Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:16


Projekt RONJA

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 15 of 16 < 1...1213141516 >
Author Message
gyro
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 24.03.2008 - 20:26 #63343
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
421 wrote: ›dokoncili sme teraz vyvoj takej hracky na resetovanie pc-routra ked zamrzne, takze dalsi projekt som zadal 100Mbit ronja na 1,5km aspon v toretickej rovine, zvazit realnost projektu a naklady na vyrobu. Ja som zatial dost pozitivne nakloneny tomuto rieseniu. Ani v hmle nevidim az taky problem, skor sa bojim husteho snezenia s hmlou. Zatial uvazujeme na dvoch optikach pre prenos a teraz vyberame typ diody a vlnovu dlzku v ktorej to bude chodit. Zvazoval som aj projekt freebandoveho radia povedzme na 24GHz, keby sa nasiel niekto kto by isiel do programatorskej casti tiez by som sa toho nebal.

myslim ze ta ronja nema velmi velky vyznam.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 24.03.2008 - 20:41 #63344
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
necham si rad poradit, pretoze vela casu naviac clovek nema a kazdy nedobry projekt je strata ako casu tak aj penazi. Preco si gyro myslis ze to nema vyznam, uprimne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 24.03.2008 - 21:05 #63348
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
už len z toho dôvodu že ich treba pravidelne chodiť čistiť ... najradšej mam take body o ktorych niet cely rok počuť že by vôbec existovali , teda raz za rok ked dojde najom zaplatit , skôr by malo zmysel to radio ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 25.03.2008 - 10:25 #63371
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ano z praktickych skuenosti to nie je bohvieco, zanasanie sosoviek (vsimni si ako sa ti zaseru anteny behom mesiaca) rosenie sosoviek co sa da eliminovat vykurovanim a na kratke vzdielanosti sa da podla mna elegantne vyuzit aj WiFi je podla mna skoda investovat do niecoho velke peniaze co urobis uz z hotoveho za mozno aj lacnejsi peniaz, 100 Mbit je sice krasa no bojim sa toho ze koli mizernej stabilite ronji by si aj tak vacsinu casu bezal na 11 mbit spoj zalohovany wifinou Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.03.2008 - 14:12 #63480
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
OK
ak by sme isli do projektu freebandu v 24GHz bol by niekto kto by dal dohromady softwarove veci???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.03.2008 - 14:40 #63484
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Prečo software? Skôr ide o železo, v oblasti software nič nevymyslíš. Tam sa použijú existujúce protokoly a existujúca modulácia len nosná frekvencia ide inam....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.03.2008 - 16:31 #63496
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
421 wrote: ›OK
ak by sme isli do projektu freebandu v 24GHz bol by niekto kto by dal dohromady softwarove veci???

Ja som ti chotny pomoct ako viem, vela znalosti s vyvojom softu nemam, ale obeham ti vsetko co bude treba, zariadim vyrobu plosnych spojov a podobne priamo s vyvojom ti konkretne ja asi nepomozem kazdopadne tato ,yslienka sa mi paci a cesi podobne veci riesia pomerne vo vlekom, preco by sme mali byt horsi ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.03.2008 - 18:30 #63499
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
24GHz nie je žiadna sranda už čo sa týka hardware. To sa rieši konvertorom priamo v anténe ako satelit? To už koaxom nepotiahneš. Ostatné by malo byť podobné ako napr.u 2,4GHz alebo 5,8 GHz rádia, musí sa to previesť dole. Skús pixall či by soft nepomohol.
Ten konvertor je asi takýto http://www.ssbusa.com/m24tvs.html alebo to dávajú do "blackboxu" spolu na anténu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.03.2008 - 22:49 #63504
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
teoreticky by som mal dakych ludi na vývoj softu len musim odnich pozistovať či by mali čas na niečo take a hlavne ochotu ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.03.2008 - 22:53 #63505
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec wrote: ›24GHz nie je žiadna sranda už čo sa týka hardware. To sa rieši konvertorom priamo v anténe ako satelit? To už koaxom nepotiahneš. Ostatné by malo byť podobné ako napr.u 2,4GHz alebo 5,8 GHz rádia, musí sa to previesť dole. Skús pixall či by soft nepomohol.
Ten konvertor je asi takýto http://www.ssbusa.com/m24tvs.html alebo to dávajú do "blackboxu" spolu na anténu.

Koaxom to samozrejme potiahnes, ale v ODU jednotke je zmiesavac ktoreho rozdielova vysledna nosna frekvencia je cca 400MHz, nie je problem pouzit lacnu RG 213 aj na sto metrov. Ale to elementarne zalezitosti a mudrovacky okolo nich nevedu k ziadnej relevantnej veci nakolko vyvoj HW asi nebudes robit ani ty ani ja, pripadne zariadenie nemusi mat IDU a vsetko bude v ODU vyvedene na Ethernet podobne ako Minipojitko od Alcomy.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 28.03.2008 - 02:01 #63508
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
m-tec never tomu ze je to tazke, iba mi si to robime tazke, pozri BTVKlimkovice maju mikrovlne pojitko na 24GHz a ide im to 17Mbit FD, a to som uz od nich videl par inych veci.....no strach a hroza co sa tyka prevedenia, ako ked das mladym radioamaterom nieco zapajkovat no a v konecnom dosledku im to ide a este to aj predavaju....ak by sa podarilo E3 FD bol by som spokojny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 28.03.2008 - 15:21 #63519
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
421 wrote: ›m-tec never tomu ze je to tazke, iba mi si to robime tazke, pozri BTVKlimkovice maju mikrovlne pojitko na 24GHz a ide im to 17Mbit FD, a to som uz od nich videl par inych veci.....no strach a hroza co sa tyka prevedenia, ako ked das mladym radioamaterom nieco zapajkovat no a v konecnom dosledku im to ide a este to aj predavaju....ak by sa podarilo E3 FD bol by som spokojny Smile


nemaas na nich nejaky link?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 28.03.2008 - 16:05 #63521
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
google druhy link:
http://www.google.com/search?q=BTV& ... SK177SK215

BTV je dost shit, poznam ich osobne a nepresvedcili ma ani potom ako sme si zacali tykat Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 28.03.2008 - 16:22 #63522
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
hej merdzi casom som to nasiel ale to sa da ma MK vpohode spravit takze nic
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 28.03.2008 - 18:43 #63525
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
gyro plne s tebou suhlasim, oslovim par znamych urobime k tomu nejake podklady, inac anteny som dnes zohnal na tieto spoje Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 15 of 16 < 1...1213141516 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)