Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:12


Outdoor Fiber "kabel"

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
PCnity
Post subject: Outdoor Fiber "kabel"  PostPosted: 03.09.2020 - 15:24 #113905
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
PLS Halp pre nevzdelaneho... V DC pouzivam vzdy len DAC kable na par metrov, mam aj nejake LC-LC prepoje cez SFP+ transcievery, ale doteraz to vzdy slo bez rozmyslania... Nanjvys tak riesim "zlty" kabel pre SM a "mody" pre MM.
Teraz prvy raz chcem riesit optiku "u seba doma" a zistujem, ze by sa mi zisli rady skusenejsich.

Use case je nasledovny: Chcem si prepojit vzdialene konce pozmeku (pola) a chcem sa vyhnut metalickemu kablu. Celkova dlzka (slizova parcela) je okolo ~ 600m a ako slkladisko zahradneho stuffu mam celkokovovy a neuzemneny lodny kontajner Wink Tam je POE switch s SFPckami. Ten je mam zatial od chatky vzdialeny < 100m a prepojeny outdoor UV stabilnym cat 7, ale myslim, ze je jasne preco to chcem zmenit.

Na ten prepoj mi staci toto: https://www.amazon.de/100-Singlemodefas ... mp;sr=8-11
Dal by som ho do d32 HDPE chranicky a siel by par cm pod zemou...

Ale stale mi tak trocha pride blbost riesit hotovy kabel, ked sa optika da tahat kilometre... Existuje nejaky el-cheapo set na "krimpovanie" LC konektorov? Predava sa nejaky "outdoor" duplexny kabel? Mate nejake leady pre mna?
Dik!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: Outdoor Fiber "kabel"  PostPosted: 04.09.2020 - 15:59 #113907
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
OK, request beriem spat. Co som pozeral, tak kystony zbyknu byt LC/LC a samotne zapajanie LC konektorov... Bruesenie, lepenie... Nope.

Nasiel som 300m dlhe, duplexne, SM, pancierove a UV stabilmne kable za pouzitelnu cenu, co uz maju na oboch stranach LC konektory. Vybavena vec... Zbytok pojde cez FiFi, alebo s nejakym aktivnym prvkom v strede.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Outdoor Fiber "kabel"  PostPosted: 06.09.2020 - 17:55 #113908
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

a radio nie je alternativa? 60tky gigabit do 300eur
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
Post subject: RE: Outdoor Fiber "kabel"  PostPosted: 22.09.2020 - 19:25 #113918
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
alebo niekoho poprosit, aby ti to zvaril. Pekne do krabicky (aspon), na SC/PC (alebo APC) a pachkabel si das aky chces.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)