Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:16


ISP admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 8 < 12345...8 >
Author Message
airbilly
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 25.04.2011 - 19:08 #90539
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Hlavne ta posledna verzia je riadny pruser, das aktualizovat router. Nevie to spravit v logu je login failed a load na ispadmine vyse 4. No tragedia.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 25.04.2011 - 20:00 #90549
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
421 wrote: ›Cudujem sa, ze nedate radsej prednost gyrovmu systemu, za tie prachy by vam nosil vecer aj kavu.......


uz dokaze neptun pushovat policy na externe zariadenia (firewally, routre, switche) ? povodna verzia musela koli riadeniu prevadzky "sediet" inline v trafficu, pri 1Gbit to uz musi byt vykonnejsia masina (na cistu databazu staci ovela menej) a navyse je to "single point of failure". Je nemyslitelne aby crash billing systemu sposobil vypadok konektivity pre vsetkych uzivatelov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 25.04.2011 - 20:58 #90550
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
explorer a to si myslis ze je nutne aby neptun dokazal ovladat tie najalcnejsie signamaxi a edgecore na ktorych tu mnohym bezi ich 5 zakaznikov na IPTV??? urcite aj co sa tyka routrov cize mrkvotik750 sa da ovladat " na dialku" ale jeho hlavny problem je vymrzanie a na to netreba management alebo system typu neptun . No a co sa tyka firewallov tak si explorer jediny, co ma zelezo ostatny maju linux......takze tak....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 25.04.2011 - 21:25 #90551
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
421: ak dokaze neptun pushovat policy na akykolvek "etnerny" linux firewall tak mi to staci, upravim si to aby to vedelo robit push aj na FortiGate alebo nieco podobne, ale poziadavka aby vsetok traffic (ak ho chcem riadit) musel prejst neptunom je proste hovadina. A dalsia hovadina je mat na centralnom frontend firewalle nainstalovanu databazu a v nej udaje o vsetkych klientoch.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 26.04.2011 - 09:30 #90560
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›explorer a to si myslis ze je nutne aby neptun dokazal ovladat tie najalcnejsie signamaxi a edgecore na ktorych tu mnohym bezi ich 5 zakaznikov na IPTV??? urcite aj co sa tyka routrov cize mrkvotik750 sa da ovladat " na dialku" ale jeho hlavny problem je vymrzanie a na to netreba management alebo system typu neptun . No a co sa tyka firewallov tak si explorer jediny, co ma zelezo ostatny maju linux......takze tak....

421: ide o to ze ked nie som vo firme alebo mam tam len uctovnicku+nejakeho technika co neovlada vsetko (ani nechcem aby vsetci videli do veci), kocka sa do toho kukne, vidi co je cervenym nefunkce, tak ho tam jednoducho posle to restartnut. Ano, je ziaduce aby to "osahavalo" aj switche.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 26.04.2011 - 22:02 #90575
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
kurna mtec ma nestvi, to co cervene vykresluje nefunkcne zariadenia sa vola NAGIOS a je zadarmo ale kludne ho pridem aj k tebe nainstalovat a budem ti rocne posielat fakturu ako ISPadmin a funguje mi aj v mobile a technika si poslem sam na to nepotrebujem uctovnicku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 26.04.2011 - 22:11 #90577
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
421 wrote: ›kurna mtec ma nestvi, to co cervene vykresluje nefunkcne zariadenia sa vola NAGIOS a je zadarmo ale kludne ho pridem aj k tebe nainstalovat a budem ti rocne posielat fakturu ako ISPadmin a funguje mi aj v mobile a technika si poslem sam na to nepotrebujem uctovnicku.

