Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 03:05


Soft na sledovanie siete.

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
cobain
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 10.08.2007 - 08:09 #55955
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
yeager wrote: ›chcel som len poukazat na to, ze to neni trestne Wink


hm a ak ti poviem ze sa jedna o toto len v pripade ze poskytujes net, ale to sa da prekrasne s prehladom obist, a to tak ze ty mas prepojenu siet z inou sietou Very Happy a teda nemusis nic logovat lebo v tomto pripade to zakon neurcuje
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 10.08.2007 - 10:02 #55958
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
to cobain:

zakon neupravuje kde to máš sledovať , takže si to niekto može vyložit aj tak že máš sledovať prevádzku vrámci svojej LAN siete.
Ked budú niečo hladať tak určite padne aj táto otázka.

Proste ak si registrovaný na tel . úrade musíš to mať.

BTW: pravdu povediac nemá to snáď nikto, a ked aj tak v dosti obmedzenom rozsahu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 10.08.2007 - 10:41 #55961
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
mathew v tomto mas pravdu ze to ma malokto
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 20.11.2008 - 20:53 #70370
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Mohli by ste mi prosim povedat ako vlastne odchytavate zaznamy z IP accountingu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 21.11.2008 - 09:48 #70372
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

v manuali k ROS je to napisane

http://ip_routra/accounting/ip.cgi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 21.11.2008 - 12:03 #70373
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

JOFO wrote: ›v manuali k ROS je to napisane

http://ip_routra/accounting/ip.cgi


o tejto stranke viem, ale ako z nej stiahnut udaje. Totiz za vzdy ked sa stranka refresne tak jej obsah je iny, co nieje prekvapive, ale ako zosinchronizovat nejaky soft s genetovanim tejto stranky tak aby nevznikali duplicity popripade vynechanie niektorych riadkov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 21.11.2008 - 12:40 #70374
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

u mna bezi momentalne LMS a mam spraveny skript ktory mi kazdych 5min nacita obsah accountingu a ulozi do databazy.. z tychto dat robi LMS statistiky a v pripade potreby sa da pozriet ktory user pristupoval v danom case na ktore ipcky... este som si k tomu dorobil zobrazovania grafov pre jednotlivych uzivatelov.. momentalne mam zobrazenu aktivitu za poslednych 24 hodin, ale nie je problem generovat graf pre akykolvek interval... databaza sa plni celkom rychlo a to mam len malu siet.. za mesiac prevadzky tohto skriptu mi to vygenerovalo cca 50MB v databaze.. takze si viem predstavit co by to robilo s velkou sietou.. tam je to asi dost tazko pouzitelne resp treba vykonnu masinu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 21.11.2008 - 13:12 #70375
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Tak 50MB nieje nic hrozne, zakon ak sa nemylim uklada pol roka co by bolo 300MB a to mi nepride ako podstatne cislo.
System ktory momentalne pouzivam za mesiac vygeneruje cez 1GB logov, len bohuzial ho musim opustit (nic moc kazdy mesiac nahadzovat novu tial ver.)
LOFO, pises ze ukladas kazdych 5 min, to mas aky buffer nastaveny na accountingu, pokial som nechal predvoleny tak bol zapleny za neviem presne ale tusim 2 - 5 sekund

(mohol by si mi hodit link na LMS? nejak to nemozem najist)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 21.11.2008 - 13:27 #70376
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

limit mam 16384.. to staci na cca 10min logov...
LMS mas na www.lms.org.pl
je to free, robene v php takze nie je problem dokodovat si nieco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 23.11.2008 - 14:42 #70409
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
JOFO wrote: ›limit mam 16384.. to staci na cca 10min logov...
LMS mas na www.lms.org.pl
je to free, robene v php takze nie je problem dokodovat si nieco

pekny to je soft len chyba mu slovencuina alebo cestina a ktovie ako to je pri fakturovani lebo mam dojem ze to vie aj fakturovat ak sa nemylim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 23.11.2008 - 16:08 #70413
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

slovencinu nie je problem dorobit.. je to modularne a aj lokalizacia sa da spravit.. su to len 2 subory ktore treba prelozit.. ja to mam tak na 80% v slovencine... je k tomu userpanel pre zakaznikov aby si mohli sami sledovat svoje ucty atd.. fakturovat to vie a je len na tebe ake sablony pre dokumenty si spravis.. ja som si tiez upravil podla seba.. faktury vie generovat automaticky, zasiela uzivatelom faktury, upozornenia prip mailing.. ja som si este dorobil grafovanie pre IPcky zakaznikov, tak aby som aj graficky videl aktivitu danej ipcky za posledny den.. spravil som do toho import zo Sporitelne, takze len rano exportnem z IB predosly den a nahodim do LMS... dorobil som si export faktur do Pohody, takze na konci mesiaca preklopim vsetky faktury behom par sekund do uctovnictva..
odkedy som to nahodil, ovela sa mi zjednodusil zivot Smile predtym som mal len fragmenty administracie, ktoru som si robil sam, ale jaksi na to nebol cas aby som to dorobil, tak som skusil to LMS a momentalne mi viac netreba..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 23.11.2008 - 19:38 #70416
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

