Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.04.2024 - 23:43


Aky mail server

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
orin
Post subject: Aky mail server  PostPosted: 16.02.2008 - 21:50 #61906
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

Potrebujem nasadit vo firme free mail server pod WinXP. K dispozicii su Macallan, Merak, ArGoSoft. Poprosim o radu ktory z nich, resp. iny ?
Pripojenie k T-Comu s pevnou IP cez DSL. Ake udaje musim dostat od T-Comu a zadat do konfiguracie, aby server fungoval ? Momentalne su schranky hostovane. Dik moc.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nordscanxx
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 16.02.2008 - 21:55 #61907
Basic


Joined: Jan 10, 2006
Posts: 149

mne sa osvedcil 1st mail server aj ked nie je free
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 18.02.2008 - 22:26 #61940
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Pokial tam chceš dat co co píšeš ze chceš radšej ich nechaj len pekne krásne hostovane...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Aky mail server  PostPosted: 19.02.2008 - 01:48 #61946
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

orin wrote: ›Potrebujem nasadit vo firme free mail server pod WinXP. K dispozicii su Macallan, Merak, ArGoSoft. Poprosim o radu ktory z nich, resp. iny ?
Pripojenie k T-Comu s pevnou IP cez DSL. Ake udaje musim dostat od T-Comu a zadat do konfiguracie, aby server fungoval ? Momentalne su schranky hostovane. Dik moc.


na windowsoch by som pustil tak video alebo hru, ale nie server. na linuxoch je krasne to, ze to raz nainstalujes a nemusis do toho roky sahnut, co sa o akychkolvek oknach povedat neda.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: ...  PostPosted: 19.02.2008 - 07:36 #61947
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

... som si to nevymyslel, taka je objednavka. S MS Exchange som nemal nikdy problem ani pri 200 uzivateloch. V tomto pripade sa jedna o 15 userov, maly server /nehostovany/. Skuste poradit soft s ktorym mate skusenosti. Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 19.02.2008 - 09:51 #61949
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Take male cenovo prijatelne su napr. Proxyplus....
http://www.proxyplus.cz/pricelist.php?lang=cz
Videl som to v par firmach, kde na tom bezala stovka uzivatelov.

Slusny je aj Merak, pouzivany niektorymi ISP
http://www.icewarp.sk/web2005/purchase/ ... index.html

Pripadne 602Lansuite
http://www.602.sk/sk/produkty/602lan_suite_5_groupware
--------------------
Este som nasiel jeden tiez zaujimavy funkcne a aj cenovo... Smile
http://www.codeocean.com/products/ocean ... index.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 19.02.2008 - 09:57 #61950
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Pripadne tento je za par supiek.
http://www.pablosoftwaresolutions.com/h ... erver.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 19.02.2008 - 16:28 #61957
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

keo wrote: ›Take male cenovo prijatelne su napr. Proxyplus....
http://www.proxyplus.cz/pricelist.php?lang=cz
Videl som to v par firmach, kde na tom bezala stovka uzivatelov.

Slusny je aj Merak, pouzivany niektorymi ISP
http://www.icewarp.sk/web2005/purchase/ ... index.html

Pripadne 602Lansuite
http://www.602.sk/sk/produkty/602lan_suite_5_groupware
--------------------
Este som nasiel jeden tiez zaujimavy funkcne a aj cenovo... Smile
http://www.codeocean.com/products/ocean ... index.html


Keo diky, presne toto som potreboval. Rozhodovanie bolo medzi Keriom a Merakom. Merak vyhral. Ma presne to co potrebujem, je lacnejsi, netreba priplacat za add-on licencie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 19.02.2008 - 22:25 #61967
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ale naco platit ked sa to da spravit zadarmo na linuxe a este ovela lepsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 19.02.2008 - 22:55 #61971
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›ale naco platit ked sa to da spravit zadarmo na linuxe a este ovela lepsie...


preco to robit kvalitne, stabilne a zadarmo, ked sa to da spravit pochybne a za peniaze? Smile uz sa len dozvediet ze ten mailserver bude zaroven sluzit ako pracovna stanica a nevyjadrujem sa vobec. Wink nam robi 733mhz stroj na linuxe mailserver pre cca 1000 schranok s quotami 1GB na schranku, cena toho zeleza na ktorom to bezi je mensia ako cena licencie na windows, soft bol zadarmo (ano instalacia nieco stala, ale to aj na woknach)..

o schopnostiach windowsu ako mailservera dokonale hovoria dve veci:

1) ked microsoft kupil hotmail, tak to bezalo na unixoch. boli tam snahy migrovat to na windows, cas od casu vrazili co clustra nejaky windowsovy server, a potom ho zase vyrazili, lebo to proste nezvladal...

