Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:21


Signal very good 4/5 ale rychlost klesa

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
PG
Post subject: Signal very good 4/5 ale rychlost klesa  PostPosted: 13.04.2006 - 23:44 #33953
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Takze moj problem , signal mam dobry , chytal som 3-4/5 ciarociek na sitovej wifine s 2 dbi antenkou predlzenou 3m kablom a to som nemal koncovky na 400-500m vzdialene AP antenka vyvesena von z okna. Tak reku ono bude to tym ze je dobre pocasie dokupime pre istotou daco aspon trochu lepsie (AP + sektorovu antenku 8,5 dbi) .Takze zapojene . Slapalo mi to dva dni idem na intrak a zrazu telefonat z domu nejde to!!!!. Slo to v par minutovyh intervaloch potom to padalo. Prisel som domov zapnem naku wifinu , signal po slabsi , bo antenku sektorovu som umiestnil von ale s tym AP signal nezmeriam tak som nevedel.Teraz som po celom dome(stene , balkone) hladal opti signal a mam 4/5 very good dakedy 5/5 , netstumbler v oboch tych signal+ -60 (-56) a signal -60. Ale ide o to ze s tou wifinou tam zapojenou , to robilo take srandy ze znizovalo rychlost , s 11 mbps na 1mbps (signal sa nemenil) a net nesiel alebo siel sakra pomaly. Mi to pripadalo akoby AP nestihalo obsluzit poziadavky. Ak som bol pripojeny a net nesiel mal som rychle pingy na AP do 10 ms ak som bol pripojeny a net siel pingy okolo 30 ms.
Takze napadaju mi len tieto dovody cim by to mohlo byt :
1 AP v prime time nestiha
2 jedine co som menil bol kable medzi kompami kedze som nemal zapojeny router a aby mohla sestra mala net v izbe. A to asik AP nerozdychalo tie prepinania , ci nie nahodou aj kvoli mac adrese(naclonoval som si tam ms mojeho kompu) kt mozno uz aj provider zaevidoval a ked videl ze je tam dakto iny tak ma proste odpajal(ake je toto somarina n-teho radu tak ma opravte)
Este doplnim , siet je nezabezepecena , ziaden WEP , len cisto IP ,(xcu registrovat mac ale neviem ci to uz robia alebo robili)
3 AP alebo antena je vadna(2 dni sak sli)
Este AP je tonze6200R(aj tak to tu nik nepozna) a antenka je https://www..sk/product_info.php?cPath=1_25_56&products_id=221
Teraz uz idem tretiu hodinu v pohode (som to secko nakofiguroval od znova((ani neviem po kolkykrat)) a nreprepinl kable do sestrinho kompu , ale zase uz nie je prime time , tak terza nevim , signal satle dobry a spominam si na jednu hodnotu v AP tusim 30 alebo 36 pri nakom signaly.
Diki za odpovede
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: Signal very good 4/5 ale rychlost klesa  PostPosted: 14.04.2006 - 14:28 #33979
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

4 Este mi napadlo ze by to mohol robit fw ale nie som isty lebo uplne vypne AP (teda svieti rovnako) ale ho musim restartovat.(Dakedy stavi vypnut prud)
A este ked stratim inet uplne tak musim resetnut AP a na novo nastavit !!!!!!!!!!!!!!.
5 Signal je na 11mbps very good ale kedze mi na wifine znizovalo rychlost moze byt ze signal very good nie je? TEda takto aspon co ja mam skusenosti wifiny znizuju rychlost ak je slaby signal ze?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Signal very good 4/5 ale rychlost klesa  PostPosted: 14.04.2006 - 17:17 #33990
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
PG: ty sice mozes mat wery good signal, ale ak mas "very good" vysoky aj sum...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: Signal very good 4/5 ale rychlost klesa  PostPosted: 14.04.2006 - 17:40 #33996
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Okej vysoky sum Sad ktora s tych hodnot v netstumblerovy to je?, takze ako si to mam predstavit , na vsesmerovej 2 dbi antenke signal v pohode slapal (ta musi byt hadam aj vacsi sum) ako na 8,5 dbi sektorovej? Ale este , preco ma odpoji a zapoji az po restarte AP , alebo zmene na wifi ? A AP ukazuje signal 35-36 to je jedina hodnota co k tomu mam Sad . A este sum hmm , asik by som to riesil potom smerovou ale nie som isty tym signalom.A este byvam na dedine takze nake velike rusenie tu asi nebude.
Este ten vypis v netstumblerovi
:Channel 6 ,speed 11 mbps ,Vendor senao ntl , type AP , SNR 38-40, Signal+ -60, NOISE -100 , SNR+ 40 ,Signal -60 -62 tipujem ze -100 noise je ten sum ale ta hodnota sa asik nikdy nemenila
Respektive ako to ma citat , lebo moja domnienka je co najmenej v signali je naj (-50 lepsie ako -60) a pri sume ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)