Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 13:26


Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
Luky
Post subject: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 10:17 #98644
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

Ahojte, mám niekoľko otázok, snáď mi niekto bude vedieť poradiť.

Používam viacero zariadení 5460AP, niektoré v režime AP, iné v režime klienta. V súčasnosti posledná verzia originálneho FW nesie označenie e19_b3.

Ktorý FW sa Vám osvedčil ako najstabilnejší či už v jednom alebo v druhom režime?
Koľko klientov zvládne 5460AP ako AP? (teda koľko ich máte odskúšaných s pozitívnym výsledkom)

Skúšam aj FW od poliakov APlite, do 5460AP sa mi ho podarilo bez problémov flashnúť cez webupdate. Rovnaký chipset má aj Edimax EW-7209APg, ale žiaľ to tohto zariadenia sa mi nedarí APlite nijako dostať. Ani cez webupdate ani cez TFTP. Prosím poradte ako na toto zariadenie.

Ďakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 11:23 #98645
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ja to pouzivam ako home ap pre klientov,firmware posledny co je k dispozicii,ap lite som pouzival davno ale neosvedcil sa mi,nema nic viac ako original a original je aspon aktualizovany.ap lite nema ziadnu podporu a appro sa mi zda ze uz tiez skoncil.Ja by som tam asi viac ako 10 klientov nepripajal,ale neviem nemam to odskusane,urcite by slo aj viac klientov ale mohlo by to padat.Ale neviem kde by si to vedel vyuzit pre viac klientov,iba ak na dakom verejnom mieste,ale tam sa uz pouzivaju ine zariadenia.na 5460 boli volakedy robene viacere siete ako bod-bod vacsinou so smerovymi antenami csat,teraz sa to uz velmi nepouziva aj preto ze 2,4 pasmo je dost zarusene.Odporucam to pouzit maximalne tak ako home ap.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 11:35 #98646
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

u nas ich setrim ako repeater - inak nemaju vyznam. FW original.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 12:03 #98647
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Luky wrote: ›Ktorý FW sa Vám osvedčil ako najstabilnejší či už v jednom alebo v druhom režime?


velky rozdiel asi nebude, pretoze SDK k chipsetu sa niekolko rokov nezmenilo, a s nim ani wireless driver, jadro systemu, a dalsie veci. medzi verziami mohol vyrobca zariadenia menit hlavne webrozhranie a startovacie skripty systemu, a to nema na to co sa pytas (stabilitu) vplyv.

Luky wrote: ›Koľko klientov zvládne 5460AP ako AP? (teda koľko ich máte odskúšaných s pozitívnym výsledkom)


to je opat zavisle na chipsete. pocet klientov bude mozny plusminus presne taky isty u vsetky zariadeni na tomto chipsete, ba tvrdil by som ze (s prizmurenym okom) bude rovnaky pocet klientov pre vsetky 802.11bg zariadenia, pretoze pracuju podla rovnakej technickej specifikacie. uvadzalo sa tusim 63 klientov na AP, ja som mal bolakdy na jendom takom AP rekord tusim 53, ale to mal kazdy z klientov linku 128kbps....

Luky wrote: ›Skúšam aj FW od poliakov APlite, do 5460AP sa mi ho podarilo bez problémov flashnúť cez webupdate. Rovnaký chipset má aj Edimax EW-7209APg, ale žiaľ to tohto zariadenia sa mi nedarí APlite nijako dostať. Ani cez webupdate ani cez TFTP. Prosím poradte ako na toto zariadenie.


