Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:45


server +cacti +mail ..atd

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
airbilly
Post subject: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 06.09.2006 - 14:46 #39814
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Potrebujem poradit na akom HW a akej distribucii by malo bezat nasledovne.
Siet do 200 uzivatelov
WWW Server
FTP Server
Mail Server
IRC
Cacti
A bude to este aj pracovna stanica do "internetove citarne", cize nejake kde alebo gnome.
Mam na vyber bud celeron 700, duron 1200, pentium 4 2,66 Ghz
Uvazujem nad Free BSD alebo Mandrivou, pripadne Fedorou.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 06.09.2006 - 14:57 #39815
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

u nas bezia www, ftp, mail, cacti, dhcp, teamspeak. uzivatelov 30, hw mame celeron 2.66ghz, 512mb ram... system mame Fedoru 4, ale admin povedal ze pojdeme asi na ubuntu, pretoze je postavene na debiane, viac balickov a pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 06.09.2006 - 15:37 #39816
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
jak sa to vezme ...
vsetko okrem cacti ti obsluzi aj 466 celer. pripadne image resize v php ... chce to len dost ramky
Ak si das do cacti napr 100 userov a chces to stihat aspon do 5 min (kvoli presnosti) tak pocitaj min 3 min na slabej masine, mozes zvysit threads ale je to v podstate to iste.
Zober durmana .. malo by to stacit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 06.09.2006 - 18:17 #39819
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
airbilly: ja len tak troska pomimo, ak ti to ma obsluhovat 200 uzivatelov a nechces si narobit zbytocne problemy, radsej by som to neposkytol este aj na verejnu citaren, inac sa budes velmi divit ked ti zrazu na chvilu nepojde siet lebo to niekto iniciativne rebootol alebo vypol Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 06.09.2006 - 18:33 #39820
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
TIez som sa pozastavil na tom istom.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 06.09.2006 - 20:22 #39823
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
idealne s pravama root .. ked mu nepojde stranka tak rovno rm -f / to sa bude 200 userov cudovat co sa deje a admin este viac Smile

ne fakt to je kravina zaroven mat s toho desktop
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 07.09.2006 - 08:27 #39831
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
LaCosta wrote: ›idealne s pravama root .. ked mu nepojde stranka tak rovno rm -f / to sa bude 200 userov cudovat co sa deje a admin este viac Smile

ne fakt to je kravina zaroven mat s toho desktop


Neni to kravina je to sialenstvo....
Ja mam server a pristup k nemu mam len ja a brat ibaze tomu som pre istotu nedal heslo.... ak by tam nieco pomrdil tak rovno to mozem robit odznova vsetko....
radsej dva stroje je to istejsie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 07.09.2006 - 09:03 #39836
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
cobain: staci mi fyzicky pristup k tomu stroju aby som tam mohol spachat vselico zle, pochybujem ze mas zabezpeceny stroj tak aby som po reboote nedostal roota (a ak aj hej, tak stale ho mozem rozobrat a aj ked mas zakryptovany fs, mozem ti ho minimalne premazat...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 07.09.2006 - 09:17 #39839
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ja ti verim ze to je mozne a preto dobre ze pri nom nespavam Mr. Green ale teraz vazne pristup k tomu stroju ma len moja rodina kedze je umna v izbe. Ale ako sa vravi nic nieje nemozne .... a na slovensku je to tak.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 10.09.2006 - 17:45 #39976
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
cece server+desktop na jednom stroji to by ma ani v zlom sne nenapadlo... uzasna uroven....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 10.09.2006 - 18:00 #39978
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Chalan wrote: ›cece server+desktop na jednom stroji to by ma ani v zlom sne nenapadlo... uzasna uroven....

A preco nie ? Snad by to dnesny HW a OS mohol zvladnut.
Konecne rozhodnutie padlo bude mi to bezat doma v obyvacke na P4 3 Ghz, 1GB RAM na Fedore a hadam ked si obcas na tom pustim daky divx a precitam nejaku postu tak to nepadne. Uz treba len nejake tiche ventilatory a velky disk kupit.
A ako som pisal predtym, neni to router len server.
Este otazka.
Oplati sa tam instalovat 64 bitovu verziu ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 10.09.2006 - 18:28 #39981
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pisal si o citarni kde ma snad pristup kazdi nie? okrem toho radsej si kup dve "lacnejsie" masiny neviem co tu riesis...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 10.09.2006 - 20:27 #39996
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Chalan wrote: ›pisal si o citarni kde ma snad pristup kazdi nie? okrem toho radsej si kup dve "lacnejsie" masiny neviem co tu riesis...

Hej pisal, no argument ze to niekto omylom vypne zabral. Praveze dalsiu masinu nechcem teraz kupovat, potrebujem to vyriesit na tom co mam.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 11.09.2006 - 08:46 #40006
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Vies ake je X-ko moloch a stabilita ? davaj si pozor .. je rozdiel pracovat cez konzolu a v X-kach .. Ludia obetujme sa a podarujme mu nejaku silent staru masinku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pa3k
Post subject: RE: server +cacti +mail ..atd  PostPosted: 18.09.2006 - 00:15 #40315
Basic


Joined: Sep 17, 2006
Posts: 2

preco tak setrime, co sme v somalsku? :-O
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)