Rasto vies co je to all in one ?
V ispadmine si nakonfigurujeme routre a same to monitoruje v nagiose napriklad.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 03:41 #90583
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ano viem co je to all in one....paradoxne su to zatial najhorsie riesenia, ktore som mal v ruke. Pretoze ked je dobry programator nie je dobry uctovnik. Ak konecne najdeme dobreho a pravne zdatneho uctovnika nevie programovat a preto v telekom firmach, ktore nerobia v exceli bezne vidim bilingovy system a uctovnictvo vedla seba. Su to dva systemy kde biling je jednym zo zdrojov pre ucto.....atd. U nas vo firme bezi zabix a nagios ale k tomu aby som si predsa spustil monitoring nagiosu a hocicoho ineho nemusim niekomu platit za ISPadmin. Okrem toho ake routre myslis??? podporuje ISPadmin cisco, juniper alebo nejaky signamaxrouter alebo sa stale bavime iba o mrkvotiku??? lebo napisat, ze si nakonfigurujeme routre v ISPadmine to su dost silne slova.....inak tristvrte poskytovatelov nevie routre vobec konfigurovat, iba ten posraty mikrotik. Budem teraz citovat jedneho nemenovaneho ISpckara, ktory mi do telefonu povedal zhruba toto: To je co za pico.inu to cisco 3750, ved to nic nevie, uz som ju nastastie vymenil za mikrotik a hned mi vsetko funguje......a toto je prosim pekne typicky uzivatel ISPadmina. vela toho nepobral ale ide mu to presne podla jeho predstav.....takze do tejto diskusie uz neprispejem a tento clanok som z polovice vymazal....radsej Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 03:49 #90584
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zasady su na to aby sa porusovali.....precital som si svoj prispevok a neviem preco ma napadla takato asociacia: vyborne vyborne/ krici na preskolovacom kurze automechanikov vyucujuci / za opravu motora Vam davame plnych 10 bodov a dalsich 10bodov ako bonus, len sa vas chcem spytat ako ste dokazali ten motor opravit cez vyfuk......ja som prosim gynekolog.... no a presne taky pocit mam pri tom nastavovani nagiosu cez ten ISPadmin ktory teda vraj konfiguruje tie routre. Cize pani zavadzam novy pojem v ISP fachu a to " gynekolog " budem odteraz hromadne tymto nazvom, oznacovat uzivatelov ISPadmina. Na skfree davam vyrobit odznaky gynekolog a prosim aby sa prihlasili vsetci co ISPadmina maju.....kazdy dostane jeden zadara.....az mame vo veciach jasno:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 11:38 #90589
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
My uz tiez hromadne capeme data z nasho systemu rovno do uctovnictva - POHODA a je to podla man idealne. System biluje-fakturuje, Pohoda robi zvysok uctovnickych kokotin ako DPH , vyplaty a ine sracky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 12:39 #90591
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

vojacku daj oznacku
poprosim jeden pre mna !
alebo mozem poprosit aj pre technikov ktori so mnou pridu na skfree?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 14:43 #90594
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

stehnoo wrote: ›IspAdmin je pre cast poskytovatelov dobrym riesenim za malo penazi.


ked som pred par rokmi pozeral cenu za ISPadmin, a aj jeho demo, tak som skonstatoval, ze vie plusminus taky isty objem veci, nez system, ktory som nakodoval priebezne ad hoc. jednej sikovnejsi student by za nakodovanie niecoho ako ispadmin, zobral menej, nez stoji licencia ispadminu pre jedneho ISPckara. a pritom od toho studenta mas asi taku istu (k nule sa bliziacu) zaruku, ze ti ne/dojebe data, podobne ako pri ispadmine. (opat pokial funguje serach, treba ho pouzit, konkretne priklady tu padli, aj s explicitnymi slovami na adresu dodavatela a jeho podpory v pripade problemov.)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 14:56 #90597
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

pixall wrote: ›
stehnoo wrote: ›IspAdmin je pre cast poskytovatelov dobrym riesenim za malo penazi.


ked som pred par rokmi pozeral cenu za ISPadmin, a aj jeho demo, tak som skonstatoval, ze vie plusminus taky isty objem veci, nez system, ktory som nakodoval priebezne ad hoc. jednej sikovnejsi student by za nakodovanie niecoho ako ispadmin, zobral menej, nez stoji licencia ispadminu pre jedneho ISPckara. a pritom od toho studenta mas asi taku istu (k nule sa bliziacu) zaruku, ze ti ne/dojebe data, podobne ako pri ispadmine. (opat pokial funguje serach, treba ho pouzit, konkretne priklady tu padli, aj s explicitnymi slovami na adresu dodavatela a jeho podpory v pripade problemov.)


Seriozne potrebujem kontakt na takehoto studenta - sikovneho kodera. Ak niekto o niekom vie, tak sa ozvite do PM!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 14:58 #90598
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pixall : toto bolo X krat rozoberane a rozpitvavane a neviem preco o tom vzdy v urcitom casovom odstupe piseme dokola
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 27.04.2011 - 15:02 #90599
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lebo tu chodia novi ludia so starymi otazkami Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 8 < 12345...8 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)