v suvislosti s RTL8186 pouzivali takmer vsetci vyrobcovia zariadni jednu z dvoch roznych verzii bootloadera a v navaznosti na to jednu z dvoch verzii formatu zapisovania udajov do flash. my sme tieto dve rozne verzie zapisu interne oznacovali ako format so signaturou a format bez signatury, lebo v jednej verzii mali vyrobcovia zapisanu kdesi vo firmwari a flashke svoju signaturu podla ktorej sa rozlisovalo, co sa kam moze alebo flashnut. ako tak pozeram do toho co som k tomu volakedy popisal, tak 5460 signaturu nemala a edimax hej, preto medzi tymito zariadeniami nejde pouzit ten isty firmware hoci maju rovnaky chipset. dodam ze narvat to tam nasilu napriek signature malo iba taky zmysel ze zariadenie pre bezneho smrtelnika prakticky skapalo a resuscitacia bola nelahka (ani seriova konzola, jedine vyletovat flash a naprogramovat externe, alebo JTAG).

inac celkovo, v rezime AP aj klient (v oboch rezimoch ako bridge), je dostatocne dobry povodny firmware. pre rezim klientskeho routera (WISP router) sme pouzivali na tomto chipsete vlastny firmware, bol aj pre ovislink aj pre edimax a da sa zohnat tu
http://wiki.wirix.sk/index.php/Main_Page
dodnes na nom este bezia niektori nasi kliento ktori s nostalgiou neopustili 2,4ghz pasmo... fnuk fnuk
upozornujem ze treba citat instrukcie pred nahratim wirix firmware do zariadenia, pretoze kto si vopred neurobi zalohu, ten tam uz povodny firmware nedostane (nie ze by sa to nedalo, ale je to tak narocne, ze to niekolkonasobne prekona cenu noveho zariadenia).
a komu 2,4ghz nostalgia nestacila, mam plnu skrinu funkcnych zariadnei na tomto chipsete, s wirix firmwarom aj povodnym, a k tomu plnu krabicu panelovych 8db anten.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 12:33 #98648
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

Keď originál FW, tak ktorá verzia sa zdá byť najstabilnejšia?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 13:41 #98654
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

mam na streche vyskovky Ovis 5460 ako AP so sektrokou 120, pomerne v dost zarusenom prostredi a musim si zaklokpakt ze o tom zariadeni snad ani neviem.Raz rocne idem skontrolovat stav srinky a kablov .Momentalne tam mam FW 5460APv2_e18_eu_b5 a predtym co tam bolo si uz nepamatam ale zasadne pouzivam origos FW. Je na tom pripojenych 8 klientov a zatial to slape ako to slape .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 16:13 #98656
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

Hmm, no 8 klientov, 10 klientov.. jedno AP sa používa ako "Home AP" resp. v organizácii, kde by sa zišlo pripojiť aj viac klientov (notebookov) súčasne... cca 20, ale to chcem už asi priveľa.

Situácia je daná, snažím sa ju teraz vyriešiť čo možno najoptimálnejšie, aby držal spojenie čo možno najstabilnejšie.
Keď nie iný FW, nejaké rady na nastavenie originálneho?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 20:33 #98666
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Luky wrote: ›Situácia je daná, snažím sa ju teraz vyriešiť čo možno najoptimálnejšie, aby držal spojenie čo možno najstabilnejšie.
Keď nie iný FW, nejaké rady na nastavenie originálneho?


najprv je vhodne opvedat ake mas problemy a ako sa prejavuju, a az optom haldat riesenia. univerzalne riesenia neexistuju a podla mna tvoj problem nebude riesitelny zmenou firmware ale bude treba riesit ine veci (umiestnenie, silu signalu, prehnane ocakavania vzhladom na stav techniky, atd).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 22:29 #98680
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

Nestabilita 5460AP ako AP, pri väčšom počte cca 20 pripojených notebookov už spojenie padá. Odpája notebooky od AP, keď aj následne pripojí, komunikácia nefunguje. Pomôže len reštart, akonáhle sa ich opäť väčší počet asiociuje, spojenie zase padá. Použité šifrovanie WPA2-AES.

