Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 07:44


Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Miso
22 Post subject: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 03.01.2018 - 23:46 #113230
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Zdravim.
Nemate niekto prakticku skusenost s GPON SFP modulom od Mikrotiku? A najma s ochotou Orange-u pripojit a aktivovat takyto 3rd party hardware k ich optike?
Mam doma CCR1009 a nechce sa mi pri nom opatrovat este aj pomarancovy Huawei ONT v bridge mode. Rad by som to zlucil vsetko do all in one, nech vsetko robi ten CCR. Nemate to odskusane?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
1 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 04.01.2018 - 10:55 #113231
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
presne toto som riesil s kolegom, tiez Orange. Bohuzial sme nepochodili.
Chlapik na expert linke si nedal vysvetlit ze tiez robime s tym istym, ze to pozname, takze vieme ze to ide Smile nie, neda sa. Dovi...

Na druhej strane, skusali sme ho aj my (mame az 3 znacky OLT ) ale bez uspechu, zatial.
Na jednom sme nevideli serial, na druhom sme nedokazali priradit services a tretie by mozno aj slo, len treba licenciu na 3rd part ONUcka.
Mali sme na test aj Huawei box ale nestihli sme to otestovat.

A co sa tyka samotneho SFP, skusali sme v RB2011 a neskor v 3011.
Dost sa to hrialo, ukazovalo aj 70°C a realne bol naozaj horuci. Neviem ci to bolo len tou 3011 ale muselo sa vkladat/vyberat vo vypnutom stave, ked sme dali za jazdy tak ho bud nenacitalo alebo sa rebootol. Diagnostiku vycitavalo pekne, speed auto (1Gbit), po pripojeni do splittru sa linkol ale ako som pisal vyssie, toto vsjo zatial.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
16 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 04.01.2018 - 12:08 #113232
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

GPON je dost specificky, aj ked je to standard. Na mieste Orangeu a aj na mojom mieste ako ISP, co ma tiez GPON, ta poslem do kelu. Nikto na strane ISP nebude debugovat nejake specialitky a anomalie. Dajme tomu by to aj TERAZ fungovalo, ale v buducnu vymenia OLT, vymenia software, atd. a tebe to prestane ist, a budes vyvolavat. A oni s tym nespravia ani hovno.

Take problemy ziadnemu ISP nestoja za to promile "expertov". Je pre nich 1000x lacnejsie ta nechat ist plavat ako sa s tebou prtkat.

Ich ONU je zarukou toho, ze ti to na linkovej vrstve bude chodit a tebe to vylezie na standardnom ethernete. Nemas co riesit.


Last edited by neos on 07.01.2018 - 22:07; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 05.01.2018 - 19:15 #113233
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Je zname proti akemu OLT ten modul akoze ma chodit ???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
1 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 06.01.2018 - 11:42 #113234
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
https://wiki.mikrotik.com/wiki/MikroTik ... S-GPON-ONU

my sme skusali Ubiquoss, Cisco a Raisecomm a zatial teda nic.

Na jednej strane suhlasim s neosom, zariadenie na ktorom ti sluzbu doda provider proste musi ist, je overene, lahko diagnostikovatelne atd...
Na druhej strane, striktne zakazovat pouzite vlastneho zariadenia (aj ked s rizikom na uzivatelovej strane) mi tiez nepride koser v dnesnej dobe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
1 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 06.01.2018 - 22:00 #113235
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

"neos" to 100% vystihol...niet čo dodať.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
3 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 07.01.2018 - 01:01 #113236
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

psichac wrote: ›https://wiki.mikrotik.com/wiki/MikroTik_SFP_module_compatibility_table#S-GPON-ONU

my sme skusali Ubiquoss, Cisco a Raisecomm a zatial teda nic.

Na jednej strane suhlasim s neosom, zariadenie na ktorom ti sluzbu doda provider proste musi ist, je overene, lahko diagnostikovatelne atd...
Na druhej strane, striktne zakazovat pouzite vlastneho zariadenia (aj ked s rizikom na uzivatelovej strane) mi tiez nepride koser v dnesnej dobe.


Ono to bude asi koli tomu ze potom ani vevericky netusia ako sa to bude spravat a ovplyvnovat prevadzku ostatnych 100% overenych zariadeni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
12 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 07.01.2018 - 22:09 #113237
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

psichac wrote: ›https://wiki.mikrotik.com/wiki/MikroTik_SFP_module_compatibility_table#S-GPON-ONU

my sme skusali Ubiquoss, Cisco a Raisecomm a zatial teda nic.

Na jednej strane suhlasim s neosom, zariadenie na ktorom ti sluzbu doda provider proste musi ist, je overene, lahko diagnostikovatelne atd...
Na druhej strane, striktne zakazovat pouzite vlastneho zariadenia (aj ked s rizikom na uzivatelovej strane) mi tiez nepride koser v dnesnej dobe.


Ved oni ti nemozu zakazat pripojit si vlastne zariadenie. Si pripojis, a nejde. Vybavene Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
1 Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 08.01.2018 - 10:19 #113238
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

mozu...

vacsina ISP to ma vo vseobecnych podmienkach
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: Mikrotik GPON ONU modul vs. Orange  PostPosted: 10.01.2018 - 01:07 #113244
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Ok, adresoval som priamu otazku na ORANGE a definitivne to zamietli.... Tak opatrujem nadalej v RACKu aj ich Hujavej.... Dakujem za Vase feedbacky a skusenosti, uvidime co prinesie dalsi vyvoj v tejto oblasti PON.
Howgh
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)