Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 12:57


Upgrade Linux routra na dialku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Robert
Post subject: Upgrade Linux routra na dialku  PostPosted: 23.02.2007 - 10:52 #46482
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Potrebujem upgradnut niekolko desiatok Linux routrov. Snazim sa vymysliet sposob, ako to spravit na dialku.

Narazil som na neprijemny problem s kniznicou /lib/ld-linux.so.XX. Tuto potrebuje kazda (dynamicka) binarka a neda sa presunut do inteho adresara. Moj povodny zamer bol vytvorit si nejake minimalne zivotne prostredie, kde budem mat potrebne utility (ssh, tar a pod.) spolu s potrebnymi kniznicami. Nastavenim premennych PATH a LD_LIBRARY_PATH sa da vsetko presmerovat do takehoto adresara. Problem je vsak s vyssieuvedenou kniznicou, s ktorou sa neda pohnut.

Akonahle preplacnem uvedenu kniznicu, nemozem spustit ziadnu dynamicku binarku. init je staticky linkovany (inak sa neda), ale dokonca aj utilita ako sync je dynamicky linkovana.

Potrebujem vediet, ci sa to da nejak vyriesit bez statickeho prelinkovania potrebnych utilit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Upgrade Linux routra na dialku  PostPosted: 23.02.2007 - 23:27 #46529
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Nakoniec som musel pristupit k dost drastickemu rieseniu - vytvorim dalsiu Linux particiu, presypem cely system na nu, rebootnem a potom mam volnu povodnu root particiu na instalaciu noveho systemu. Ked nie je volne miesto na disku, tak za obet docasne padne swap. Nic lepsie sa mi zatial nepodarilo vymysliet. Ale behaniu po celej sieti sa asi podari vyhnut.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Upgrade Linux routra na dialku  PostPosted: 24.02.2007 - 00:09 #46534
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
No kua vidím , že asi maš rad adrenalínové športy...kokso...daj vediet počet nenabehnutych potom...


Shocked
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Upgrade Linux routra na dialku  PostPosted: 24.02.2007 - 21:32 #46575
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
zelmar wrote: ›No kua vidím , že asi maš rad adrenalínové športy...kokso...daj vediet počet nenabehnutych potom...


Shocked


Skusal som to najprv na cvicnom routri a potom na dvoch ostrych routroch, ku ktorym som mal relativne jednoduchy fyzicky pristup. K tym som nakoniec musel osobne, ale dalsie dva realne vzdialene routre dopadli dobre. Mam na to postup, len na nic nezabudnut. Najcastejsia chyba bola, ze som zabudol vytvorit /proc a to potom nenabehnu ziadne sietove karty a som v haji.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Upgrade Linux routra na dialku  PostPosted: 25.02.2007 - 00:25 #46578
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Nasa lahodka bola neosetrene CF distribucie a plna CFka...po reboote holt smola...ale už sa checekuju same kundy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)