Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 17:47


Viaceri provideri na streche

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Chamurapi
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 20.01.2016 - 09:32 #110426
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

tak mam update:
plomba bola samozrejme vecne bremeno, ktore bolo samozrejme bez problemov zapisane

domova dovernicka skoro dostala infarkt, nalepila na vchod rozhorceny list, ze vecne bremeno bolo urcite vybavane podvodnym sposobom a kopec urazok a vyhrazok
a na piatok zvolala schodzu, kde kvoli tomuto zapisu, chce odsuhlasit:
- podanie na prokuraturu
- splnomocnenie pre advokatsku kancelariu (zaujimave ze nikto sa nas nepytal na vyber advokata)
- zalobu o nahradu skody, lebo podla nej vecne bremeno vyrazne znizilo hodnotu bytov

Len tak pre zaujimavost:
takyto sudny spor moze viest bytove druzstvo, alebo vlastnici ako osoby?
ak ja so sporom nebudem suhlasit, staci ak si to odhlasuju 2/3 vacsinou a prehlasuju ma?

dik moc
bude este sranda
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 20.01.2016 - 12:50 #110427
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

1. zastupuje bytove druzstvo
2. ano stacia 2/3 a prehlasuju ta
3. Znizenie hodnoty je minimalne a to moze posudit len znalecky posudok
4. Provider je povinny zo zakona po poziadani vyplatit jednorazovu nahradu za realne obmedzenie vo vyuzivani nehnutelnosti (posudi znalec).
5. kazdy provider ma zakonne pravo vyuzivat spolocne vedenia (stupacky) a rovnocenne sa musi podielat na ich opravach. Takze tym ze ho tam nechceli pustit vlastne provider si len uplatnuje svoje prava, ktore mu zakon dava.

Podla mna to prehraju, staci normalny pravnik.
Treba ludom vo vchode vysvetlit ze bojuju proti veternym mlynom a nakoniec ich to bude stát trovy konania, znalecke posudky, pravnika..vsetko to cvaknu, aby sa na to ešte neskladali dodatočne, kedze bytove im to da pekne zaplatit.


PS: ak su konkretne mena na tom liste co vycapila podat tresne oznamenie Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 20.01.2016 - 19:47 #110429
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chamurapi wrote: ›
Len tak pre zaujimavost:
takyto sudny spor moze viest bytove druzstvo, alebo vlastnici ako osoby?
ak ja so sporom nebudem suhlasit, staci ak si to odhlasuju 2/3 vacsinou a prehlasuju ma?


AFAIK v takomto pripade budu navrhovatelia/zalobcovia vlastnici bytov zastupeni spracvom, co znamena, ze naklady a rizika a pripadny uspech v spore je na ucet vlastnikov.

ked taketo veci vidim a citam, tak som rad ze nebyvam v bytovke Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 21.01.2016 - 16:18 #110432
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

midnight_man wrote: ›1.) Susedom vysvetliť, že podla príslušných § zákona 351/2011 môže operátor vo verejnom záujem prevádzkovať vysielače na cudzích nehnuteľnostiach. (Tak to proste je).


len tak pre zaujimavost, tymto paragrafom by sa dal zapisat na LV vysielac aj na napr. kostol bez suhlasu vlastnika? Inak nemyslim si, ze poskytovanie internetu sa povazuje za verejny zaujem...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 21.01.2016 - 22:59 #110433
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

vecne bremeno mozes dat zapisat len na zaklade nejakej zmluvy.
ked nic take nemas, tak bez suhlasu ti nic nezapisu.
to by mohli aj dialnice stavat bez suhlasu vlastnikov pozemkov a nie ich zdlhavo vykupovat, to je tiez verejny zaujem.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 22.01.2016 - 05:31 #110435
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

vecne bremeno vznika zo zmluvy alebo aj zo zakona. zakonne bremeno spocivajuce v opravneni vstupovat na cudzie nehnutelnosti a stavat na nich siete maju telekomunikacne aj energeticke firmy, lebo keby kazdy mohol stanovovat akekolvek podmienky a zakazy pre tahanie inzinierskych sieti cez svoje nehnutelnosti ako pani domovnicka a chcel by vela, vo vysledku by nemal nikto nic, lebo s inzinierskymi stavbami sa neda lubovolne kluckovat pomedzi pozemky, podla toho ako si kto postavi hlavu.

