Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:36


48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 06.02.2013 - 11:24 #102734
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nasiel som len ad150c ale ma len 150W a to nestastne 0,5A dobijanie batt.. co som hladal na googli nasiel som napr. http://www.elteco-ups.cz/cz/produkty/dc ... ne/48v.php su krasne ale cena je neprijatelna... nepotrebujem od toho 1500W ani 500W staci 250W, neporadi niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 06.02.2013 - 13:12 #102738
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
Chalan wrote: ›nasiel som len ad150c ale ma len 150W a to nestastne 0,5A dobijanie batt.. co som hladal na googli nasiel som napr. http://www.elteco-ups.cz/cz/produkty/dc ... ne/48v.php su krasne ale cena je neprijatelna... nepotrebujem od toho 1500W ani 500W staci 250W, neporadi niekto?


Kolko je ta neprijatelna cena? My sme nedavno zobrali prve ks od eltek valarve. Sice bola to konfiguracia 2x800w aj dohladom snmp, ale cenou sa k nim nikto ani nepriblizil... Spokonost. AD zdroje so zalohou su upnlne na nic, tak ale za tie peniaze...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 06.02.2013 - 16:44 #102741
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
poslal som ti pm...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 06.02.2013 - 17:53 #102742
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
Chalan wrote: ›poslal som ti pm...


Poslal som Ti mail
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 07.02.2013 - 15:29 #102749
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
airnet wrote: ›
Chalan wrote: ›nasiel som len ad150c ale ma len 150W a to nestastne 0,5A dobijanie batt.. co som hladal na googli nasiel som napr. http://www.elteco-ups.cz/cz/produkty/dc ... ne/48v.php su krasne ale cena je neprijatelna... nepotrebujem od toho 1500W ani 500W staci 250W, neporadi niekto?


Kolko je ta neprijatelna cena? My sme nedavno zobrali prve ks od eltek valarve. Sice bola to konfiguracia 2x800w aj dohladom snmp, ale cenou sa k nim nikto ani nepriblizil... Spokonost. AD zdroje so zalohou su upnlne na nic, tak ale za tie peniaze...


kolko ta to vyslo? tiez potrebujem nieco podobne na zalohu okolo 1 kw
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 07.02.2013 - 22:35 #102754
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
alwarez wrote: ›
airnet wrote: ›
Chalan wrote: ›nasiel som len ad150c ale ma len 150W a to nestastne 0,5A dobijanie batt.. co som hladal na googli nasiel som napr. http://www.elteco-ups.cz/cz/produkty/dc ... ne/48v.php su krasne ale cena je neprijatelna... nepotrebujem od toho 1500W ani 500W staci 250W, neporadi niekto?


Kolko je ta neprijatelna cena? My sme nedavno zobrali prve ks od eltek valarve. Sice bola to konfiguracia 2x800w aj dohladom snmp, ale cenou sa k nim nikto ani nepriblizil... Spokonost. AD zdroje so zalohou su upnlne na nic, tak ale za tie peniaze...


kolko ta to vyslo? tiez potrebujem nieco podobne na zalohu okolo 1 kw


tesne pod 500eur. O ponuku poziadaj p. Fuzika, iste ti ju rad posle.
Tibor.Fuzik@eltek.com ziadaj minipack co dodaval pre netNZ
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 08.02.2013 - 11:16 #102759
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
to je dobra cena, pocital som tak do 600 eur bez baterii. este mam jednu otazku ci si skusal ak vypne prud a neskor dojdu aj baterie a vsetko sa vypne, po nabehnuti elektriny sa to zapne samo? vacsina invertorov do 500-600 eur s tym maju problem a to este nemaju snmp manazment.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 08.02.2013 - 15:33 #102760
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
alwarez wrote: ›to je dobra cena, pocital som tak do 600 eur bez baterii. este mam jednu otazku ci si skusal ak vypne prud a neskor dojdu aj baterie a vsetko sa vypne, po nabehnuti elektriny sa to zapne samo? vacsina invertorov do 500-600 eur s tym maju problem a to este nemaju snmp manazment.



