Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 24.04.2024 - 09:40


ospf, ako na to?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Author Message
eXplorer
Post subject: RE: ospf, ako na to?  PostPosted: 15.01.2007 - 14:01 #44295
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
si wrote: ›
eXplorer: bohuzial si uz nepamatam presne ako som musel to ospf znasilnit aby mi to chodilo a kedze ten prepoj (tiez nad cudzou infrastrukturou) uz nemam tak nemozem ani obcumnut z konfiguraku Sad


Taakze vypatral som o co tam pri OSPF v kombinacii s GRE ide :

Quote: › ospf packets have a ttl of 1, because neighbors have to be directly
connected (1 hop). now if you dont specify the ttl=50, the ip header of
the encapsulating packet (the gre packet) inherits this ttl=1 from the
encapsulated packet (the ospf packet).

obviously, a ttl=1 is not sufficient for the gre packet if you have
multiple hops between the ends of the tunnel, hence the ttl=50.

i only noticed this by running a trace in the middle of my tunnel and
seeing the icmp ttl exceeded packets being generated.

please tell me if i am talking rubbish... (and include a more feasable
theory) Smile

paul


... ale aj tak stale nechapem ako je mozne ze pakety v GRE tuneli "vidia" cestu pod sebou a teda aj routre ktore tvoria tunel. Znamena to ze do GREcka sa bali len "payload" a hodnota TTL atd nie ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ospf, ako na to?  PostPosted: 15.01.2007 - 14:11 #44296
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
andreas4all wrote: ›ok diki, dnes to testnem, ale asi viem kde je pes zakopany, teda aspon dufam. Bude to kvoli dalsiemu radiu, ktore sa pripaja na toto AP, a tam sme OSPF nekonfigurovali... vecer sa uvidi.

Nemyslim, ze tam bude problem. Na to AP som mal zaveseneho dalsieho klienta.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ospf, ako na to?  PostPosted: 15.01.2007 - 14:15 #44297
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
airbilly: ja si zas nemyslim zeby dalsi klient na AP mal byt problem... teda aspon volakedy som take na sieti mal ze na jednom AP boli 2ja klienti z toho jedno slo na router na dalsom retranse a druhe bol rodinny dom (takze ziaden router) a ospf s tym ziaden problem nemalo...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: ospf, ako na to?  PostPosted: 16.01.2007 - 22:52 #44370
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

si wrote: ›airbilly: ja si zas nemyslim zeby dalsi klient na AP mal byt problem... teda aspon volakedy som take na sieti mal ze na jednom AP boli 2ja klienti z toho jedno slo na router na dalsom retranse a druhe bol rodinny dom (takze ziaden router) a ospf s tym ziaden problem nemalo...


hmm no lebo my to mame tak ze gw--kabel--AP a na AP sa pripajaju dva RB (na jednej strane client uplink, na strane druhej AP) takze ta ista area a aj network. myslim to to nie je pravy dovod preco to nejde( ze sme nekonfigurovali naraz aj to dalsie AP). Miktorik bohuzial nema nic take ako OSPF debug mod Sad. Skor vidim problem v nastaveni kariet lebo povodne tam bolo aj WDS a neviem co este... (myslim si ze na spoji bod bod by to slo...-este sme neskusali)-lebo aj tak je to pre nas bezpredmetne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: ospf, ako na to?  PostPosted: 12.02.2007 - 01:23 #45703
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

takze zatial sme sa vykaslali na OSPF v celej sieti momentalne funguje na dvoch GW ktore nesu fyzicky pri sebe (samozrejme). A narazil som na taky mensi problem (pri zalohovani jedneho GW) Ide o nastavenie casou ako transmit delay, router dead interval a retransmit interval, na mikrotiku to je v Interfaces. Ked som to nemal definovane, tak hotova katastrofa, viete si predstavit ked kazdy druhy paket ide von s inou IP Smile.
Chcel by som sa opytat ci niekto nemate odsledovane nejake optimalne nastavenie, resp. podla coho to mam nastavit ? zatial tam mam standartne hodnoty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)