noznice posvatil sam papez, a reze s nimi za par sekund majstrovske kusky, alebo takto vyrobena antena musi byt masakralne hovno. v kazdom pripade co kus, to unikat, jedna ziari rovno, druha kus doboku, atd... nema zmysel aby som posielal obrazok alebo link ze ktoru mam konkretne na mysli, lebo ked som mal pozicany PSV meter, zistil som ze v podstate vsetky noname anteny noname vyrobcov su podla PSV metra uplne sracky. u znackovych vyrobcov (pacific wireless, csat, rf elements) to bolo lepsie, to bolo co kus, to pouzitelna antena. no a potom je akasi "elita" kde je toho fakt malo, ze antenne skvosty, to nie su ani cele znacky, to su skor jednotlive typy ktore sa fakt dobre vydaria. boli kusy pri ktorych som padal na zadok, PSV do 1,1 na celej sirke pasma mali napriklad micro8, velmi slusne. co som vtedy pred par rokmi rozpraval s vyrobcom tak oni to vtedy robili strojom, a rucne kontrolovali na kazdej desiatej, ci su parametre stale OK, ci netreba nieco na stroji doladit. a mal som aj na meraku polske anteny, ktore boli take "ostre", ze na jednom kanali (stvrtom, piiatom, siestom, desiatok, ako na ktorom kuse) bolo PSV takmer 1 (ideal), ale odtial pridko rastlo a na kraji pasma bolo aj 6. nakolko to urcite mnohym nic nehovori a trochu vedomosti nezaskodi, odporucam:

http://www.dusoft.cz/PMR/SWR/SWR.htm

jeden sikovny matematik by zo vzorcov ktore tam su, mohol pre nas ostatnych vypocitat, kolko percent energie sa vyziari antenou ktora ma PSV = 6, a kolko percent sa odrazi naspat do vysielaca. bude to smutne cislo, a to je bez odrazov na konektoroch. tak take kvalitne su "noname" anteny. ale su lacne, a to je hlavne. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: OEM PAN12-K ma niekto skusenosti s pouzitim?  PostPosted: 01.01.2011 - 19:31 #87401
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
Zaujimave a naucne :-)
myslis ze takato antena co vysiela viac dozadu ako do predu ma moznost byt reklamovana?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)