Jasne ze to nabehne! Menezment je dost rozsiahli a da sa tam dost toho ponasavovat. Napr. pri ako napati odpaja zariadenie, pripadne pri akom sa vypne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 10.02.2013 - 20:33 #102778
Basic


Joined: Feb 10, 2013
Posts: 4

Ak by ste mali zaujem mam tieto nasledovne impulzne zdroje.
Nasledovne parametre.
AC 230V 50Hz - DC 48V/15A
AC 230V 50Hz - DC 48V/30A
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 10.02.2013 - 20:58 #102779
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
je tam moznost pripojit baterku ktoru to bude dobijat? ak ano akym prudom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 11.02.2013 - 21:41 #102783
Basic


Joined: Feb 10, 2013
Posts: 4

Vysvetlim princíp zdrojovej sustavy na komunikačných zariadeniach, samozrejme su navrhnuté tak ze DC napätie je stále dokedy neklesne pod limit aby sa neposkodily baterie taktiez max napetie je nastavene zdrojom aby neprislo k poskodeniu baterie. Takze ked si predstavime ze mame zdroj napr: 30A a na nami odoberaný prud pre zariadenia je nap: switche, routery, DC/AC menice je napriklad 20A a mame vybite baterie na minimum tak zdroj dodava 10A, aj ked potreba baterii na prud by rastla tak zdroj znizi napätie.
Ako sa cela sustava priblizuje k max napätiu tak samozrejme klesa aj nabýjaci prud az poklesne na minimalny prud tecuci do baterii.
Po strate AC napajania 220V 50Hz pre spotrebyce tecie napajaci prud z baterii az dokedy neklesne pod min hodnotu napätia na bateriach. Potom by mala byt zapojena ochrana min. napätia tzv odpajania zdroja napr cez rele.

Konkretne ja mam malu zdrojovu sustavu na spominane zariadenia realizované na 12V sustavu podlozene 60Ah bateriami a spotrebe 3Ah mi to vydrzí 20hod a to pouzívam AC/DC zdroj z PC. Samorejme uprava prebehla nasledovne bol pouzitý AT zdroj upravený, tak aby jeho vyst napätie bolo 13,5V je schopny dodat az 8A baterie su pripojené paralelne. Ak by ste upravovali AT zdroje davajte pozor na spätnú väzbu od 5V a taktiez zabezpečte aby sa napätie nedostalo z baterii do zdroja napr: cez diodu, taktiež je vhodne takýto zdroj zatazit ak nechate 5V vetvu napr. prudom 100mA aby sa vzdy spustil. Moje prevedenie berte ako inspiráciu mne to funguje uz 5 rokov bez ziadnych výpadkov mne potrebných zariadení.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
fan
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 11.02.2013 - 21:52 #102784
Basic


Joined: Feb 10, 2013
Posts: 4

V podstate k tvojej otazke potrebujes 250W pri 48V to je prud priblizne 5A pre zariadenia, chces zalohu na 20h to je 100Ah bateriova sustava, takze ja by som volil min zdroj 48V 15A.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 12.02.2013 - 06:59 #102787
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Ospravedlnujem sa, ale vzdy zabudnem login co som tu mal. A kedze zrovna pracujem s predmetom co tu riesite pre dvoch najvacsich + dalsich mensich, tak mam par poznamok:

Pre fan: 5A na 20h = 100Ah bateria => cisty nezmysel. Zavislost doby zalohy od odoberaneho prudu je velmi nelinearna a zvykne sa vyjadrovat peukertovym vzorcom, ak nie su lepsie udaje od vyrobcu baterii.
LVD low voltage disconnector, teplotna kompenzacia baterii + udrziavanie spravnej teploty baterii je technicke minimum, ktore odporucam mat. Inak vas dobehne nakup neustaly nakup novych baterii.
Pri dodrzani spravnych podmienok mozu bezudrzbove baterie vydrzat aj 10-15 rokov bez vaznejsieho znizenia kapacity.

