Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:28


SIAE testy 11,17,80

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 11.11.2014 - 14:16 #107706
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
Chalan wrote: ›podla mna by to malo za tie prachy spievat...


... tak sa pokúsme spolu vyrábať rádia za 1.500 Wink a EÚ trh je náš ( keď si predstavím, že Siklu pri svojej premiére pred čosi pred 4 rokmi stálo takmer 3500 € so 400Mbps TDD ... )
Ceny diktujú výrobcovia a trh a potom konkureční výrobcovia a zas trh.
Ale čo už, každý si môže vybrať ísť do masovky,low-endu alebo premrhať peniaze na "high-ende" alebo nájsť strednú cestu kvality a ceny, a tu som sa predpokladám zatiaľ trafil .... len návratnosti začínajú bývať čoraz pomalšie v každom prípade Sad - všetko ide hore v najlepšom stagnuje a zákazníci požadujú ceny nadol, to je logika ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 11.11.2014 - 14:44 #107707
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

bez DPH?

Racom vychadza cca 2800€ bez DPH za 360mbps, +200€ za arkivator ak tak. V zaklade jemne ladenie, masivny drziak, akurat len +5db.
Nechcem robit nikomu reklamu Wink len konštatujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 11.11.2014 - 15:00 #107708
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
midnight_man wrote: ›bez DPH?

Racom vychadza cca 2800€ bez DPH za 360mbps, +200€ za arkivator ak tak. V zaklade jemne ladenie, masivny drziak, akurat len +5db.
Nechcem robit nikomu reklamu Wink len konštatujem.


