Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:31


Mikrotik PPTP via Active Directory 2003

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
jurekk
Post subject: Mikrotik PPTP via Active Directory 2003  PostPosted: 13.03.2013 - 00:04 #103107
Basic


Joined: Mar 12, 2013
Posts: 4

Zdravim pani,
mam tu pre vas vyzvu. Snazim sa nastavit VPN (PPTP) pripojenie pre uzivatelov a to tak aby ich overoval interny active directory server. Nastavenie mikrotiku som skontroloval tak ze sa bez problemov pripojim ak pouzijem usera z pptp profilu. Povolil som na MT overovanie cez RADIUS. Na windows serveri som nainstaloval IAS a autorizoval som na nom RADIUS do active directory. Do radius klientov som pridal mikrotik. A teraz nastava moj problem, neviem ako spravne nastavit Remote Access Policy a Connection Request Policy. Mam to rozbehane inde voci Active Direcotry 2008 tak som to skusal odkukat no samozrejme to nie je identicke a nepodarilo sa mi to. Nasledne som vygooglil asi tri dalsie moznosti no ani jedna mi nefunguje. Vysledok je stale rovnaky, vytacanie spojenia skonci chybou "nespravna kombinacia mena a hesla". Status radiusu na mikrotiku eviduje: pending (0), requests (44), accepts (0), rejects (0), resends (27), timeouts (44), bad replies (15) Skusal to niekto? Podarilo sa to niekomu nastavit?

Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jurekk
Post subject: riesenie  PostPosted: 13.03.2013 - 10:47 #103111
Basic


Joined: Mar 12, 2013
Posts: 4

uz som nasiel problem, podla tych timeoutov som zisitl ze mikrotik nekomunikoval s radiusom korektne. zistil som ze jedna sluzba IAS nebezala. nasledne som nakonfiguroval politiky a uz to funguje ako ma.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)