Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 14:11


IPTV rekodovanie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
pixall
Post subject: IPTV rekodovanie  PostPosted: 11.07.2011 - 02:39 #92185
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ahojte

skusali ste niekto rekodovanie ziveho MPEG2TS do nejakeho ineho formatu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 11.07.2011 - 20:27 #92196
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
No po absolvovani zakladneho skolenia ohladom kodekov a prace enkoderov viem iba jedno...
Kazde reenkodovanie zo stratoveho kodeku na iny uz iba dalej znizuje kvalitu...
Na sw realtimeove enkodery bez specialneho hw treba zabudnut...

Inak pohoda
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 11.07.2011 - 22:19 #92203
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
jo vzdy ked spim na chalupe a chcem kuknit nejaky fajny film cez notebook na zarusenej 2,4ku tak si zoberem dany multiakst a cez VLC rekodnem do mpeg4 na 256kbit mono 480x320 pixlov (nie pixallov) a 15frame ... je to masaker ale pozerat sa da Very Happy Very Happy .. samozrejme hovorime o tom ze 1 core na 1 kanal v tahu
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 11.07.2011 - 23:14 #92215
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado, rik za reply, VLC by malo podla mojich informacii chodit, ale je to trochu nenazrate na CPU a plne memory leakov.. ale ak sa cez to da pozriet film tak to nebude uplne beznadejne Wink

zelmar wrote: ›Na sw realtimeove enkodery bez specialneho hw treba zabudnut...


ehm ehm, podla konkretnych reakcii na zahranicnych forach od ludi ktori produkcne pouzivaju sw aj hw riesenia, je rekodovanie cez libx264 kvalitnejsie a lepsie nez cez hardwarove encodery, nakolko libx264 podporuje niekolko fajnovosti ktore ani v drahych komercnych hw encoderoch nie su pritomne. konkretne som cital prispevky od cloveka co na 8jadrovom 3ghz procaku rekoduje sucasne 12 streamov, produkcne, a takychto masin ma 5... treba povedat ze streamy su downsamplovane na polovicny pomer stran (strvtinovy pocet pixlov), ale treba dodat ze ani zo satelitu nejde vsetko v plnom PALe a keby som to nepovedal tak si to nikto ani nevsimne (ani ja som si nevsimol kym som pozeral len streamy na obrazovke, nie ich parametre v konzole).

btw externi vyvojari dostali libx264 uz do stavu ze je extremne low-latency (do 10 ms oneskorenie pre SVGA rozlisenie) a cez modifikovanu verziu x264 sa takto dokonca hraju online hry, su priamo na nom postavene minimalne dva velke herne servery. lacne HW encodery pre PC (interne karty alebo externe USB zariadenia za radovo par sto EUR) podporuju v H.264 v porovnani s libx264 velmi biedne, max realtime rozlisenie 640x480, takze SW riesenie ma co sa tyka vysledku momentalne navrch nad HW riesenim (co je pochopitelne, nakolko SW sa patchuje a vylepsuje ovela lahsie ako HW). cim som si dovolil namietat ze nepouzitelnost sw rekodovania je skor mestsky mytus nez realita.

v otazke mi neslo ani tak o to ci to je mozne, ale o to kto s tym ma prakticke skusenosti, nakolko tu mame asi desiatu verziu a dvadsiaty patch a stopatdesiatu verziu prikazoveho riadku a este su tu stale nejake drobne neduhy, chcel som usetrit cas a prekonzultovat s niekym kto to pripadne uz riesil, aby som vedel ci sme uz prekonali najlepsie z najlepsich vysledkov, alebo este musime zapracovat Smile. ale uz teraz viem povedat ze ak sa uzivatel dokaze uspokojit s kvalitou obrazu na urovni digiTV, staci na jeden kanal radovo 1 mbit a je realne vyrobit nasimi silami niekolko desiatok najpozadovanejsich streamov v takomto kodovani a bitrate. dodam este tolko ze pri pouziti vsetkych moznych ficur x264 dostali vyvojari tuto vec do stavu, ze je pozeratelne az do 25% packetloss, takze IPTV na dedinskom wifi nemusi byt az taka utopia. Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 12.07.2011 - 01:19 #92217
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
vlc to robi uplne bez problemov, taktiez to pouzivame v produkcnom nasadeni, vsetky obrazy z kamier a ine zenieme cez VLC, taktiez lokalne televizie atd. Takze je to len o tvojich peniazoch, ci mas na to platit 8 jadrovy server co zere 400W pri 80% vytazeni (rataj skoro 100E mesacne za elektrinu)

ale mam nieco ine, zaujimavejsie ... co tak 16x H264 hardwerovo? za 500 dolarov?
http://www.matrox.com/imaging/en/products/frame_grabbers/morphis/morphis_evo/

