Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 07:41


vlan, dhcp, monowall

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
magnum
Post subject: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 14:16 #49432
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

chlapi poradte uz, uz sa citim ako ozraty co od rana sedim nad jednym posr. routrom...

... miesto ktoreho som narychlo nahodil monowall ale tam mam zase problem. ked som vytvoril vlan-y tak neviem ako nastavit dhcp aby do spravneho vlan-u davalo spravnu ip...

ide to vobec v monowall-e ????
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 14:48 #49437
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

magnum wrote: ›chlapi poradte uz, uz sa citim ako ozraty co od rana sedim nad jednym posr. routrom...

... miesto ktoreho som narychlo nahodil monowall ale tam mam zase problem. ked som vytvoril vlan-y tak neviem ako nastavit dhcp aby do spravneho vlan-u davalo spravnu ip...

ide to vobec v monowall-e ????


z vlanu si vytvoril interfaces, a potom na jednotlive interfaces povolil dhcp a nadefinoval rozsahy ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 15:38 #49443
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

ved hej ale hovorime o monowall-e kde neeeemaaam shell ... ku. go well go shell...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 15:41 #49444
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

ok som hlupy... som si nevsimol tu zalozku hore... sak hovorim ze uz som ozraty kua... a navyse tieto klikatka ma raz zabiju...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 17:05 #49452
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

magnum wrote: ›ok som hlupy... som si nevsimol tu zalozku hore... sak hovorim ze uz som ozraty kua... a navyse tieto klikatka ma raz zabiju...


kde si sa tak stal ? Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 17:44 #49455
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
magnum, skús pfsense ten má aj použiteľný shell
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 21:27 #49483
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

uz srat na to ... som to len narychlo potreboval spojazdnit lebo mi vypadol jeden hlavny router

inac teraz ako som sa cez to trocha preklikal sa mi to normalne zacalo pacit... som to zatazil, mi to routuje komplet 16 subnetov, shapping hlavne qos a kazdy subnet ma svoju sirku pasma, traffic cca 60Mbit avg, ale co je divne ze procesr je v relativne klude (466 Mhz, 64 RAM Wink )...

skoda ze ten shapper nevie zdielat pasmo a nemeria traffic pre jednotlive vlan-y... normalne by som to tam aj chvilu nechal...aj ked sa citim ako v base s tym... proste to obmedzuje ked si tam nevies dorobit kadejake vtakoviny...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 18.04.2007 - 22:24 #49488
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

magnum wrote: ›uz srat na to ... som to len narychlo potreboval spojazdnit lebo mi vypadol jeden hlavny router

inac teraz ako som sa cez to trocha preklikal sa mi to normalne zacalo pacit... som to zatazil, mi to routuje komplet 16 subnetov, shapping hlavne qos a kazdy subnet ma svoju sirku pasma, traffic cca 60Mbit avg, ale co je divne ze procesr je v relativne klude (466 Mhz, 64 RAM Wink )...

skoda ze ten shapper nevie zdielat pasmo a nemeria traffic pre jednotlive vlan-y... normalne by som to tam aj chvilu nechal...aj ked sa citim ako v base s tym... proste to obmedzuje ked si tam nevies dorobit kadejake vtakoviny...


si tam mal predtym cisco ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 19.04.2007 - 08:01 #49494
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

Thomas: pfsense som skusal ako prvy ale tam sa mi nerozbehol webgui do 20 min a uz som si nemohol dovolit s tym dalej experimentovat... tomu lighthttp serveru tam chybal konfigurak ci co s tym bolo...a ze vraj ten sa tvori dynamicky pri kazdom starte z xml a preliezat vsetky tie php scripty som nejak nemal cas... Smile

cisco ne ale 1Ghz athlon-a a 512 ram a na tom slackware-a... ale dnes to uz hodim nazad mi normalne chybaju moje grafy... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 19.04.2007 - 10:04 #49498
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pfsense mám odskúšané , a vždy my behalo bez problémov , momentálne my to robí shaper doma na lanke a neni problem .Čo ssa týka monowalu ten sme mali istý čas v prvopočiatkoch ked ešte nikto znás nevedl ani načo je príkaz halt . Mal jednu výhodu , ked odišla na prvom shaperi doska , technik iba prehodil cd a disketu s konfiguráciu do druhého stroja a čuduj sa svete ono sa to rozbehlo ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 27.04.2007 - 15:32 #49920
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

hladal som nejake how-to o vpn a nasiel som toto tak sa opytam ci ste to neskusali... http://www.zeroshell.net
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 27.04.2007 - 16:40 #49924
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

oprava nie vpn ale vlan...

a chcem sa opytat ci sa da spravit (funkcne Wink ) ze na linuxe nastavim vlan-y a kabel z karty pojde rovno do nemanazovatelneho switchu... budu ostatne pc rozumiet tymto ramcom ked budu doplnene o vlan tag???

bo ked arping -ujem cez kartu siet tak sa mi vsetko funguje ale akonahle arping ujem cez vlan tak to na mna kasle...

este tak rozmyslam ze musim nastavit tomu vlan-u inu mac ako ma karta samotna...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 27.04.2007 - 21:59 #49938
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
magnum: v pripade ze aj na tych PC nastavis vlany tak ano, ale inac sa ti tie PC budu na tie packety pozerat ako tela na nove vrata
(a este jedna blba posnamka; ten nemanagovatelny switch ti musi zvladat prenasat packety velkosti minimalne tusim 1504B ak chces aby ti preliezli neotagovane velkosti 1500B cez vlan)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 27.04.2007 - 22:52 #49943
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
si , pokial výrobcovia switchov dodržiavajú normy tak by taký veľký paket malo preniesť .. max veľkosť rámca je 2048 B teda 16384 b
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: vlan, dhcp, monowall  PostPosted: 27.04.2007 - 22:55 #49945
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Thomas: dobre vravis malo by Smile (mozes mat ale neaky hodne stary ked to este bezne nebolo Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)