Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.04.2024 - 01:28


Presmerovanie na lokalny web

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
JArda
Post subject: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 03.03.2008 - 21:50 #62378
Basic


Joined: Jún 21, 2006
Posts: 87

Zdravim Vas ...

Pred nedavnom som na sieti rozbehal webserver na ktorom bezi stranka s aktualnymi oznamami, spotrebou dat atd. ... Preto sa chcem opytat, ako zabezpecit, aby napr. 1x za den vsetkych uzivatelov presmerovalo na danu stranku t.j pri zadani URL do prehliadaca sa poziadavka presmeruje na lokalny web, dalsia zadana URL uz bude smerovana normalne do internetu ... Dany web bezi na hlavnom GW spolu s iptables ...
Ako riesite podobny problem vy? Iptables? Proxyserver(napr. Squid?) Pripadne mohli by ste mi odporucit nejake howto?

Thanx Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 03.03.2008 - 22:38 #62379
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
destination nat , v linuxe som toto neriešil ale asi by som to riešil cez bash +cron , v linuxe by som to mal za 5 min napisane ale v linuxe som s iptablesmi už asi rok nerobil
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 03.03.2008 - 22:46 #62380
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
co s tym ma destination nat? napis konkretne
Quote: › v linuxe by som to mal za 5 min napisane ale v linuxe som s iptablesmi už asi rok nerobil

thomas tato tvoja veta srmdi tak trosku frajerinou ... Wink

napis to teda Smile

co ja viem tak tieto veci sa daju riesit v squide, ako vsak neviem, neriesil som to a tiez by ma to zaujimalo... ak by si permanentne chcel presmerovat userom stranky na nejaky cas potom ako pise thomas iptables, cron a skript, ako si vsak predstavuje vyriesit cez crona to ze sa userovi prva stranka otvori tvoja a vsetky ostatne uz tie ktore si naklepe to teda netusim mozno len tak ze si odchyti presmerovany paket a zapiseho niekde a potom porovna, zda sa mi to vsak prilis zlozite...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 00:02 #62389
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no neblazni so squidom

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 80 -s $IP -d 0.0.0.0/0 -m limit --limit 1/hour -j DNAT --to ipwebservera:80
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 00:17 #62390
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

toto je len ciastkove riesenie.. nefunguje s parametrami... t.j. ak si napr user hodi stranku www.google.sk tak je to ok, ale akonahle si da napr www.google.sk/search.php tak uz je to v keli.. jedina moznost je spravit to ako defaultnu 404... ine mi nenapada....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 08:34 #62393
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Ja pouzivam brazilfw, kde je na to jeden addon balik. Po aktivacii, ta presmeruje na nejaku stranku, a ked stlacis kombinaciu Ctrl+F5, tak rusis presmerovanie a fungujes dalej normalne. Tu najdete ten addons http://www.brazilfw.com.br/users/xmatrix2/cative.tgz, skuste to prerobit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 08:49 #62394
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no a ako to spravit v mikrotiku? momentale to mam stravene ze v address liste mam reklala a ked vyberiem uzivatela tak ho tam presmeruje, ale ako to spravit automaticky aby raz alebo viac x za den ho tam presmerovalo?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 09:22 #62397
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

nahod si do schedulera nech ti napr kazdu hodinu vyhodi dane IPcky zo zoznamu... je to par riadkov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 09:41 #62400
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
JOFO wrote: ›toto je len ciastkove riesenie.. nefunguje s parametrami... t.j. ak si napr user hodi stranku www.google.sk tak je to ok, ale akonahle si da napr www.google.sk/search.php tak uz je to v keli.. jedina moznost je spravit to ako defaultnu 404... ine mi nenapada....


ale ako poriesit toto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 10:03 #62401
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

toto sa podla mna da spravit jedine nahodenim defaultnej 404 stranky na danom webservri.. ale este som to neskusal, tak vysledok neviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 10:51 #62403
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
JOFO wrote: ›nahod si do schedulera nech ti napr kazdu hodinu vyhodi dane IPcky zo zoznamu... je to par riadkov...


no ale ja by som to chel aby sa mu to zobrazilo len raz a nie aby bol obmedzeny na urcity cas
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 10:59 #62405
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

no ved len raz za urcity cas... do fw si das pravidlo, aby IPcku z daneho address-listu po prijati FIN paketu opat pridalo do zoznamu IPciek ktore sa nemaju presmerovavat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 12:07 #62411
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no ved to treba osetrit na apachi, aby si nevsimal tie parametre
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 18:34 #62427
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
kua chcel som napisat že v mikrotiku by som to mal cele za chviločkua že v linuxe by mi to chvilku potrvalo kym by som si spomenul ako vlastne na to .

www.google.sk/search.php poriešite cez 404 do .htaccess si date položku aby chybovy kod 404 bol priamo indexový súbor
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Presmerovanie na lokalny web  PostPosted: 04.03.2008 - 20:01 #62437
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Na MT to u nas funguje, ale to ma kolega na starost, pozri si routeros.cz tam to uz bolo popisane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)