Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.04.2024 - 12:17


ripair FW v ovise 5460

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
mfasko
Post subject: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 29.03.2008 - 14:38 #63541
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

zdravim vas ako ozivit FW v ovise 5460 ? skusal somaj recovery tool aj cez tu ftp utilitu prebehne upload a nerebootne sa vobec a neda sa prihlasit ani cez telnet a ani pingat nic
diky za kazdu radu
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 29.03.2008 - 22:10 #63554
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Pripoj sa cez seriovy port ktory je vnutri a skus to cez tftp, navod ako vyrobit prevodnik na ovisacky seriovy port tu niekde najdes. Skusim pohladat ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nordscanxx
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.03.2008 - 15:28 #63557
Basic


Joined: Jan 10, 2006
Posts: 149

daj do exploreru 192.168.1.6 ak ma novy bootloader tak ti nabehne stranka na upload firmwaru, ak nie nahraj novy bootloader, ked ti prebehne nahrati FW nechaj ho aj 10-15min, on sa rozbehne len potrebuje viac casu, mne to robilo to iste po 7min sa umudril a doteraz bezi v pohode.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.03.2008 - 15:55 #63558
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

no lebo skapal u klienta svietila cervena status error na stole sme ssa pokusali nahrad do neho cez recovery tool podla postupu to aj zbehne ale nerebootne sa ako pisu a nejde ani pingat
oki skusim to nordscanxx diky za radu
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.03.2008 - 19:32 #63560
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mfasko wrote: ›no lebo skapal u klienta svietila cervena status error na stole sme ssa pokusali nahrad do neho cez recovery tool podla postupu to aj zbehne ale nerebootne sa ako pisu a nejde ani pingat
oki skusim to nordscanxx diky za radu


no a este zatancuj indiansky tancek a nezabudaj to robit pri svetle sviecky, inak to nepojde Wink

niektore rady su trochu mimo a hoci 5460 povazujem tak trochu za konkurenta tak mi uz neda nepodarit ti Wink ked zariadenie zapnes, a svieti err led, s najvacsou pravdepodobnostou je prave v bootloaderi. zariadenie ma vtedy IP 192.168.1.6. pozor nepingnes ho, v bootloaderi je uplne minimalisticky IP stack, nevie odpovedat na ping. ked ho pingnes, mozes si pozriet akurat ARP cache, uvidis pri tejto IP nejaku zrejme divnu MAC adresu, to znamena ze zariadenie mas fyzicky po sieti dostupne a bootloader zije. ak sa ti neobjavi ani IP v arp cache, nemas ani bootloader a si v pr....eli, to uz len tak doma nerozbehas. ak nieco v ARP cache vidis, pouzi po nabehnuti bootloaderu firmware recovery utilitu na 5460, ta tam TFTP-ckom natlaci firmware, upload po LAN trva cca 3 sekundy a potom cca 30 sekund napalovanie, zariadenie sa rebootne a nabehne. ziadnych 12-15 minut cakat netreba, ked tak niekto musel cakat tak cakal zrejme na vyexpirovanie ARP cache pretoze prehadzoval na tej istej IPcke zariadenia s viacerymi MAC adresami v kratkom case za sebou. ziadna velka magia v tom nie je.... good luck.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maro254
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 25.12.2008 - 15:06 #71850
Basic


Joined: Dec 25, 2008
Posts: 1

Zdravim,

mne sa stala taka blba vec, ze ked som downgradoval z aplite tak vsetko som spravil podla navodu, skusal som to velakrat.
Proste AP sa 'restartne' ale zostane svietit cervena LEDka, proste nedostanem sa na neho, ale vidim ze nejak reaguje.
Skusal som aj novy bootloader a cokolvek ma napadlo nepomaha tam dostat stary firmware, vzdy sa dostanem cez
recovery k tej cervenej LEDke.
Skusal som 'Rtlapconf' ktory by mal najst Realtek-acke chipsety v podsieti, aj nieco najde ale vyhodi chybu a pokazde zhasne.

