Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 13:27


navrh

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Poll
Bod s ktorym suhlasite
prvy bod
11%
 11%  [ 1 ]
druhy bod
22%
 22%  [ 2 ]
treti bod
0%
 0%  [ 0 ]
prvy, druhy bod
0%
 0%  [ 0 ]
prvy, treti bod
0%
 0%  [ 0 ]
druhy, treti bod
0%
 0%  [ 0 ]
vsetky
66%
 66%  [ 6 ]
Total Votes : 9


Author Message
m-tec
Post subject: RE: navrh  PostPosted: 25.08.2010 - 11:15 #84399
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
mirecnet wrote: ›Paci sa mi ako 421 vsetkych odpieras a dobre sa na tom zabavas Smile. Kto si s toho este nieco robi ? Very Happy
Proste ponukol priestor na hostovanie, ako uz asi kazdy s nas. Ja som na to uz tiez "roky" upozornoval. Toto uz nieje ani neschopnost, ako hamba majitela servera a domeny. Neviem ako na jeho okolie, ale obycajny clovek (napriklad majitel externej firmy hladajuci pripojenie/hosting mimo miesto jeho posobneia) si potom lahko urobi predstavu o jeho dalsich poskytovanych sluzbach. Hlavne o serveoch ulozenych v starej hrdzavej plechovej skrinke od ktorej majitel uz davno stratil kluc a aj zabudol ze tam vobec je, obrastenej tak, ze sa k nej neda ani dostat...

Jasne, treba bit tych ludi co nieco robia a dokazali nieco urobit. Ti co stale kritizuju nieco by sa mali chopit a urobit nieco lepsie, potom by sme to mohli porovnat a zhodnotit. Niekto v inom vlakne vyvinul soft, z ktoreho vam zakaznik po telefone vycita veci a viete na com ste a podaktori ste ho za to znosili pod ciernu zem. Pritom to vobec nie je zly napad....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: navrh  PostPosted: 25.08.2010 - 13:49 #84402
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
m-tec kedze zakaznici vo vacsine pripadov pouzivaju windows odporucam ti naucit sa prikazy msdos aby si nemusel potom platit niekomu kto vyvinul soft na vycitanie IP adresy. tiez by si usetril na plateny supportu ak zistis, ze zakupeny soft po roku nedokaze vycitat branu alebo DNS. No ja zacinam mat z vas dost. Precitajte si prosim vsetci odobornici v prvom kroku aspon knihu s nazvom TCP/IP. Naucte sa co je to IP adresa a pri zapajani zakaznikov si urobte plan cislovania. Velmi Vam to pomoze. V druhom kroku odporucam si nastudovat routovanie a natovanie.....no a potom vyvijajte software s dobrym supportom aby sme si dokazali vycitat z pocitaca zakladne udaje o pripojeni.......ako keby to napisal niekto iny ale ty m-tec.....na stare kolena stracas asi prehlad a paru. Ja nechapem s tym softom, to naozaj nemate ako ISP prehlad o svojej sieti a stave pripojenia...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: navrh  PostPosted: 25.08.2010 - 16:19 #84414
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

v dobe .NET frameworku je programatorom kazdy. klik, klik, hello world ma 10 mega, k tomu si stiahnite framework ktory ma 50 mega a vyzaduje este predtym tri styri servispacky.. volakedy sme nieco vyvijali pod windows a nikdy viac, to bud robis s vyuzitim uplne zakladnych funkcii wokien niekde z dob tesne po windows 3.1 (Microsoft Foundation Classes ci jak sa to vola) a je to boj o zivot ale chodi to vsade pocnuc Win95 az po sedmicky, alebo to spravis pod nejakym frameworkom kde to naklikas za 3 minuty ale nepojde to na 70% pocitacov.

nechcem nikomu kazit radost s vykonanej prace ale my sme vo firme vychadzali z predpokladu ze uzivatel je debil a nevie nic o IPckach a nebude ani instalovat ziadne softy. vsetky wifi klientske zariadenia mame poprepinane do rezimu NATrouter+DHCPserver, rovnako tiez domace routriky. pripojis pocitac, DHCP je defualtne zapnute, a net ide. netreba nic stahovat, nic zistovat.

pre tych ktori nemaju routrik a nemozu mat DHCP od neho, je cez radius okrem beznych sposobov overenia (DHCP, PPPoE, staticka IP) dostupna anyIP autentifikacia, kedy si pripojis k sieti pocitac s uplne lubovolnymi IP nastaveniami, a router na nasej strane ti zabezpeci preklad tvojich haluznych IP adries na normalne, vypyta od teba meno a heslo, overi proti radiusu, v pripade problemu ti zobrazi telefonne cislo na support, alebo v pripade ze je meno/heslo spravne, pust ta do netu. hotofka. funguje to na windowse, linuxe, macu, este aj chladnicku ked pripojim na IP, tak to tam bude fungovat, pretoze je to nezavisle na klientovi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)