Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:55


Výpočet-návrh nejakej anteny

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
majklxxx
Post subject: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 26.09.2007 - 19:18 #57416
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Zdravim,

kedze davnejsie ma zaujimala oblast s wifi tak by som chcel nejake zakladne vedomosti ktore mam (som user ktory sa o to viac zaujimal Smile ) vyuzit nejakej SOČke (Stredoskol. odborna cinnost)... kedze davnejsie som spracovaval temu o Wifi a bezpecnosti, teraz uz to nemozem spracovat.
Rozmyslal som ci by som nevyrobil nejaku antenu, no potreboval by som k tomu dost rozsiahly popis no a k takym biquadom alebo plechovke nie je co popisovat, iba snad paru riadkov.
Preto sa pytam ci niekto nema nejake odborne resp rozsiahle materialy o tejto problematiky (to co opisal Patrick Zandl v svojej knihe je malo, si myslim)

Diky za odpovede
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 26.09.2007 - 20:55 #57418
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

len tak mimochodom u nas je predmet elektro-magneticke polia = predmet radiakov na nasej skole jeden z najtazsich predmetov Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 26.09.2007 - 21:26 #57421
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
kubiik wrote: ›len tak mimochodom u nas je predmet elektro-magneticke polia = predmet radiakov na nasej skole jeden z najtazsich predmetov Smile


no akoze to nemam sancu JA prepopocitat preto hladam uz nejaky konkretny navrh ktory by som realizoval, + pridal vlastne merania (z Netstumlberu Smile ) a tak.. no..

a este podotykam ze to nechcem pouzivat /tu antenu ktoru by som mozno zhotovil/, lebo na wifi uz neficim, aby ste ma nezozrali Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 30.11.2008 - 23:37 #70834
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
nechcem zakladat novy thread tak by som sa spytal tu, moze to byt nejaka blbost tak hned namna nevyskakujte ano?Very Happy
majme nejaky spoj BOD -BOD ako na tomto obrazku tejto stranky http://www.rfelements.com/buxus/generate_page.php?page_id=1009

takzvana fresnelova zona, ak to bude ako na obrazku A) môzme ocakavat stratu signalu? ak ano, je mozne tu fresnelovu zonu zuzit o polomer (r) s antenou ktora ma mensi vyzarovaci uhol?

tu je kalkulacka pre vypocet fresnelovej zony
http://www.rfelements.com/buxus/generate_page.php?page_id=1007

este by som chcel vediet: z anteny sa siri tkz. sinusoida podla vyzarovania anteny(napr. H/V) a to sa povazuje za tu zonu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 01.12.2008 - 07:03 #70838
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

http://cz.jirous.com/vypocet-wifi
tu si to skus prepocitat ako sa ti meni fresnelka v zavislosti na antene ale vlnz sa siria od anteny v nejakom tvare pripominajuci lievik ale priestorovo aby si chapal a dokayes to ovplyvnit iba zdvihnut antenu nad prekazku tak aby neyasahovala do f.zony v tedy bz si mal dosiahnut kvazy idealny spoj a este do velkej miery ti to ovlyvni polarita H-V mam to aj na vlastnom spoji odskusane
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 01.12.2008 - 08:32 #70843
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
posli fotku a scan z netstumbleru a ja ti poviem ci to pojde Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 01.12.2008 - 15:22 #70876
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
mfasko wrote: ›http://cz.jirous.com/vypocet-wifi
tu si to skus prepocitat ako sa ti meni fresnelka v zavislosti na antene ale vlnz sa siria od anteny v nejakom tvare pripominajuci lievik ale priestorovo aby si chapal a dokayes to ovplyvnit iba zdvihnut antenu nad prekazku tak aby neyasahovala do f.zony v tedy bz si mal dosiahnut kvazy idealny spoj a este do velkej miery ti to ovlyvni polarita H-V mam to aj na vlastnom spoji odskusane

celkom zaujimave to je, takze ked to ovplyvni H-V, to znamena ze f.zona sa siri H alebo V podla nastavenia anteny? lebo to co si pisal o priestore som nerozumel...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 01.12.2008 - 18:00 #70882
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

matos1 wrote: ›celkom zaujimave to je, takze ked to ovplyvni H-V, to znamena ze f.zona sa siri H alebo V podla nastavenia anteny? lebo to co si pisal o priestore som nerozumel...


ano. ked sa pozeras od anteny v smere na druhu antenu, tak ta fresnelka je taky "tunel" ktory je najhrubsi v strede trasy, a v priereze je to taka elipsa, v horizontalnej polarizacii je nalezato (horizontalne), vo vertikalnej nastojato. pomedzi dva topole je dobry vertikal, pri nizkom prevyseni zase horizontal.

btw bohuzial elektromagneticke ziarenie zatial nevidim, takze to co pisem je odvodene z praxe. zistene nahodou, potom overene viacerymi umyselnymi testami.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 01.12.2008 - 18:27 #70885
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

asi tak praxou sa clovek najviac dozvie
a to v priastore je ze sa vlny siria priestorovo 3D nie iba v jednej rovine ako je to na obrazku
http://www.rfelements.com/buxus/generat ... ge_id=1009
treba si to kusok vediet predstavit
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Výpočet-návrh nejakej anteny  PostPosted: 01.12.2008 - 22:42 #70896
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
ja si stale predstavim rozsvietenu baterku a polovicu svetla jednoducho zakryjes tak ti vznikne na druhej strane tien. Najlepsie sa to predstavuje akoby svetlo. Parabola resp. reflektor je ako parabola baterky. Myslim ze polarizacia znaci skor orientaciu jednej vlny , nie ako ide cela skupina vln . Ta sa siri rovnako. Treba si to predstavit ako nasekane kusky, ktore mozu byt otocene vodorovne alebo zvisle . Podla toho vidis ako je otoceny ziaric-na 2,4 to vidis krasne, ako je orientovana plocha ziarica . Apropo-robil z vas uz niekto omni antenu? Tam je vidiet ako su tie kusky pospajane a aka je orientacia - typicky vertikal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)