2) govnet (slovenska vladna siet) pouziva na svojich uzloch MS exchange, ale kazdemu exchange serveru je predradeny jeden linuxovy stroj s postfixom alebo sendmailom ako mail-relay (zobere mail a posle ho dalej), to je preto aby sa windowsy aj so svojimi dierami nevystrkovali vonku. toto riesenie som casto videl aj u inych vacsich firiem... asi to nebude len tak pre nic za nic..

ale kto chce kam... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 20.02.2008 - 00:03 #61977
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
pixall wrote: ›
2) govnet (slovenska vladna siet) pouziva na svojich uzloch MS exchange, ale kazdemu exchange serveru je predradeny jeden linuxovy stroj s postfixom alebo sendmailom ako mail-relay (zobere mail a posle ho dalej), to je preto aby sa windowsy aj so svojimi dierami nevystrkovali vonku. toto riesenie som casto videl aj u inych vacsich firiem... asi to nebude len tak pre nic za nic..


takto to pouziva kazdy koho poznam Very Happy tiez sa prihovaram za Linux, ono aj instalacia moze byt zadarmo - ked mas cas zvladne to aj zaciatocnik ale zaberie to viac casu a vyzaduje to trochu studia.

Mimochodom konfiguracia mi pripada viac easy v linuxe ako vo windows. Vo Win si otvoris konfiguracne okno ktore ma milion zaloziek ktore sa tam miesaju a ked chces nieco najst tak, skoda reci ... Navyse linux konfigurak je podrobne komentovany (help)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 20.02.2008 - 09:01 #61984
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Pani, neviem, preco sa tak divite. Videl som v roznych firmach pouzivat ako mailserver windows stanice. Dokonca aj na windows98....

Ide o to, ze clovek to mohol vyuzit aj ako pracovnu stanicu a nemusel kupovat zase extra hardware. Plus, to co bude nostop bezat dalsia masina, prijde na elektrike firmu minimalne rocne na cca 4-5 tisic.

Dalsia vec je, ze sice Linux je zdarma, ale tu instalaciu, konfiguraciu a spravu musi tiez niekto urobit. Plus je tolko dier, ze sa aj tak treba o to starat trvalo. K tomu si este pripocitajte licencie pre Linux napr. pre antivirus, pokial tam nechcete mat hracku ala ClamAV.

Suhlasim, ze pre ISP je Linux + ClamAV stabilne riesenie, ktore ma skoro zadarmo a v ramci ponukania sluzby zakaznikom to viac ako staci. Ale uz koncovej firme nemoze byt jedno, ze detekcne schopnosti malware /teda nie len virov/, nie su nic extra...
---------------------------------------------------
Inac mozno este lacnejsim, minimalistickym riesenim, ale na vykonnejsom HW, by bolo /pokial by bola zabezpecena cenovo prijatelne administracia riesenia/, pouzit windows stanicu a virtualizovany Linux. Tak ostane aj vlk syty aj baran cely. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 20.02.2008 - 12:54 #61991
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
keo: to robis komercne ? kolko ti zaplati firma pre ktoru je 4-5 tis rocne za elektrinu vela ? Laughing ... za najom kancelarii platime rocne okolo 1 000 000 SK Very Happy PC na ktorom by bezal mail server kupis v bazari do 3000 SK, to je tiez vela ?

ad diery - pozri kolko kritickych dier sa za posledny rok naslo v Postfixe Smile ak as nemylim tak ziadna. V pripade niektorych distro mozes nastavit automaticke zaplatovanie (napr "yum -y update" cez cron)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 20.02.2008 - 12:59 #61992
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
firmy kt. je vela 3tis za mail server je zbytocne nasadzovat nieco take... taktiez ak to ma bezat na dsl linke tak konec...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Aky mail server  PostPosted: 20.02.2008 - 13:16 #61998
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

eXplorer:
V niektorych firmach je milion na to, alebo ono nic, ale do pocitacov sa casto kazda koruna obracia. Rolling Eyes

Cena HW je pravda dnes uz dost zanedbatelna a ak to nie je malicka sukromna firmicka, tak sa nebude hladiet ani na elektriku. Ale stale ostava otazna cena riesenia - prace, starostlivosti o system ked nieco treba pridat, opravit, alebo ked sa to cele zosype... Ono nemusi sa infikovat system len cez sendmail, ze ...?.

A automaticke zaplatovanie byva zvacsa domenou platenych distribucii. Tiez je otazne do kedy a ci bude taky lahky aj prechod na novsiu verziu, migraciu v buducnosti /ak by sa to rozrastlo/. Uz len tieto naklady mozu casto zvysit samotnu cenu, nez nejaka platena verzia.

Ak vsak mailserver beriem ako bezpecnostne riesenie elektronickej posty + jej ochrany, potom je cely mailserver uplne zanedbatelna polozka napr. pri licencovani AV technologii... To pokladam za najviac obmedzujuce pri vybere servera. Ako som pisal, pre ISP je to idealne zalezitost, skoro zadarmo mat mailserver+ClamAV, ked to ma ako stabilne a vyskusane riesenie a AV technologia ho nic nestoji. K tomu ma este technikov, co sa tomu mozu venovat.

Cele to presne vystihuje situaciu, ktora panuje vo firmach. Windows riesenia pre koncoveho zakaznika, firmy a vystavenie serverov do Internetu /zvacsa ISP/ vacsinou Linux/Unix/BSD riesenia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)