Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 17:39


sat karta + soft na pozeranie dvbs

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 09.04.2008 - 11:07 #63955
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
aky soft pouzivate na kukanie satelitu cez dvbs sat kartu na windowse a aky na linuxe?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nordscanxx
Post subject: RE: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 09.04.2008 - 14:32 #63970
Basic


Joined: Jan 10, 2006
Posts: 149

Win
Altdvb sa mi momentalne najlepsie osvedcil a poizivam skoro 2roky, kopec veci a prehladne,
DVBdream je tiez dobry ale sa mi zda pomaly a padal mi
Progdvb som nepouzival od vtedy ako nevedel dobre spacovat na skylinku zvuk a obraz (uz je to ok)
DVBviewer som videl len zdaleka
Mytheatre - ma vobec neoslovilo

na linuxe to islo myslim pod vdr ale to bolo davno ked som to skusal
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 09.04.2008 - 16:13 #63971
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ide mi prave najviac o linux Smile ake softy by boli ok? skusim ten vdr...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 09.04.2008 - 18:21 #63975
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
skusam prave karty skystar 2.3 a 2.6 ale nemam singal Smile neviem kde je problem... LNB som osadil, parabola bola povodne natocena na staru astru ale nic nechytam Sad z LNB idem priamo koaxom do skystar karty... LNB mam single GT-LST40D...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 11.04.2008 - 01:27 #64013
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

Na Linuxe Mythtv - neviem ako VDR, ale MythTV ma pluginy na prehravanie filmov (kvoli titulkom pouzivam prehravac xine, nie interny z MythTV), prehravanie DVD (zasa xine), MP3 (nic komfortne ale mne staci), prezeranie fotiek, ovladanie cez Web (plugin MythWeb). Bez pluginov to vie iba nahravat a prehravat TV vysielanie.

Frontend - prehravac, moze byt aj na inom pocitaci ako backend.
Backend - serverova cast, obsahuje TV kartu/karty. Backendov mozete mat viacero, potom sa pripajaju na jeden z nich - master backend - a tak je mozne vyuzivat TV karty z ostatnych backendov (neskusal som).

Pri analogovom vysielani je nutne zohnat si aktualny TV program vo formate XMLTV, z DVB si dokaze vytiahnut data o programoch na par dni dopredu sam (ak je v datach okrem obrazu a zvuku aj EPG -electronic program guide). Bez dat o programoch nahravat nedokaze, pripadne len velmi obmedzene.

Nahravky su ulozene v MPEG2, ako idu z DVB karty, pripadne z analogu cez kartu s MPEG encoderom, ak mate staru analogovu kartu tak softwarovy MJPEG alebo MPEG4 encoder. Nahravky sa daju jednoducho editovat - mozete "vystrihnut" reklamy, ktore sa viac nebudu prehravat. Nahravku je mozne reenkodovat znovu do MPEG2 bez straty kvality (az vtedy skutocne vystriha oznacene bloky), pripadne do MPEG4 so zvolenym datovym tokom, aby sa usetrilo miesto. Pomocou pluginu MythArchive sa daju nahravky napalit na DVD ako video (s jednoduchym menu).

Dobra je moznost automatickeho preskakovania reklam, ale nanestastie to nie vzdy detekuje spravne.
Ak mate niekto dalsie otazky zamerane na prakticke pouzivanie, kludne sa pytajte.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 17.04.2008 - 19:46 #64097
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

skusali ste niekto kartu AverMedia A700 (ci uz Pro alebo Hybrid). Pomocou v4l sa mi nedri ju rozbehat. system ju zdetekuje, ale nechce mi fungovat analog (na hybrid) a dvb-s zatial nie je plne podporovany (iba experimantalne). viete niekto pomoct?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: sat karta + soft na pozeranie dvbs  PostPosted: 24.04.2008 - 10:58 #64223
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

tak si odpoviem sam. treba opatchovat driver v4l-dvb, niekolkymi patchmi.

tu je link na patch:
http://dev.gentoo.org/~zzam/dvb/

a tu si mozete stiahnut patchnuty driver:
www.la-net.eu/v4l-dvb/v4l-dvb-a700.tar.gz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)