Nema niekto s tymto skusenosti ?

Lebo uz ma napada len reklamacka.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 25.12.2008 - 15:41 #71852
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
maro254 wrote: ›Zdravim,

mne sa stala taka blba vec, ze ked som downgradoval z aplite tak vsetko som spravil podla navodu, skusal som to velakrat.
Proste AP sa 'restartne' ale zostane svietit cervena LEDka, proste nedostanem sa na neho, ale vidim ze nejak reaguje.
Skusal som aj novy bootloader a cokolvek ma napadlo nepomaha tam dostat stary firmware, vzdy sa dostanem cez
recovery k tej cervenej LEDke.
Skusal som 'Rtlapconf' ktory by mal najst Realtek-acke chipsety v podsieti, aj nieco najde ale vyhodi chybu a pokazde zhasne.

Nema niekto s tymto skusenosti ?

Lebo uz ma napada len reklamacka.

... a co sa s tym ser.. ked to je este v zaruke? Supni to nazad a hotovo. Nestoji to zato. Radsej sa venuj sieti a nehraj sa na vyvojara. (aj tak nerozumiem preco sa podaktori pohravaju s tym co raz ide dobre-ako keby mali feliciu a chceli aby to islo 200km/h)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 26.12.2008 - 13:18 #71873
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

m-tec wrote: ›
... a co sa s tym ser.. ked to je este v zaruke? Supni to nazad a hotovo. Nestoji to zato. Radsej sa venuj sieti a nehraj sa na vyvojara. (aj tak nerozumiem preco sa podaktori pohravaju s tym co raz ide dobre-ako keby mali feliciu a chceli aby to islo 200km/h)


pekne pekne. najprv si tam uzivatel ponahrava vselijaky skaderuka skadenoha firmware co najde na internete, a potom ked to nejde tak to ma byt akoze vyrobna vada zariadenia a ma ju na svoje naklady riesit predajca. pekne pekne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 27.12.2008 - 00:18 #71899
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
maro254 wrote: ›Zdravim,

mne sa stala taka blba vec, ze ked som downgradoval z aplite tak vsetko som spravil podla navodu, skusal som to velakrat.
Proste AP sa 'restartne' ale zostane svietit cervena LEDka, proste nedostanem sa na neho, ale vidim ze nejak reaguje.
Skusal som aj novy bootloader a cokolvek ma napadlo nepomaha tam dostat stary firmware, vzdy sa dostanem cez
recovery k tej cervenej LEDke.
Skusal som 'Rtlapconf' ktory by mal najst Realtek-acke chipsety v podsieti, aj nieco najde ale vyhodi chybu a pokazde zhasne.

Nema niekto s tymto skusenosti ?

Lebo uz ma napada len reklamacka.


Pozrime sa na to, kde mas problem. Tvoj problem je to ,ze si tam flashol neaky firmware, potom si dal recovery ale ostala ti cast tvojho "modifikovaneho" firmwaru a to zariadenie blbne. Odporucam vytvorit prazdnu flashku vo velkosti modifikovaneho firmware s hodnotami 00 - pozor !! neviem presne do ktorej adresy je bootloader - ten tam nechat a flashnut to. Nasledne flashnut origo firmware a musi ficat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 27.12.2008 - 01:37 #71900
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

prepisovat nulami to neni nutne, ono NAND flash funguje tak, ze ked do nej chces hocico zapisat (hoc len jeden bit), tak sa musi cely region (obvykle 64KB) v ktorom je ten bit vymazat - teda prepisat samymi jednotkami teda 0xFF, samozrejme najprv sa odlozi jeho obsah do pamate, potom sa v pamati zmeni ten jeden bit, a potom sa cely region z pamati opat prepise do flash tym, ze sa prislusne bity preprogramuju z jednotky na nulu (opacny smer teda z nuly na jednotku sa da robit len mazanim a to pre cely region naraz, preto tento postup). ono uzivatel to nevidi, pretoze to za neho zariadi driver.. ale prepisanie flashky nulami inac nic neriesi (sorry za tuto spravu).

