Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 12:55


Nahrada Kerio Connect za iny mailovy server

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Jardo
Post subject: Nahrada Kerio Connect za iny mailovy server  PostPosted: 14.01.2013 - 13:54 #102325
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Zdravim Vas, dostal som ponuku na prerabku jedneho servera. Teraz ten server bezi na Windows XP SP3. Tomu sa sice server nehovori ale budis..
Potrebujem to prehodit na linux. Apache, Mysql, PHP vsetko viem ale maju tam Kerio Connect alebo postaro Kerio MailServer. A potrebujem prehodit postu s tych adresarov keria do nejakeho linuxoveho mailservera. Ten mailserver ale musi podporovat stahovanie z POP3 a IMAP a odosielanie cez SMTP alebo vlastny SMTP. Viete mi nieco poradit? Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Nahrada Kerio Connect za iny mailovy server  PostPosted: 14.01.2013 - 16:09 #102327
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
kerio má verziu aj pre linux.
ale pokial chceš niečo iné , tak na smtp prijem/odosielanie mailov použi postfix + k tomu razor, pyzor , spamassassin
na pristup k mailboxom courier na pop3 a imap , alebo dovecot
určite si pohľadaj na internete možnosti zabezpečenia postfixu , lebo ked ho necháš na webe len tak a bez autorizácie achvílu ho máš na spam liste .
Prevod mailov, riešil som prednedávnom prechod z windowsu na linux a nenašiel som nič spolahlivého čo by mi previedlo niekoľ TB mailov z MS exhange do linuxu , čo aj bolo tak to bolo maximalne nespolahlive , takže som to potom nechal na ten linux nech si tie schránky sám stiahne k sebe zo starého mail servera cez fetchmail (stiahne mail cez pop3 a doručí ho postfixu , postfix ho doručí do správneho konta) bohužial sa takto rozbije adresárová štruktúra (pokial majú vytvorenú v mailboxe)
druhá možnosť je tá že každé konto v mail klientovi vyexportuješ a nastavíš konto na nový server a dáš importovať .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nahrada Kerio Connect za iny mailovy server  PostPosted: 14.01.2013 - 16:46 #102328
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

my sme velmi uspesne migrovali konta cez imapsync pod linuxom, vratane adresarovej struktury atd, slo to krasne. ale odkial sme ten imapsync zobrali, to uz ani srnka netusi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Nahrada Kerio Connect za iny mailovy server  PostPosted: 14.01.2013 - 17:02 #102329
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ako utilitiek na to je kopec , ale nepodarilo sa mi nájsť nič čo by spoľahlivo premigrovalo konto v ktorom bolo 20-30 GB mailov a sedieť pri to a strážiť to či sa to náhodou nezosypalo a púštať to znova a potom kontrolovať či je to zbehlo naozaj všetko ...
takto sa bavili len dva servery medzi sebou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Nahrada Kerio Connect za iny mailovy server  PostPosted: 14.01.2013 - 22:17 #102330
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

no ved toto, nechcu vyhadzovat zbytocne lowe rocne za licenciu, to ide do 1000ciek eur.. Este s nimy podebatujem..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)