Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 15:42


Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
andreas4all
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 29.01.2010 - 14:05 #79836
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ja osobne viem o 2 u nas... osobne to neriesim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 29.01.2010 - 14:53 #79837
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
gyro wrote: ›
andreas4all wrote: ›gyro > ano, ttl vie zmenit pomaly kazdy router... ale ktoreho bezneho usra to napadne?

Ktory bezny user zdiela internet dalej za peniaze ?


By si sa cudoval kolky provideri tu z skfree teraz rychlo googlia co je to TTL...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 29.01.2010 - 16:28 #79838
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to zelmar > tak to je ten najhorsi pripad... to sa neoplati ani dalej komentovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 01:19 #79858
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
kiwi: mna by zaujimalo ak do iptables pri 500mbit trafiku zadas 1 riadok, ktory ma riesit 1 IP adresu, laicky som tomu porozumel ze ten jeden riadok musi prechadzat uplne cely trafik aby z neho vytiahol len ten ktory prislucha tej IP a aplikoval na nu to pravidlo

cize ak tam zadam 30 riadkov tak to musi klaknut do kolien ak sa ma takyto trafik rozoberat
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 08:33 #79859
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

chlapci, otazku som polozil v roku 2004

odvtedy som to uz poriesil Smile

co sa tyka iptables Smile, tak pri 500mbit trafficu ho treba pekne porozdelovat, tzn. prvych 30 riadkov iptables je /24, tymto roztriedim vsetok traffic 30 riadkami a az na tieto subnetiky applikujem dalsie pravidla

takze by to slo bez problemu Smile, pretoze traffic okolo 600mbit firewallujem podobnym sposobom pod 0.1 load
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 10:05 #79862
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
kiwi wrote: ›chlapci, otazku som polozil v roku 2004

odvtedy som to uz poriesil Smile

co sa tyka iptables Smile, tak pri 500mbit trafficu ho treba pekne porozdelovat, tzn. prvych 30 riadkov iptables je /24, tymto roztriedim vsetok traffic 30 riadkami a az na tieto subnetiky applikujem dalsie pravidla

takze by to slo bez problemu Smile, pretoze traffic okolo 600mbit firewallujem podobnym sposobom pod 0.1 load


Tymi prvymi 30 dosiahneme , ze sa budeme pozerat iba na pakety na ktore sa chceme naozaj pozriet a nebudu sa sypat stromom vsetky...je to taka mala obdoba HASH tabuliek. Aj Cisca routre by sa posrali keby nerobili HASH tabulky a ine uchlnosti, ktore maximalizuju efektivnost zariadenia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 11:08 #79863
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

no pani akurat som prezil DDoS
140k+ paketov na interfejsi MK natovacej masiny nie je moc sranda.
logicky pomohla len filtracia u nadradeneho operatora aby sa to znormalizovalo.

je uchvatne riesit tieto veci ked je clovek mimo dosahu vlastnej siete a musi sa hrat na detektiva....

asi bude zasa treba zmenit/ predradit nejaky filtrovaci hardware...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 11:59 #79865
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
140k p/s to je taky bejby dos Smile ale x86 riesenia jasne na tom zacnu umierat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 15:41 #79867
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

krtko wrote: ›140k p/s to je taky bejby dos Smile ale x86 riesenia jasne na tom zacnu umierat.


no kedze mavam mozno 25k ten narast bol na dany system enoromny. predradime asi nejake to cisco nech nam do buducna bude vediet pekne hardwerovo filtrovat traffic....

a ked uz tak hovoris bejby dos, ak ste mali/mavate kolko paketikov sa vam valilo najviac na uplinkovy interfejs
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 16:11 #79868
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
niekde okolo 300k to peakovalo, plus minus Smile ale aj to je v podstate nic. s takymito utokmi si to cisco hravo poradi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 31.01.2010 - 17:18 #79870
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

kubik neblaazni ze cisco fw, staci ti tam dat switch ktory vie acl

aj na tigrovi zablokujes jednym hlupym aclko milionpps ak su male a nevyhulia ti celku linku
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 01.02.2010 - 08:35 #79874
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
kiwi si to vobec nepochopil, tu nejde o to, ze to dokaze tiger alebo ina masina, tu ide o to, ze musis mat cisco...ak nemas cisco nie si ISP. Ja ISP som, ja som na polane vyhral 10kove cisco, cize na mna sa uz nic nechyta Smile a keby cisco nestihalo na poslednom stretku som dostal od Gyra TP-link, stohovatelny s tym ciscom, a pani mozem vyhlasit kludne sutaz...do toho tp-linku sa nenabura ani najvacsi guru
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 01.02.2010 - 10:45 #79879
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

akoze ziadna ASA ci ine speci FW riesenie od cisca ani nic podobne;

uz davnsjsie som sa pohraval s nejakym s sofistikovanejsim riesenim uplinku, kebyze mi moja GW u mna vykape.

myslim tym len prehnat to cez nejaku 3550, ktoru tam tak ci tak mam....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 01.02.2010 - 11:17 #79883
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›kiwi si to vobec nepochopil, tu nejde o to, ze to dokaze tiger alebo ina masina, tu ide o to, ze musis mat cisco...ak nemas cisco nie si ISP. Ja ISP som, ja som na polane vyhral 10kove cisco, cize na mna sa uz nic nechyta Smile a keby cisco nestihalo na poslednom stretku som dostal od Gyra TP-link, stohovatelny s tym ciscom, a pani mozem vyhlasit kludne sutaz...do toho tp-linku sa nenabura ani najvacsi guru


moje nesympatie k ciscu (kvoli extremnej cene v pomere k vykonu) su viacmenej asi zname, napriek tomu musim uz konstatovat ze s ciscom ma clovek znacnu mieru istoty ze ked uz za to vygrcal tolko penazi, tak je to aspon vyladene a ze to pobezi... pripad z minuleho tyzdna, mali sme na dost vytazenej casti backbonu tigerswitch, a co sa nestalo, klaklo mu webrozhranie na nedostatok pamate, a zaroven s tym mu klakol aj multicast z toho isteho dovodu... a kedze tamadial tecie OSPF, tak klakol subezne s tym aj routing na sieti... a to su prosim pekne veci ktore si na backbone vyprosim, aby mi tam vypadavali nejake posr8te switche... tak sme tam dali namiesto toho tigra L3kove cisco a som rad ze som rad. sice to cisco mam v prevadzke zopar dni ale chovam voci nemu daleko vacsiu mieru dovery, nez k hocijakemu sikmookemu onemu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 01.02.2010 - 12:46 #79886
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

welcome to the club ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)