Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:56


Gigabit ethernet benchmarky a stress testy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
keo
4 Post subject: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 10:56 #94158
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Mate nejaky oblubeny software pre gigabit ethernet benchmarky a stress testy ?

Napr. by chcel clovek porovnavat vykon pocitacov, serverov, maximalnu priepustnost siete, ci sietoviek na strojoch s roznym vykonom, roznymi sietovkami ?

Mimochodom, nedavno som si robil par benchmarkov na gigabit ethernete. Z dualcore zostavicky Intel E5700 /3Ghz/ na Broadcom sietovke som vytiahol maximalne cca 90MB/s, zo starsej quadcore Intel Q6600 na Marwell sietovke som vytiahol cca 57MB/s - vsetko bez zapojena HDD. Teraz by zaujimalo, ci je to tym, ze benchmark napr. vie vyuzivat iba jednojadro a vadilo mu tych 2.4Ghz, ze to bolo pomalsie, alebo je to sietovkou - zeby bol Marwell horsi ako Broadcom. Uz pocujem odpoved, ze to neni Intel, ale spat k otazke, pretoze dosiek s non Realtek sietovkami je dost malo a gigabit Realtek asi neni to prave orechove pre gigabit ethernet, ak by to chcel clovek na server Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 11:09 #94159
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

wget url -O /dev
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 12:14 #94161
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

keo wrote: ›Mate nejaky oblubeny software pre gigabit ethernet benchmarky a stress testy ?

Napr. by chcel clovek porovnavat vykon pocitacov, serverov, maximalnu priepustnost siete, ci sietoviek na strojoch s roznym vykonom, roznymi sietovkami ?

Mimochodom, nedavno som si robil par benchmarkov na gigabit ethernete. Z dualcore zostavicky Intel E5700 /3Ghz/ na Broadcom sietovke som vytiahol maximalne cca 90MB/s, zo starsej quadcore Intel Q6600 na Marwell sietovke som vytiahol cca 57MB/s - vsetko bez zapojena HDD. Teraz by zaujimalo, ci je to tym, ze benchmark napr. vie vyuzivat iba jednojadro a vadilo mu tych 2.4Ghz, ze to bolo pomalsie, alebo je to sietovkou - zeby bol Marwell horsi ako Broadcom. Uz pocujem odpoved, ze to neni Intel, ale spat k otazke, pretoze dosiek s non Realtek sietovkami je dost malo a gigabit Realtek asi neni to prave orechove pre gigabit ethernet, ak by to chcel clovek na server Smile


Môžeš skúsiť stresslinux. Je to linux určení na testovanie hardvéru.
Asi jedina nevýhoda toho je, že potrebuje aj protistranu na testovanie. Ja som to zatiaľ neskúšal. Skúšal som len záťaž CPU, RAM.

Na tie nie Intel sieťovky je možné použiť smp_affinity pre dané IRQ. Len v prípade, že tam chceš dať nejaký linux. Tiež je dôležité ako ti naroutuje IRQ APCI, aké je hardvérové zapojenie dosky. Ktoré IRQ sú zdielané s PCI, PCIe slotmi a podobne.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 16:48 #94168
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
tfGen -> maly a vykonny

http://www.st.rim.or.jp/~yumo/pub/tfgen.html

nedavno som na starom NTB s CPU CoreSolo 1,7GHz vyzmykal 700Mbit, vykonnejasia masina zvladne aj viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 17:48 #94170
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

kotol wrote: ›wget url -O /dev


Prepokladam, ze toto bude ovplyvnene vyberom webservera a HDD, cize prenosova rychlost bude nizsia, nie maximalna mozna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 17:49 #94171
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ewew wrote: ›
keo wrote: ›Mate nejaky oblubeny software pre gigabit ethernet benchmarky a stress testy ?

Napr. by chcel clovek porovnavat vykon pocitacov, serverov, maximalnu priepustnost siete, ci sietoviek na strojoch s roznym vykonom, roznymi sietovkami ?

Mimochodom, nedavno som si robil par benchmarkov na gigabit ethernete. Z dualcore zostavicky Intel E5700 /3Ghz/ na Broadcom sietovke som vytiahol maximalne cca 90MB/s, zo starsej quadcore Intel Q6600 na Marwell sietovke som vytiahol cca 57MB/s - vsetko bez zapojena HDD. Teraz by zaujimalo, ci je to tym, ze benchmark napr. vie vyuzivat iba jednojadro a vadilo mu tych 2.4Ghz, ze to bolo pomalsie, alebo je to sietovkou - zeby bol Marwell horsi ako Broadcom. Uz pocujem odpoved, ze to neni Intel, ale spat k otazke, pretoze dosiek s non Realtek sietovkami je dost malo a gigabit Realtek asi neni to prave orechove pre gigabit ethernet, ak by to chcel clovek na server Smile


Môžeš skúsiť stresslinux. Je to linux určení na testovanie hardvéru.
Asi jedina nevýhoda toho je, že potrebuje aj protistranu na testovanie. Ja som to zatiaľ neskúšal. Skúšal som len záťaž CPU, RAM.

