Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:49


zdielanie kalendara a kontaktov outlook

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 28.04.2014 - 17:45 #106387
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
da sa to spravit nejak inak ako cez ms exchange server? znamy ma 5pc a potrebuje aby na kazdom mal rovnake kontakty a kalendar udalosti...

pozeral som ceny licencii za ms sracky a lakave to teda pre taku malu firmu nie je a tiez si neviem predstavit spravu tochto deraveho OS, to by musel kazdu chvilku reinstalovat.

pozeral som horde je to sice web based aplikacia ale asi by mu to splnilo ocakavanie, pouziva to niekto? alebo poradi niekto nieco podobne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wsk
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 28.04.2014 - 20:37 #106392
Basic


Joined: Mar 17, 2006
Posts: 312

Cez google sa to da jednoducho synchronizovat na kazdej platforme. Aspon ja to mam tak riesene na ios/mac/pc.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 28.04.2014 - 21:15 #106394
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

tiez pouzivame google a do windows 7 mam aj widget ako do mobilu... takze pekne mi na ploche svieti kazda udalost...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nizzmo
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 28.04.2014 - 22:23 #106396
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 29

a takisto v MAC OS X je to primitívne jednoduché a samozrejme plne fungujúce...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pepo
Post subject: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 29.04.2014 - 07:17 #106397
Basic


Joined: Nov 30, 2004
Posts: 108
Location: okolie Nitry
Chalan wrote: ›da sa to spravit nejak inak ako cez ms exchange server? znamy ma 5pc a potrebuje aby na kazdom mal rovnake kontakty a kalendar udalosti...

pozeral som ceny licencii za ms sracky a lakave to teda pre taku malu firmu nie je a tiez si neviem predstavit spravu tochto deraveho OS, to by musel kazdu chvilku reinstalovat.

pozeral som horde je to sice web based aplikacia ale asi by mu to splnilo ocakavanie, pouziva to niekto? alebo poradi niekto nieco podobne?


Skus SOGO (www.sogo.nu) pri konfiguracii sa trocha potrapis ale vysledok stoji za to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 29.04.2014 - 09:23 #106398
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
oni maju ale vlastnu domenu a cez google to asi moc nebudu chciet mat... ale ajtak zo zvedavosti ako to funguje cez google? to pouzivate google servery na kontakty a kalendar uloh? nie je to riziko?

ten sogo je zaujimavy, je to ale all in one riesenie bez nutnosti licencii? co som pozeral zimbra ci zarafa tak tam je to platene...

zda sa ale ze uz maju postaveny server na postfixe da sa nejako dorobit ten sync kontaktov a kalendara pre outlook?


Last edited by Chalan on 29.04.2014 - 13:54; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wsk
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 29.04.2014 - 11:28 #106400
Basic


Joined: Mar 17, 2006
Posts: 312

Na zaciatku si pisal, ze ms exchange je drahe. Ak su tam ale take citlive udaje ze tretej strane nechcete davat, tak chodte do toho.
Ak chcu funkcne riesenie a zadarmo, tak podla mna google sa nastavuje jednoducho, a je spolahlive:
https://support.google.com/calendar/top ... ic=1348621
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger  
Reply with quote Back to top
pepo
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 29.04.2014 - 11:31 #106401
Basic


Joined: Nov 30, 2004
Posts: 108
Location: okolie Nitry
Chalan wrote: ›oni maju ale vlastnu domenu a cez google to asi moc nebudu chciet mat... ale ajtak zo zvedavosti ako to funguje cez google? to pouzivate google servery na kontakty a kalendar uloh? nie je to riziko?

ten sogo je zaujimavy, je to ale all in one riesenie bez nutnosti licencii? co som pozeral zembra tak tam je to platene...

zda sa ale ze uz maju postaveny server na postfixe da sa nejako dorobit ten sync kontaktov a kalendara pre outlook?


sogo je jediny system ktory nepotrebuje licencie, len dohranie pluginov do klientov, nakolko vyuziva dalsie opensource projekty resp. ich casti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 29.04.2014 - 11:47 #106402
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
s tym google mate pravdu, osobne by som to asi riesil tiez tak, ale asi tam cilive udaje budu... pripadne ten sogo... sa len divim ze neexistuje samostatny sync server na linuxe, co by sa staral len o zoznam mail adries a ten kalendar...

s tym sogom mas osobnu skusenost?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pepo
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 29.04.2014 - 16:56 #106405
Basic


Joined: Nov 30, 2004
Posts: 108
Location: okolie Nitry
Chalan wrote: ›s tym google mate pravdu, osobne by som to asi riesil tiez tak, ale asi tam cilive udaje budu... pripadne ten sogo... sa len divim ze neexistuje samostatny sync server na linuxe, co by sa staral len o zoznam mail adries a ten kalendar...

s tym sogom mas osobnu skusenost?


Jo mam to nahodene, slape super aj voci AD, inak pre ilustraciu si stiahni ZEG (Zero Effort Groupware) co maju na stranke a vyskusaj vo virtualke a tam zistis ci ti to vyhovuje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 30.04.2014 - 01:51 #106407
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›sa len divim ze neexistuje samostatny sync server na linuxe, co by sa staral len o zoznam mail adries a ten kalendar...


kto hlada najde... napriklad davical
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 04.05.2014 - 19:22 #106415
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
zda sa ale ze davical je bez podpory pre blby outlook na ktorom znamy trva Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
devicebusy
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 25.06.2014 - 12:22 #106785
Basic


Joined: Mar 22, 2008
Posts: 30

Ak do firmy pozri sa na www.zimbra.com, taky opensource analog Exchange servera, samozr enterprise moznosti su platene ale maju aj neaku community verziu http://www.zimbra.com/community/ samozrejme osekanu o nieco, ale mozno aj ta staci. Este ma napada OpenXchange
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 25.06.2014 - 16:42 #106789
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
neviem ale zda sa mi ze zimbra podporu pre outlook na sharovanie kalendara ci konaktov nema, ak ano oprav ma prosim... nepomylil si si to so zarafa? ale ta uz je platena a ma len 3 connectory pre outlook, dalsie sa platia, cize okrem licencie na kazdy account este aj connector... jedine fakt free opensource riesenie je asi to sogo....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
devicebusy
Post subject: RE: zdielanie kalendara a kontaktov outlook  PostPosted: 26.06.2014 - 08:30 #106797
Basic


Joined: Mar 22, 2008
Posts: 30

Mas pravdu, vyzera ze nativne nie a podla toho co som googlil tak som nenasiel ze by niekdo to roschodil pomocou pluginov, tak ze mas pravdu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)