Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 24.04.2024 - 12:32


File server

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
misohero
Post subject: RE: File server  PostPosted: 10.10.2009 - 15:20 #75830
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
uvazujem pripad ked to este nieje v cache,
a takisto uvazujem ze k suboru bude pristupovat iba jeden klient.
seeky(resp. io operacie) su v tomto pripade dolezite a 8gb ram je nanic
z toho dovodu povazujem za uzke hrdlo disk a io operacie

celkovo disky v radoch TB sposobia ze aj 16gb cache je malo
dnesne hry a filmy sa velkostou pohybuju medzi 4 az 8 gb preto ti jedna vec "zaplni" cache a ostatni mozu cakat na io requesty

neviem ako ti pomoze cache v pripade 10 paralelnych zapisov ale to uz zavisi od filesystemu
napr. co ak 10 ludi nahrava kazdy iny 4gb subor ?

ale v jednom mas pravdu ak to ide sekvencne neni to take zle

my sme mali tiez fileserver na sieti a klienti pozerali filmy cez wifi preto sme museli sambu vypnut a nechat iba ftp - ftp robi iba sekvencny pristup teda v klasickom zmysle

Quote: › A navyse sa ti load rozdeluje medzi disky.

prave o tom je raid 10
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: File server  PostPosted: 10.10.2009 - 17:03 #75832
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

misohero wrote: ›uvazujem pripad ked to este nieje v cache,
a takisto uvazujem ze k suboru bude pristupovat iba jeden klient.
seeky(resp. io operacie) su v tomto pripade dolezite a 8gb ram je nanic
z toho dovodu povazujem za uzke hrdlo disk a io operacie

celkovo disky v radoch TB sposobia ze aj 16gb cache je malo
dnesne hry a filmy sa velkostou pohybuju medzi 4 az 8 gb preto ti jedna vec "zaplni" cache a ostatni mozu cakat na io requesty

neviem ako ti pomoze cache v pripade 10 paralelnych zapisov ale to uz zavisi od filesystemu
napr. co ak 10 ludi nahrava kazdy iny 4gb subor ?

ale v jednom mas pravdu ak to ide sekvencne neni to take zle

my sme mali tiez fileserver na sieti a klienti pozerali filmy cez wifi preto sme museli sambu vypnut a nechat iba ftp - ftp robi iba sekvencny pristup teda v klasickom zmysle

Quote: › A navyse sa ti load rozdeluje medzi disky.

prave o tom je raid 10

Nebude náhodou takýto server obmedzovať priepustnosť siete pre Internet. Ak bude určitý počet ľúdí sťahovať z tohoto servera.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: File server  PostPosted: 10.10.2009 - 19:37 #75833
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
Quote: › Nebude náhodou takýto server obmedzovať priepustnosť siete pre Internet. Ak bude určitý počet ľúdí sťahovať z tohoto servera.


nie pretoze tento server nijak nemusi suvisiet s internetom,nemusi byt branou,mozes ho mat na sieti aj ked siet nieje pripojena na internet

ty sa pytas dost zakladne veci myslim ze lepsie pre teba by bolo ziskat nejaku prax a potom sa pytat.ale viem zasa ze k serverom je tazke dostat sa.aj ja ked som zacinal som sa vypytoval keketiny ,zo zaciatku je to tazke ale casom na to prides,ja som len pred par rokmi nevedel nic o linuxe a prax ma naucila vela veci,skus si zadat nejaky ciel napriklad spravit si vlastny testovaci server na hranie a ponastavuj a vyskusaj vsetko co sa da. tam ziskas viac informacii ako keby si sa tu mesiac vypytoval.myslim ze kazdi si ceny svoj cas a v tomto odbore musis byt schopny sam rozpoznavat vela informacii z toho co ti da konzola.bez toho sa da prezit iba v svete windows.

p.s. v poslednom case sa mi zapacilo robit hrubki v texte,je to urcitym sposobom komicke pre mna

ps2 chcelo by to nejake stretko v blave na pive potrebujem sa vyrozpravat o networking veciach a nikto tomu nerozumie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: File server  PostPosted: 11.10.2009 - 21:41 #75854
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Oplati sa mi dat system na CF kartu? Ten server ma 4x sata, ktore by som chcel vyuzit pre data a nie pre system. ake mate skusenosti?

EDIT: CF karat alebo ATA Flash Disk?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: File server  PostPosted: 11.10.2009 - 22:26 #75855
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
yeager:cf karta ti zjednodusi situaciu tym ze oddelis system od dat ale ma obmedzenu rychlost zapisu a pocet zapisov.ata flash disky ktore som videl boli vzhladom na kapacitu neekonomicke
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: File server  PostPosted: 11.10.2009 - 23:06 #75858
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
CF karty som pouzival na system pri virtualizacnych hostoch, ale zacal som ich menit.
Ked mi skapala CF karta (a znejakeho dovodu kapali Smile system hangol.

Teraz mam aj ja vo viacerych masinach 4x 1T SATA... Z toho na na 2 diskoch mam 16 GB particie v raid 1, na dalsich 2 diskoch mam 16 GB swap particie v raid 1... A zbytok 4x 970 GB mozes dat do raid 10, alebo 0 ak nepojde o dolezite data.

Takto si zabezpecis ze ak ktorykolvek disk buchne, system ide bez vypadku dalej.
Az na pripad ze tam das raid0 Smile System by sice siel dalej... Ale stratil by docasne vyznam Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: File server  PostPosted: 12.10.2009 - 08:03 #75861
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Asi na 2 diskoch urobim 16GB raid1 pre system a zvisok necham bez raidu. Nebudu tam citlive data takze raid1 nepotrebujem, ale riskovat raid0 nebudem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)