Na tie nie Intel sieťovky je možné použiť smp_affinity pre dané IRQ. Len v prípade, že tam chceš dať nejaký linux. Tiež je dôležité ako ti naroutuje IRQ APCI, aké je hardvérové zapojenie dosky. Ktoré IRQ sú zdielané s PCI, PCIe slotmi a podobne.


Ten som volakedy skusal, ale nejako sa mi to nepozdavalo. Divne vysledky. Problem je, ze ked to clovek nasadi niekde, je to novy HW, tazko to bude mat ovladace napr. pre sietovku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 17:52 #94172
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

eXplorer wrote: ›tfGen -> maly a vykonny

http://www.st.rim.or.jp/~yumo/pub/tfgen.html

nedavno som na starom NTB s CPU CoreSolo 1,7GHz vyzmykal 700Mbit, vykonnejasia masina zvladne aj viac.


Male, ale sikovne. To je velmi dobra kategoria Smile Diky. Budem hladat este aj nejake ine. Zatial sa to zda sikovne, vyskusam na silnejsich masinach. Skoda, ze to ma test iba pre UDP a nie aj TCP.

Btw, skusal som aj Mikrotik BTEST, ale podarilo sa mi vymacknut z toho tak 120-200mbps, pricom viem, ze linka zvladne viac. Inak je to dobry testik, lebo umoznuje vyuzivat naraz full duplexne testovanie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 19:15 #94173
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

keo wrote: ›
kotol wrote: ›wget url -O /dev


Prepokladam, ze toto bude ovplyvnene vyberom webservera a HDD, cize prenosova rychlost bude nizsia, nie maximalna mozna.


prvy krat ano ale kazdy dalsi krat to uz ide z linuxovej cache a ked mas normalne mnozstvo RAMky v pohode ti to pusti aj 1000MB subor
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 05.11.2011 - 19:58 #94174
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Budem to testovat z windows, vzhladom k tomu, ze na linucha nemusia byt vzdy ovladace na najnovsi HW. Pre testy je najlepsie, ked clovek nemusi nic instalovat, ale proste spustit, otestovat behom par sekund. Pozriem, ci to pojde vo windows distribucii. Ale mam takeho tusaka, ze toto aj tak nebude maximalna priepustnost, vzhladom na vykon aplikacie - webservera, oproti ktoremu sa bude robit test. Niektore verzie webservera sa mozu odlisovat rychlostou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 06.11.2011 - 00:50 #94187
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
keo: testovat priepustnost linky pomocou TCP protokolu je imho blbost - z principu akym tento protokol funguje tu linku nikdy nevytazis na maximum.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 06.11.2011 - 09:00 #94192
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

eXplorer wrote: ›keo: testovat priepustnost linky pomocou TCP protokolu je imho blbost - z principu akym tento protokol funguje tu linku nikdy nevytazis na maximum.


Uznavam, ze TCP neni najvhodnejsi na zistenie teoretickeho maxima, ale skor sa mi jedna o tu praktickejsiu cast, kedze je to snad jediny intenzivne vyuzivany protokol v sieti, co pouzivam. Ale neni zle vediet ani to teoreticke maximum - tym sa daju preverit napr. niektore switche, sietovky atd.

Pre ladenie aplikacii som niekde videl aj benchmarky, ktore ukazovali rychlost, ked kopirovanie bolo robene po urcitych blokoch dat. Dost dramaticky to vedelo ovplyvnovat vyslednu rychlost. Jedna vec je totiz maximalna mozna rychlost a druha, realna - ktoru ovplyvnuje HW, OS, aplikacia, nastavenie aplikacie, protokol atd.
---------------------------
To by mohol byt namet pre dalsie utilitky na testovanie. Trebars taky file sharing pod windows, pripadne SAMBA, maju dost velke rezervy. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 06.11.2011 - 09:21 #94193
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

to keo

myslim ze linux a drivery na sietovky je daleko harmonickejsie manzelstvo ako windows a sietovky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ambient_sky
Post subject: RE: Gigabit ethernet benchmarky a stress testy  PostPosted: 02.12.2015 - 10:22 #110080
Basic


Joined: Nov 29, 2015
Posts: 7

Celkom by uslo zvolit vhodnu sietovku + rozhodit na rozne CPU, vypnut hyperthreading ( vseobecne znizi vykon, aspon co sa tyka smerovania/firewall/qos ), nastavit vacsy HW ring na sietovke lebo by default je casto dosta mala hodnota atd - je tam priestor na tuning, ludia prevadzkuju na tom aj 10G trafficu - pricom realnej prevadzky. Ak mate chut pobojovat s rustinou - http://forum.nag.ru/forum/index.php?showtopic=46335 je tam aj dost info o vhodnom vybere jadra a tuningu. Ak budete chciet - mozem niekedy v volnom case spravit vycuc dolezitej info.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)