Pre Chalan a ostatnych, ktori maju zaujem riesit problematiku napajania telekom. technologie profesionalne, odporucam obratit sa rovno s poziadavkou na vyrobcov, predajcov, lebo snad kazdy druhy prispevok je tu nezmysel.
Reklamu tu nemate radi, tak nepisem kontakty, ale google je tu.

Samozrejme ze to nieco stoji. Pre menej dolezitu zalohu moze stacit aj lacnejsie riesenie od tibor.fuzik@eltek.com
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 12.02.2013 - 07:58 #102789
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
test_report wrote: ›Ospravedlnujem sa, ale vzdy zabudnem login co som tu mal. A kedze zrovna pracujem s predmetom co tu riesite pre dvoch najvacsich + dalsich mensich, tak mam par poznamok:

Pre fan: 5A na 20h = 100Ah bateria => cisty nezmysel. Zavislost doby zalohy od odoberaneho prudu je velmi nelinearna a zvykne sa vyjadrovat peukertovym vzorcom, ak nie su lepsie udaje od vyrobcu baterii.
LVD low voltage disconnector, teplotna kompenzacia baterii + udrziavanie spravnej teploty baterii je technicke minimum, ktore odporucam mat. Inak vas dobehne nakup neustaly nakup novych baterii.
Pri dodrzani spravnych podmienok mozu bezudrzbove baterie vydrzat aj 10-15 rokov bez vaznejsieho znizenia kapacity.

Pre Chalan a ostatnych, ktori maju zaujem riesit problematiku napajania telekom. technologie profesionalne, odporucam obratit sa rovno s poziadavkou na vyrobcov, predajcov, lebo snad kazdy druhy prispevok je tu nezmysel.
Reklamu tu nemate radi, tak nepisem kontakty, ale google je tu.

Samozrejme ze to nieco stoji. Pre menej dolezitu zalohu moze stacit aj lacnejsie riesenie od tibor.fuzik@eltek.com



Problem je v tom, ze riesenie od eltek.com je pre vacsinu ISP v kategorii DRAHE. Aj ked neviem co je podla teba profi riesenie, u eltek mi pride rozumnmy pomer vykon/cena. Nemyslim vykon zdrojov Smile
Z dostupnych rieseni na nasom trhu je ten pomer asi najlepsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: 48V DC zdroj zalohovany poradi niekto? cca 250W  PostPosted: 12.02.2013 - 10:06 #102791
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Mozno z pohladu cena/vykon. Z dalsich pohladov: priestor, naklady na udrzbu, urcite nie. Ked si len porovnam cisla hustoty vykonu, tak viem ze eltek zaspalo dobu. Nehovoriac uz o takych ciselnych vymysloch, co maju na stranke. Citujem:

Flatpack 2 HE vyniká kombináciou novodobého dizajnu, účinnosťou a spoľahlivosťou. Účinnosťou 96,5% sa znížili straty oproti bežným priemyselne vyrábaným usmerňovačom o 50%

"Oproti bezne vyrabanym usmernovacom o 50%". Bezne vyrabane usmernovace z kategorie o ktorej pisem, maju ucinnost 98%, nevohoriac o hustote vykonu na cm3, ktora je zvycajne o cca 30-40% vacsia u ostatnych vyrobcov. Eltek sa tymito kazimirovmi cislami preslavil uz viac krat, zato ho vylucuju casto pre nekalu sutaz organizacie. A hlada moznost predaja vyrobkov u mensich ako ste vy.

Problem pre vacsinu z vas je cena, ale bol som pred nedavnom u jedneho zakaznika vasich rozmerov a mal riesenie z kategorie tych co myslia dopredu, o ktorom ani nevedel, ze uz mu cca 10 rokov napaja pol serverovne. To ma milo prekvapilo, ze clovek sice zainvestuje, ale ma klud a moze venovat cas inym cinnostiam na dlhu dobu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)