Iný problém: často sa stáva, že na druhý deň ráno sa na AP nedá pripojiť, opäť nutný reštart, pričom počas noci bol nezaťažený. Vadný kus vylučujem, vystriedal som asi 4 zariadenia, správanie rovnaké.

Vyskúšal som APlite, subjektívne sa to zdá byť stabilnejšie, ale možno je to len chcený dojem.

Obávam sa, že problém bude asi v tých prehnaných očakávaniach, ale ako som písal, situácia je daná, potrebujem ju vyriešiť čo možno najoptimálnejšie. Tých cca 20 pripojených notebookov zase nie je každodenná situácia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 23:13 #98683
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

jj, 5460 pouzivam ako AP a mam napevno nastaveny watchdog na ip klienta. FW som aktualizoval od isiel od narodenia, teraz je tam 19 a ten isty problem, kape, kape, kape. Vymenit nepomaha kapal aj ten. U klientov vsade fw 19. a je pravda ak je ich vela tak skape, pomoze restart. APlite je na 2 weci pokial nieje pro verzia. Este mozno v tom ze rychlejsie nabieha lebo ta 19 startuje ako windows.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 23:38 #98689
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Luky wrote: ›Nestabilita 5460AP ako AP, pri väčšom počte cca 20 pripojených notebookov už spojenie padá. Odpája notebooky od AP, keď aj následne pripojí, komunikácia nefunguje. Pomôže len reštart, akonáhle sa ich opäť väčší počet asiociuje, spojenie zase padá. Použité šifrovanie WPA2-AES.


vypni WPA2-AES, podla mna to moze byt ten hlavny problem. tento chipset to nemal riesene priamo v sebe ale cez externy daemon, ktory nebol napisany prave najkrajsie a pri ktorom sme sa s kolegami hodnu chvilu skrabali po hlave, potom sme skusali ho upravit, opravit, nahradit, vymenit, vytlacit od realteku viac informacii, a tak podobne, ale nedostali sme sa k pouzitelnemu vysledku a nieco polovicne chodive sme nechceli do nasho firmwaru zaradit. a tak uz teraz vsetci viete preco w3000g-isp a w4000g nemalo nikdy wpa2..... presne preto.
vypni WPA2, pouzi bud WEP alebo uplne bez sifrovania. ak to potom blbnut nebude, tak potom budes musiet vymenit cele zariadenie za nieco s inym chopsetom, pretoze tento toto akto neodbavi. ak to bude blbnut nadalej aj bez wpa2, porozmyslam zas Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 07.05.2012 - 23:43 #98692
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

to skúsiť môžem, ale len na zistenie problému, pretože reálne používanie bez šifrovania neprichádza v úvahu (WEP je tiež ako keby bez šifrovania), čo by znamenalo dosť veľký problém...

EDIT: kým sa ale dostanem k testovaniu, nejaké rady na optimálne nastavenie? B, G alebo B+G? fragmentácia, rýchlosť na pevno alebo Auto apod.?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 08.05.2012 - 09:22 #98695
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

mam to na B a rychlost nastavenu napevno 5,5M, v tejto konfiguracii to chodi najstabilnejsie a vypadok je tak raz do mesiaca.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 08.05.2012 - 11:52 #98698
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

máš to ako "Home AP"? rýchlosť nastavené na AP?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Ovislink WL-5460AP, Edimax EW-7209APg, APlite, naj FW?  PostPosted: 08.05.2012 - 13:35 #98701
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Mam to aj ako hotspot a aj ako home ap a aj ako vonka AP. Pri auto to blblo, na 11M to viac nechodilo ako chodilo a na 5460v2 alebo 5460 obe s FW 19.. tym najnovsim to ide uz stabilne 1 mesiac a 2 tyzden. Vsetky ostatne nastaviania su default, SSId je skryte a sifrovanie nieje ziadne lebo ani na jednom to neslo dobre. WEP je nic a WPA je 30% rychlosti dole. WPA2 nehrozi...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)