tu je nejaky popis
http://www.channel-e.biz/news-en/article/multi-channel-video-capture-h264-encoding-board.html
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
iwik
Post subject: vlc  PostPosted: 12.07.2011 - 10:27 #92223
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 118
Location: Bratislava
Moja skusenost s reenkodovanim MPEG2-TS multicast streamu do Windows Media (MSMPEG-4 V3 Video) je taka, ze to sice cez vlc ide, ale najst parametre kedy to ide klientom aj prehrat bez roznych artefaktov bola robota asi na cely den...Toto ked sa podarilo, je situacia taka, ze vlc treba stale restartovat, jednak kvoli mem-leakom ako aj kvoli tomu, ze pri vypadku zdrojoveho streamu sa nechce niekedy chytit, pripadne niekedy padne...
Memleaky sa objavuju hlavne, ked zdrojovy stream zacne sekat (vlc pise TS error). Takze je to v nekonecnej slucke a cron to pravidelne zabija...
Na dake seriozne produkcne nasadenie by to asi nebolo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 12.07.2011 - 13:32 #92225
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Radoko77 wrote: ›vlc to robi uplne bez problemov, taktiez to pouzivame v produkcnom nasadeni, vsetky obrazy z kamier a ine zenieme cez VLC, taktiez lokalne televizie atd. Takze je to len o tvojich peniazoch, ci mas na to platit 8 jadrovy server co zere 400W pri 80% vytazeni (rataj skoro 100E mesacne za elektrinu)

ale mam nieco ine, zaujimavejsie ... co tak 16x H264 hardwerovo? za 500 dolarov?
http://www.matrox.com/imaging/en/products/frame_grabbers/morphis/morphis_evo/

tu je nejaky popis
http://www.channel-e.biz/news-en/article/multi-channel-video-capture-h264-encoding-board.html


Presne na toto som narazal...samozrejme ze secko co robi HW zvlada ja sw otazka je ci na to mas...
100W HW enkodera vs 2000W sw enkodera atd. atd. az si rovno kupis elektraren a vyrobcu procakov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 12.07.2011 - 18:13 #92226
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

karta na ktoru je link, je MPEG encoder z video zdrojov (tj napriklad analogova kamera, svideo signal, atd). ci to spravi z mpeg2 mpeg4, by som si nebol isty (i ked da sa mpeg2 prehrat na settopboxe, a odtial natiahnut do tejto karty a spravit mpeg4, ale to uz je potom fakt stratova kompresia).


no dobre zmrdi a teraz ina otazka. kto chce MPEG4 streamy v SIXe a prispeje na prevadzku? zoberte tak, ze s MPEG4 je treba preniest uz len jednotky megabitov, maximalne nejakych 30-40 megabit na to, aby uzivatelia mali normalnu konkurencieschopnu ponuku kanalov. ked budete rozmyslat na tom kolko stoji elektrika na rekodovanie, rozmyslajte aj nad tym kolko stoji mesacne transportovanie pre 200mbit alebo pre 30mbit streamov, alebo kolko stoji mesacne ethernet port so streamami nemenovaneho operatora...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 12.07.2011 - 20:29 #92227
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
A budu aj ked vypnem vlanu 2479?

Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 12.07.2011 - 20:44 #92228
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
u kua fakt 2479 ... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 13.07.2011 - 01:03 #92230
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jasne, zdroj signalu budeme brat z 2479, a dalej sa to bude routovat zasadne a povinne cez wifi, pretoze jedno aj druhe bezi len ked su hviedzy priaznivo naklonene, a len takato magicka kombinacia dokopy vytvori ten spravny image dedinskeho IPTV operatora ktoremu nieco drbne aspon kazdy druhy den Wink

a teraz seriozne - H264 budeme riesit zo streamov na ktore mame pristupy pridelene priamo od vysielatelov.. vacsina je z dvb-s, ale co sa bude dat tak pojde priamo z IP v studiovej kvalite..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ocior
Post subject: RE: IPTV rekodovanie  PostPosted: 14.07.2011 - 17:13 #92265
Basic


Joined: Júl 14, 2011
Posts: 2

HW reseni, ktere bude mit na vstupu i vystupu MPEG2-TS a prevadet MPEG2 na H264 je velmi malo. Jak cisco, harmonic i cinani chteji za kazdy takto prevadeny kanal zaplatit licenci, bez ohledu na moznosti hw. Takze cca 10-15K USD za HW a cca 1500-2000USD za jeden SD kanal. Ciste SW reseni dela treba TAGvs a tam jsme na cca 1000USD za jeden SD kanal.
Ceny pujdou samozrejme casem vyrazne dolu, takze je dnes vhodne pokusit se postavit reseni na PC. Nebo se domluvit na takove spolupraci, ze se ta profi krabice zaplati.

Jsem z CR a v tuto chvili resim nekolik veci: a) MPTS slovenskych dvb-t muxu pro nasi kabelovku, b) nahrazeni dvb-t a dvb-s zdroju studiovkou, c) transcoding do h264 pro timeshifting a "PCTV"

Dam se rad dohromady s kymkoli, kdo resi podobne problemy. Koupit si okruh nebo lambdu do SIXu neni pro nas nejmensi problem.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)