JOFO wrote: ›slovencinu nie je problem dorobit.. je to modularne a aj lokalizacia sa da spravit.. su to len 2 subory ktore treba prelozit.. ja to mam tak na 80% v slovencine... je k tomu userpanel pre zakaznikov aby si mohli sami sledovat svoje ucty atd.. fakturovat to vie a je len na tebe ake sablony pre dokumenty si spravis.. ja som si tiez upravil podla seba.. faktury vie generovat automaticky, zasiela uzivatelom faktury, upozornenia prip mailing.. ja som si este dorobil grafovanie pre IPcky zakaznikov, tak aby som aj graficky videl aktivitu danej ipcky za posledny den.. spravil som do toho import zo Sporitelne, takze len rano exportnem z IB predosly den a nahodim do LMS... dorobil som si export faktur do Pohody, takze na konci mesiaca preklopim vsetky faktury behom par sekund do uctovnictva..
odkedy som to nahodil, ovela sa mi zjednodusil zivot Smile predtym som mal len fragmenty administracie, ktoru som si robil sam, ale jaksi na to nebol cas aby som to dorobil, tak som skusil to LMS a momentalne mi viac netreba..


normalne si ma ukecal. uz to mam zinstalovane a bavkam sa v tom. pekna vec. nepodelis sa s tou slovencinou? pripadne s dalsimi vecami na inspiraciu? ja tomu davam tyzden na test medzi kolegami a ked sa im to bude pacit tak tam preportujem nase data a terajsi system (ten som robil ja v php + postgresql).. budem musiet dorobit tatrabanku a slovensku postu, niektore veci asi upravim.. ale zaklad LMS vyzera velmi schopne, aj hlavne ked sa pozeram do zdrojakov. pozeral som na ISPadmin, aj som bol velmi rozhodnuty, aj cenu by som prezil (pre mna asi 70tisic Kc) ale ISPadmin je triesenie na kluc a ja som zvyknuty hrabat sa takymto systemom pramo do databazy a upravit si co treba, a v tomto smere je LMS pre mna velmi lakava volba... a za tu cenu.. no nekup to Wink mam v plane spojit to s prechodom na euro, stary system by som aj tak musel prekopat lebo interne vedieme data v SKK, tak to spravim tak ze po novom roku nakopnem data do LMS a tam uz budu v eurach.. jaj to bude rusno najblizsi rok Wink tak co dostanem z teba nieco k tomu? ja viem ze si s tym mal robotu, ale usetris ty mne, usetrim ja tebe nabuduce Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 23.11.2008 - 21:59 #70422
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

neni problem pixall... kludne sa podelim, ved kam by sme sa dostali keby si kazdy len na svojom piesocku hrabal? Smile i ked to nepreslo este ziadnou korekturou, takze nejake chybycky tam su (preklepy a mozno aj nejake pravopisne Smile)
ja nie som typ zeby som nepomohol ked mozem.. lebo presne ako pises, teraz ja tebe a mozno v buducnosti budes zasa mat nieco co pomoze mne Smile
LMS je podla mna spracovany na velmi dobrej urovni a vyhodou je ze ked sa clovek vyzna trocha v PHP tak si tam vie dokodovat dalsie potrebne ficurky Smile
zajtra rano si na to sadnem a skusim spravit nejaky demo ucet nech to mozete pozriet ako to bezi u mna... i ked zatial sa s tym hram len mesiac, ale casom to hadam prisposobim celkom mojim potrebam...
co sa tyka eura, tak mam sablony pre doklady uz s dualnym zobrazovanim, takze uz posielam faktury generovane v LMS...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 23.11.2008 - 22:11 #70423
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
super zeby sa tu konecn naslo jedno dobre resp schopne riseni za ktore ntreba plait tazke peniaze?
budem vdacny za demopristup a idem crnknut znamemu ci by mi to nepomohol nainstalovat na niektory moj PC
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Soft na sledovanie siete.  PostPosted: 24.11.2008 - 09:00 #70446
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

JOFO, mohol by si aj mne dat tu slovencinu? prosím
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)