dialnice su trocha iny pripad z podobneho sudka. na prvy pohlad je zjavny rozdiel medzi umiestnenim vedenia na pozemok alebbo stavbu (vecne bremeno), a medzi odobratim pozemku alebo domu za nahravu, vystahovaniim, zburanim a postavenie dialnice. v jednom pripade nehnutelnost vlastnis a uzivas dalej istym obmedzenim, za ktoreho nutene strpenie je narok na jednorazovu odplatu. v druhom pripade nehnutelnost dalej nie je mozne uzivat.

xtome: ano za urcitych opodstatnenych okolnosti aj na kostol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 25.01.2016 - 15:03 #110444
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

len pre zaujimavost ako nam to pokracuje:

na schodzi domovnicka udrela cifru 15000 eur na kazdy byt, o ktoru vraj vecne bremeno znizilo ich hodnotu a na vine som ja
to vyvolalo brutalne vasne a na zaver ma jeden sused fyzicky napadol
moje argumenty zakonom boli zbytocne, vykrikovali vsetci ze co taky zakon, ze to je ich a ziaden zakon ich nezaujima a chcu na mna podat zalobu

nuz co: viac sa do celej veci nejdem miesat, nech si podaju co chcu, nic protipravne som neurobil
a v stredu idem podpisovat zmluvu na kupu domu v uplne inej dedine pre istotu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 25.01.2016 - 15:26 #110445
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

to na streche v bonaparte? Smile 15000 za nieco co mi nijako nemoze obmedzit uzivanie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 25.01.2016 - 16:39 #110446
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Niekto chce asi nove SUV do garaze:D

No veru nezavidim ti, ocitol si sa tam v dobrom kolektive.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 26.01.2016 - 09:54 #110450
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Chamurapi wrote: ›
na schodzi domovnicka udrela cifru 15000 eur na kazdy byt, o ktoru vraj vecne bremeno znizilo ich hodnotu a na vine som ja
to vyvolalo brutalne vasne a na zaver ma jeden sused fyzicky napadol
moje argumenty zakonom boli zbytocne, vykrikovali vsetci ze co taky zakon, ze to je ich a ziaden zakon ich nezaujima a chcu na mna podat zalobu

No s toho co tu pises je zrejme ze si to nezvladol. Ked si vedel ze bude taka schodza kde bol tvoj pravnik? Ten by pekne ludom vysvetlil to ze tam maju viac prevadzkovatelov sluzieb hodnotu ich nehnutelnosti zvysuje a ostatne veci zo zakona atd... Zapisovat tarchu bolo len prilievanie oleja do ohna. Co si vlastne cakal ze ta tam budu chvalit?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 26.01.2016 - 14:59 #110456
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

bakula, precitaj si to od zaciatku
ja nie som poskytovatel, ja nemam pravnika, ani som nezapisoval tarchu
som obyvatel tej bytovky a som zakaznik toho providera, s ktorym maju problemy
preco by som mal ja trpiet za to, ze si chcem zvolit slobodne providera, co je moje pravo???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 26.01.2016 - 15:23 #110457
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chamurapi wrote: ›bakula, precitaj si to od zaciatku
ja nie som poskytovatel, ja nemam pravnika, ani som nezapisoval tarchu
som obyvatel tej bytovky a som zakaznik toho providera, s ktorym maju problemy
preco by som mal ja trpiet za to, ze si chcem zvolit slobodne providera, co je moje pravo???


mozno by nebolo na skodu zavolat na schodzu aj providera, alebo aspon apelovat na susedov ze by sa to malo riesit aj providerom normalne a slusne. pani domovnicka nema pravdu a vyrobi vam zbytocne naklady.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 27.01.2016 - 12:32 #110467
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Vyser na sa schôdzu, domovnicka si moze rozpravat na chodbe čo chce, moze zalovat koho chce...krčmové reči. V zakone je uvedene ze majitel si môže po istý čas (neviem presne, nech ma chalani doplnia) nárokovať na jednorázovú odplatu za obmedzenie v užívaní nehnutelnosti. Tak nech si nárokujú.... cca to byva vacsinou do 1000e jednorazovo


mimochodom si mozes precitat zakon o sprave bytovych domov kde sa presne urcuje ako prebieha schodza, ake dokumenty musia byt vyhotovené, ake podpisy, časy musia byt dodrzane, kolko % ludi tam musi byt aby sa jednotlivé veci dali schvalit (2/3 nestacia vzdy!!!!)

99% bytoviek na toto sere a potom závery zo schodze, zmluvy a všetko ...sú defakto neplatné, keby sa niekto do toho obul. Je to čistá komedia, včera som sedel s pravnikom ktorý sa zaoberá problematikou bytových domov..otváral som oči a ticho sedel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)