Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 07:36


redistribucia routovacich informacii

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
pixall
Post subject: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 09.08.2007 - 18:16 #55947
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tak to vyzera ze sa rozlucime na sieti s OSPF (lebo quagga ma tolko bugov a tolko roznych sposobov vydrbania sa, ze uz nam dosla trpezlivost). namiesto toho ma na redundanciu sluzit STP (spanning tree protocol). moja bakbone toho casu predstavuje asi 30 routerov pripojenych do jedneho bridgovaneho segmentu a pozostava z vyse stovky subnetov (za kazdym z tych routerov su spravidla este dalsie routre). velmi nerad by som routovacie tabulky vypisoval rucne, lebo to bude o zivot. je nejaky automaticky sposob ako to spravit? nejaky routovaci protokol ktory by to zriesil?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 09.08.2007 - 18:46 #55948
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

RIP ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 09.08.2007 - 20:05 #55949
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ako rest in peace ?? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 09.08.2007 - 21:38 #55950
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
kotol wrote: ›ako rest in peace ?? Smile

A co teda navrhujes pouzit ?
Ja bezim zatial tiez na OSPF a akurat sa stava, ze ked sa mi resetne jedna RB532, tak musim restartnut dalsi comp, lebo sa zacykli a stale rehreshuje routy, internet ide potom briutal pomaly
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 10.08.2007 - 01:22 #55953
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to airbilly > ja mam tiez ospf, toto riesim nadradenou statickou routou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 10.08.2007 - 17:18 #55983
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
S OSPF sme mali problemy na Slackware 10.0. Pri urcitych zmenach sietovej konfiguracie OSPF demon rad havaroval. Niekedy sa stratili vsetky dynamicke routy, niekedy zostali. Po prechode na Slackware 10.2 tento problem prestal. Je tam asi novsia verzia quaggy, ktora ma fixnute niektore bugy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 10.08.2007 - 21:10 #55987
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

hmm som rad ze ste sa pripojiil k teme Smile

a vidim tu ze nielen nam sa OSPF vydrbava.... poznal som doteraz len sto roznych sposobov, hmm tu som spoznal dalsie Wink u nas sme OSPFku venovali kopec energie ale uz stacilo, nedobre, OSPF u nas prec.

co ten RIP ? mate niekto prakticke skusenosti? co to vlastne dokaze?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: redistribucia routovacich informacii  PostPosted: 11.08.2007 - 09:52 #55989
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
RIP je velmi zjednodusene povedane podstatne jednoduchsi predchodca OSPF. Ja som kedysi naopak konvertoval z RIPv2 na OSPF klvoli cyklom v sieti, ktore RIP nevedel celkom dobre zvladnut. Totizto metrika sa tam neda ladit ako v pripade OSPF, je to jednoducho pocet routrov, cez ktore to musi prejst. Pokial nemas v sieti cykly, RIP je jednoznacne najlepsia volba, v opacnom pripade zvaz nasadenie IBGP, pokial Quagga alebo iny dostupny balik obsahuje dostatocne stabilnu implementaciu. Pred cca rokom GTS tiez konvertovalo z OSPF na IBGP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)