a povodnemu tazatelovi - mas seriovy kabel k tomu zariadeniu a teda pristup na konzolu? zije tam este bootloader?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.12.2008 - 07:51 #72015
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall zakaznik si ziaden firmeware nemoze natahovat sam, predsa mam zadefinovane rozhranie na ktorom mu odovzdavam konektivitu a to je ethernet. Cize ovis je moj a koniec. AK ma zariadenie viac ako 2 roky na seba uz zarobilo ak ma menej tak ho urcite po par neuspesnych pokusoch ozivit, jednoznacne vratim predajcovi. Ak maju vo firme pixall-a ktory nema co robit moze mi vratit ten isty ovis opraveny ak nemaju pixalla daju mi novu krabicku a ja bezim dalej....ovis link aj tie druhe napodobeniny co predavas nie su ziadne zariadenia na ktore treba nejaku odbornost, nie je to ani VF technika, jednoducho je to klikacia zalezitost za par korun z chiny a tak tomu treba venovat aj nalezitu pozornost. Nehnevajte sa na mna nikto ale ak ja ten ovis mam kupit novy za 800sk tak nebudem predsa nad opravou s dopredu nejasnym vysledkom, sediet 3 ci 4 hodiny. Za ten cas dokazem urobit omnoho dolezitejsiu pracu...napr. napisat nejaku koninu do skfree fora Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.12.2008 - 08:21 #72017
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›pixall zakaznik si ziaden firmeware nemoze natahovat sam, predsa mam zadefinovane rozhranie na ktorom mu odovzdavam konektivitu a to je ethernet. Cize ovis je moj a koniec. AK ma zariadenie viac ako 2 roky na seba uz zarobilo ak ma menej tak ho urcite po par neuspesnych pokusoch ozivit, jednoznacne vratim predajcovi. Ak maju vo firme pixall-a ktory nema co robit moze mi vratit ten isty ovis opraveny ak nemaju pixalla daju mi novu krabicku a ja bezim dalej....ovis link aj tie druhe napodobeniny co predavas nie su ziadne zariadenia na ktore treba nejaku odbornost, nie je to ani VF technika, jednoducho je to klikacia zalezitost za par korun z chiny a tak tomu treba venovat aj nalezitu pozornost. Nehnevajte sa na mna nikto ale ak ja ten ovis mam kupit novy za 800sk tak nebudem predsa nad opravou s dopredu nejasnym vysledkom, sediet 3 ci 4 hodiny. Za ten cas dokazem urobit omnoho dolezitejsiu pracu...napr. napisat nejaku koninu do skfree fora Smile

Moja rec, my sme uz z toho vyrastli.... Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.12.2008 - 14:06 #72032
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

btw neviem ci viete, ale ked koncovemu zakaznikovi (spotrebitelovi) vymenite vadne zariadenie za nove, zacina mu plynut znovu cela dvojrocna zaruka. ked ma stastie tak bude mat dozivotne kazde necele 2 roky nove zariadenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.12.2008 - 14:23 #72033
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›btw neviem ci viete, ale ked koncovemu zakaznikovi (spotrebitelovi) vymenite vadne zariadenie za nove, zacina mu plynut znovu cela dvojrocna zaruka. ked ma stastie tak bude mat dozivotne kazde necele 2 roky nove zariadenie.

preto sa meni len doska a plasty sa nechaju stare.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ripair FW v ovise 5460  PostPosted: 30.12.2008 - 19:58 #72049
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›preto sa meni len doska a plasty sa nechaju stare.


co vlastne nic neriesi lebo nova zaruka 2 roky plati taktiez na vymeneny diel alebo suciastku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)