Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 13:48


24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzarovanie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzarovanie  PostPosted: 11.10.2004 - 15:29 #12240
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
pri zameriavani signalu mojej vsesmerky som zistil zaujimavu vec. chytal som asi 8db signal (rozdiel sumu a signalu) vsesmerky a zrazu som chytil 20-30db signal smerovky. vsetko by bolo v poriadku keby neslo o vzdialenost 2km a smerovku som nechytal pod priblizne 225 stunopvym uhlom. stretol sa uz niekto s takouto zvlastnostou u tychto anten? je to chyba anteny ci vyrobcu ze ma taku zvlastnu smerovost? na predny lalok chytam 10db signal na 8km. neviem ci chytam bocny alebo zadny lalok ale v kazdom pripade je to dost dost divne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jestro
Post subject: Re: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzarovani  PostPosted: 02.01.2005 - 02:09 #14005
Basic


Joined: Dec 31, 2004
Posts: 12

fleg wrote: ›pri zameriavani signalu mojej vsesmerky som zistil zaujimavu vec. chytal som asi 8db signal (rozdiel sumu a signalu) vsesmerky a zrazu som chytil 20-30db signal smerovky. vsetko by bolo v poriadku keby neslo o vzdialenost 2km a smerovku som nechytal pod priblizne 225 stunopvym uhlom. stretol sa uz niekto s takouto zvlastnostou u tychto anten? je to chyba anteny ci vyrobcu ze ma taku zvlastnu smerovost? na predny lalok chytam 10db signal na 8km. neviem ci chytam bocny alebo zadny lalok ale v kazdom pripade je to dost dost divne


No ja myslim, ze California je shit antena, ked si pozries jej pasma v ktorych vyzaruje tak je to od aleluja po aleluja. Andrew, alebo podobne anteny maju uzsi signal vyzarovania a v tom pripade aj rusenia.
Co sa tyka skusenosti nikdy som sa neodvazil. Skor kupujeme andrew od chalanov z ASM.
A myslim, ze mozes chytat aj odraz z tej anteny, ze sa odraza od nieco, alebo jej lalok. Mne sa stalo, ze sme chytali odraz z druhej strany mesta a mysleli sme ze aka paradna antena Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Re: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzaro  PostPosted: 02.01.2005 - 14:33 #14020
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
bol som v asm...pytal som sa na to a neveriacky krutili hlavou...odraz nehrozi nema z coho kedze medzi antenou a meranym miestom je pole...aj sa s nou bojim pohnut lebo ten 8km spoj je sice slaby ale zase na druhej strane mi robi super spoj na 2km...proste uzasna vsesmerka sa z nej stala;o))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Re: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzaro  PostPosted: 02.01.2005 - 14:41 #14021
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
fleg: tusim sa budem muiet poohliadnut po tych fotkach co som porobil ked som bol u teba na strexe, ale ak si dobre pamatam, mas tam napriklad taku tu kovovu konstrukciu z ktorej vam holuby osieraju strechu Smile a odrazat sa to neako moze aj z nej Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: Re: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzaro  PostPosted: 03.01.2005 - 10:20 #14043
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

fleg: vitaj v klube.. mam na streche vsesmerku a na zahrade smerovku 24dB z ASM. po nadstaveni podkrovia sa mi dvihla vsesmerka asi o 4 metre a zakaznik ktory je asi 2 km daleko prestal mat signal. v ceste nic nieje, sme na rovnakej urovni.. este som nemal cas sa tomu venovat preco sa to stalo,,lebo ked som prisiel k nemu,, tak som namiesto vsesmerky chytil smerovku,ktora smeruje uplne inym smerom.. zakaznik ma 19dB antenu. tak som ho preasocioval na druhu antenu a odvtedy pokoj :O).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
flegmo
Post subject: RE: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzarovanie  PostPosted: 29.11.2007 - 11:32 #59235
Basic


Joined: Nov 29, 2007
Posts: 1

mam zakernu otazocku mojej smerovke bude zavadzat roh budovi vo vyhlade jak velky problem to je? dalej susedova antena na balkone a pod. a ovlivni to prijem ostatnych ktori maju klasicke sirokopasmove anteny tip mileticka a pod:) mozte sa k tomu vyjadrit pls.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Re: 24 db smerovka california (z asm) a jej cudne vyzaro  PostPosted: 29.11.2007 - 12:47 #59237
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

goose wrote: ›fleg: vitaj v klube.. mam na streche vsesmerku a na zahrade smerovku 24dB z ASM. po nadstaveni podkrovia sa mi dvihla vsesmerka asi o 4 metre a zakaznik ktory je asi 2 km daleko prestal mat signal. v ceste nic nieje, sme na rovnakej urovni.. este som nemal cas sa tomu venovat preco sa to stalo,,lebo ked som prisiel k nemu,, tak som namiesto vsesmerky chytil smerovku,ktora smeruje uplne inym smerom.. zakaznik ma 19dB antenu. tak som ho preasocioval na druhu antenu a odvtedy pokoj :O).


vertikalne vsesmery maju graf vacsinou ako elipsovita margaretka. ak antenu trochu pootocis, moze sa ti kliento dostat do hlucheho pasma. my sme po jednej takejto vymene anteny potom otacali antenu na stoziari okolo vlastnej osi az kym signal na vsetkych klientoch nebol najlepsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)