áno bez DPH, 3,500 bez DPH - 500Mbps FDD/ 60cm antény, držiaky proste kompletný spoj. Ceny sa vedia líšiť často minimálne - ostáva vnútorná otázka prečo ísť po ktorej značke. Prešlo nám rukami dôkladne všeličo a naozaj nie je ľahké vybrať a zamerať sa na jedného, dvoch výrobcov. Na každom nájdeme výrazné + - , a víťaz ide do nášho užívania a následne často aj do predaja.
Všetky skúseností všetkých sú cenné a je dobré mať si z čoho objektívne vybrať.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 11.11.2014 - 20:06 #107709
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Zatial mam skusenosti iba s RACOMami a pre mna najviac hra to ze to vies kde poslat na reklamaciu popr. vy zo zapadu si aj odbehnete par desiatok kilometrov. A po druhe pozarucny servis. Uz vidim ako to posielam niekde do punkto it a cakam na servis a nakoniec to aj tak neopravia. Si myslim teda. Niekto tu minule ci na ispfore riesil pozarucny servis (nie racom ani summit ten treti - aby som nerobil reklamu) po blesku a celkom dobre to opravili za malo penazi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 08:56 #107710
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
Na SIAF-och ponúkam štandardne 2 ročnú záruku ako som už skôr spomínal, a počas tejto doby v prípade potreby servisu nám to pošleš/prinesieš do ZA a hneď resp. do pár dní dostaneš zatiaľ druhú jednotku ( poplatky sú naozaj max pár € za dopravu, čo ťa to bude stáť ) To vravím napr o 17kach.
Iné frekvencie ak sa jedná o štandardne používané, napr. aj 11ky je scenár zväčša rovnaký.
Pozáručný servis, rovnako posielaš nám, ale tu už samozrejme oprava a doprava sú drahšie a nacenené podľa druhu poruchy - ale samozrejme je vždy možnosť ešte počas trvania 2 ročnej záruky objednať si predĺženú záruku na ďalší rok/y ( 3. 4 .. )čo nie je žiadna šialená suma cca do 10% nákupnej ceny/rok.
A posledná možnosť, ktorú u nás využíva asi 30%-35% z Vás, je že pri kúpe spoja je možné si kúpiť vlastnú ODU spare jednotku za naozaj dobrú cenu.
Takto je to konkr. so SIAE u nás
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 11:17 #107712
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Ved hej. Preto pisem ze zatial mam iba s Racomom skusenosti. Dobre vediet ze aj s siafom je to podobne. A ten druhy taliansky Linkra je na tom ako? Pouziva to niekto? Mne to pride podobne ako SIAF.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 11:28 #107713
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
pokúšali sme sa v tomto riešiť full testy Widhop 900 IP/L&U od Linkry ( full ODU verzia ) len veľmi ťažkopádne sa s nimi bavilo, aj s referenciami nejako mlžili, tak sme to zatiaľ vzdali, pretože vlažná podpora výrobcu a nepodložené ref. nie je to za čo by sme sa ako predajca vedeli potom na našom trhu postaviť, Takže skúsenosti s Linkra žiaľ žiadne a pri ich spôsobe komunikácie a "referencíách" sa bojím, že takto ani nepribudnú :-/ ... ale ak má niekto skúsenosti z terénu, jasne dajte vedieť do fóra
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 14:26 #107715
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Ja zoberiem jeden SIAF v 17-tke ale az na druhy rok, toho roku som "uz" kupil 3 spoje a neni na to teraz. Viem pre niekoho 3 spoje co to - malina.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 16:13 #107719
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
No nie je dnes už pre mnohých 3 spoje : čo to - malina. ako som tu už spomínal, už aj tie spoje ťažšie dnes na seba zarábajú. Investuješ do kvality a hlavne WiFi-nkári experimentátori a samozvaní provideri ťa potápajú cenami s ich hókus-pókusmi a oblbujú zákazníkov, no nekomentujem, to je už iná téma.
SEF-ko samozrejme keď bude treba pomôcť kedykoľvek sa ozvi.
Na margo tých Linkra spojov, som si dal ešte dodatočne námahu a popýtal sa aj známych v okolitých krajinách no a ... berte to, že citujem zahraničných partnerov a ISPčkárov : pozadie Linkri je, také, no zvláštne, hlavne vo veci odkúpeného podielu z firmy z celkom "inej krajiny", málo referencií, veľmi zlá logistika, neskutočne dlhé výrobné časy, support akoby ani nebol .... ako vravím, len citujem čo som ja zistil, tak ma pokojne opravte. Mňa/ nás to teda naozaj nepresvedčilo, vr. našich pokusov o obchodnú komunikáciu s nimi, takže Linkru púšťame zatiaľ k vode
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 17:26 #107720
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
po rokoch prace v bahne ISP som sa rozhodol tazko zarobene prachy neinvestovat do radii, prve radia som kupoval niekde za cca 15tis Eur a po 5tich rokoch tak ci tak skapali. Dnes si ray-e prenajimam za smiesnu sumu mesacne a ked ma to po roku ci dvoch prejde a bude treba navysit vymenim. Takze radia su to super ale iba prenajom, dnes platim za jedno radio necelych 100e mesacne, ak mam dat za radio 3.500e tak to je viac ako 3 roky prenajmu. Vdaka tomuto prenajmu som vtomto roku nasadil asi 10 novych spojov, nemam ziadne starosti s reklamaciou, nekupujem a nespekulujem s navysovanim konektivity lebo som nazaciatku kupil trochu lacnejsie a potom 4x preplatil navysenie a pod....takze tak som sa na zaciatku roka rozhodol, to podotykam, ze vtedy boli este freemile za 4200e, dnes je teda situacia ovela lepsia ale aj tak....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 12.11.2014 - 22:48 #107728
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Ja vam dam aj bez akcie za 3500 tie SIAE.. Very Happy Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 13.11.2014 - 12:14 #107746
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
Rasty, jasné ak je v záujme výrobcu ísť formou prenájmu, je to super, čo určite nemálo ľuďom môže vyhovovať a radi to využijú. Potom zas prichádza otázka porovnania, kde Racom je Racom, Siklu, je Siklu, SIAE je SIAE, Ceragon je Ceragon atď a tu si už ľudia zvažujú čo a prečo by radi kúpili a čo sú ochotní oželieť keď zas ale získajú divajs na prenájom.
Mnohé výrobky sa nedajú celkom porovnávať, vždy platí niečo - za niečo, tak aj napr 17ka RAY vs SIAE.
A zas to neplatí napr u 80GHz F/FX verzíí Siklu ( FDD spoje ) - vieš, že s nimí robím už min. 4roky, ale z tými FDD spojmi im s cenou riadne vyhráva, takže pri FDD-čkach som sa im otočil chrbtom a ( to je ale náhoda, že opäť zrovna SIAE ), ale napr. SIAE 1 a 2 Gigabitové Ebendy samozrejme FDD sú cenovo celkom inde ako ako Siklu - tým xcem povedať, že tu ani niet čo porovnávať a uvažovať apri Siklu sa nehanbím predávať len tie 700Mbps TDD-čka halfduplexy, lebo tie ešte ako-tak cenovo majú zmysel.
No ale aby som nezabudol - pre SIAE tiež pripravujeme spôsob prenájmu, niečo podobné ako vyššie spomínané RAYe, no a dám samozrejme všetkým vedieť. ( je to fajn forma, len niekto musí mať na to pripravený cash-flow a vedieť znášať dlhodobú investíciu ak sa do toho nevloží aj sám výrobca ) ...lebo zas, kto dnes bude robiť samaritána ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 14.11.2014 - 17:38 #107759
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
Takže prinášam nové info: SIAE je možné získať okrem priameho nákupu aj formou prenájmu ( min 6 mes. ) aj formou splátok priamo u nás na 1-2-3 roky ( po splatení sa zariadenia stávajú Vašim majetkom )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 14.11.2014 - 23:39 #107763
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

distrox wrote: ›Takže prinášam nové info: SIAE je možné získať okrem priameho nákupu aj formou prenájmu ( min 6 mes. ) aj formou splátok priamo u nás na 1-2-3 roky ( po splatení sa zariadenia stávajú Vašim majetkom )


cena?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: SIAE testy 11,17,80  PostPosted: 17.11.2014 - 12:27 #107769
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
xtome2 wrote: ›
distrox wrote: ›Takže prinášam nové info: SIAE je možné získať okrem priameho nákupu aj formou prenájmu ( min 6 mes. ) aj formou splátok priamo u nás na 1-2-3 roky ( po splatení sa zariadenia stávajú Vašim majetkom )


cena?


dopyt pm, email
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)