Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 02:37


sledovanie trafficu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
michalci
Post subject: sledovanie trafficu  PostPosted: 07.03.2007 - 15:31 #47397
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
zdravim mam nasledovny problem mame malu siet cca 10userov vsetci pristupuju na net cez PC Router na ktorom slape RedHat 9 nasa dohoda znela ze nikto nebude tahat cez den resp. ked je na sieti viac ako 3 uzivatelia aby nikoho neobmedzoval za tahanie povazujeme nejaky subor cca 50MB (cize ked zacne blbnut net na dlhsi cas) a viac niekedy sa stava ale ze niekto da nieco tahat a ostatny nato doplacaju napr. LAGOVANIM v hrach pomalym nacitavanim stranok atd. preto sa chcem spytat ako mate spravene sledovanie trafficu na Linuxe ide mi o co najjednoduchsi sposob

cize ---> zacne blbnut net ---> pripojim sa na server cez SSH (pripadne nieco ine napr. web rozhranie atd.) a pozriem si ze napr IP cka 192.168.1.3 (cize PC3) taha, resp. ma zapnuty torrent atd.

cize ---> napisem mu spravu nech to okamzite vypne inak odpojenie siete cca na hodinu ide mi hlavne o to ako ODSLEDOVAT TEN TRAFFIC prave vtedy ked zacne bldnut siet

Vsetkym Dakujem vopred za rady
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MareC3k_
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 07.03.2007 - 15:41 #47398
Basic


Joined: Sep 08, 2004
Posts: 99
Location: Vychod
Skus iftop
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 07.03.2007 - 16:00 #47399
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
michalci: trafshow na prislusne sietove rozhranie a z toho uvidis kolko tam kto prave pacha
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 07.03.2007 - 20:09 #47403
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

Code: › tcpdump -tttt -paqn -i ethX net x.x.x.x/XX and not proto 22

Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 08.03.2007 - 08:48 #47409
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
pripadne iptraf

Inak nie je lepsie tam da burst a priority pre hry ? a mas svaty pokoj ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 08.03.2007 - 09:05 #47412
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
jednoznacne by som im to podelil rozumne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 08.03.2007 - 10:06 #47415
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
cobain wrote: ›jednoznacne by som im to podelil rozumne


pouzi ip traf na sledovanie interface a na tvojom mieste si urobim htb, pripadne pouzijem prometheus qos , ktory ti ho vygeneruje "bez tvojich znalosti ", davaj pozor, zasiera mangle tabulku, takze potom mozes robit pre jednotlivych klientov statistiku cez ipac-ng , ktory spojis na rrdtool a wuala, mas z toho presne statistiky klienta za den aj s grafom.

pokial ti to staci bez grafov a vysledok ma byt pocet dat prenesenych uzivatelov za den tak pouzi ipfm + apache + ipfmphp5 plugin a mas to vyriesene genialne Smile.
Have a fun
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
AKgate
Post subject: sledovanie trafficu  PostPosted: 08.03.2007 - 21:34 #47432
Basic


Joined: Dec 24, 2005
Posts: 19

michalci wrote: ›
cize ---> zacne blbnut net ---> pripojim sa na server cez SSH (pripadne nieco ine napr. web rozhranie atd.) a pozriem si ze napr IP cka 192.168.1.3 (cize PC3) taha, resp. ma zapnuty torrent atd.
cize ---> napisem mu spravu nech to okamzite vypne inak odpojenie siete cca na hodinu ide mi hlavne o to ako ODSLEDOVAT TEN TRAFFIC prave vtedy ked zacne bldnut siet
Vsetkym Dakujem vopred za rady


To asi neni spravna cesta, sledovat to rucne. Nejlepe to nechat vsechno na serveru, at to dela automaticky. To by u toho clovek musel porad sedet a hlidat to, coz samozrejme neni realne, ze.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
michalci
Post subject: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 15:38 #47460
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
AKgate wrote: ›
michalci wrote: ›
cize ---> zacne blbnut net ---> pripojim sa na server cez SSH (pripadne nieco ine napr. web rozhranie atd.) a pozriem si ze napr IP cka 192.168.1.3 (cize PC3) taha, resp. ma zapnuty torrent atd.
cize ---> napisem mu spravu nech to okamzite vypne inak odpojenie siete cca na hodinu ide mi hlavne o to ako ODSLEDOVAT TEN TRAFFIC prave vtedy ked zacne bldnut siet
Vsetkym Dakujem vopred za rady


To asi neni spravna cesta, sledovat to rucne. Nejlepe to nechat vsechno na serveru, at to dela automaticky. To by u toho clovek musel porad sedet a hlidat to, coz samozrejme neni realne, ze.


nevadi mi ze by som u toho musel sediet ale ide oto ze takato situacia nie je nejako pravidelna cize da sa povedat ze zatial DOHODA O NETAHANI celkom funguje ale niekedy sa stane ze uzivatel si povie ze a ved len jeden cca 200MB subor a hned zasere celu siet tak ze ostatnym nic nejde cize ide mi o to, co najskorej toho TAHACA odhalit a upozornit myslim si ze by to nemal byt nejaky velky problem nakolko nas je cca 10 a kazdu IP mam zviazanu s MAC pricom povolene ROUTOVAT ma len tych 10 IP cize osetrene mam to aby si doma nikto nemohol pripojit 2 a viac PC mne sa jedna hlavne oto ze ak takato situacia nastane aby som co najrychlejsie vedel odhalit ktora IP to je (zaujima ma asi to ze kolko taha co taha na akych portoch)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 17:04 #47461
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
michalci: preto som ti ja a este par ludi tu radili rozne tooly ktore sa daju spustit zo shellu a ukazu ti aktualny traffic na rozhrani (ja osobne na taketo ucely pouzivam trafshow), to ze to niektori nepochopili a radia ti tu ine (aj ked suvisiace) veci, za to uz nemozem

PS: ver tomu ze ten kto chce a vie, ti tie "ochrany" odrbe, ale na odradenie lamerskeho nepriatela to staci a ten co bude velmi chciet prelezie cez cokolvek Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 20:57 #47465
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

akym sposobom sa da sledovat prietok konkretnej ip? v realnom case, v kbits napr (nezaujima ma ipfm a pod)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 21:02 #47466
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
sprav si filter do iptrafu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 21:31 #47468
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
kiwi,pomocou cyklu vyberať podla určitých pravidiel dáta z iptables , prepočítavať to a hneď vypisovať aktuálnu rýchlosť . Pri web rozhraní vypisovať pomocou javascriptu, toto má dobre poriešení pfsense , ale ten je založený na freebsd a úprimne ruku na srdce kolkáti používate na shapovanie dumynet ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 22:05 #47470
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

zelmar napis mi prosim ta syntax filtra, existuje filter ktory by ukazal ktora IP ma najvyssi prietok?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: sledovanie trafficu  PostPosted: 09.03.2007 - 22:17 #47471
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

kiwi wrote: ›akym sposobom sa da sledovat prietok konkretnej ip? v realnom case, v kbits napr (nezaujima ma ipfm a pod)


v debiane apt-get install iftop

vidis v realnom case tok vsetkych ip, kazdeho spojenia, jednoduchym filtrom si vyberies source alebo destination IP ktoru chces sledovat, alebo len komunikaciu na urcitych portoch, alebo vidis sumu trafficu vsetkych userov na 1 destination, alebo opacne

nic praktickejsie pod linux nepoznam..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)