Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 00:27


Vypadok spoja NANO - Airgrid

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
sCARAB
Post subject: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 10.09.2014 - 22:04 #107225
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

AP je pouzite NSM5 , klient Airgid M5 . Spoj fungoval 2 roky bez akehokolvek zasahu, okrem zmien FW. Dnes pred vecerom sa airgrid samovolne odpojil a asi tak po pol hodine sa pripojil ale komunikacia medzi zariadeniami nejde. . Cez lan kabel nabehlo web rozhranie na Airgride a dalo sa nan prihlasit . AP si zisti MAC, nazov zariadenia a hodnoty spoja su nasledovne , signal -65/89,TX/RX 6/65,CCQ 100%. Skusil som rebooty oboch zariadeni , vymenu AP za iny NSM5 ale nic sa nezmenilo. Airgrid som menit neskusal z dovodu tmy . Z AP ide hlave iba TX, RX je skoro na nule . Nestretol sa niekto s niecim podobny,? Zajtra skusim vymenit Airgrid za nieco ine , ak to nebude komunikovat ani tak kde by mohol byt problem?

diky

P.S.
este taku vec som si vsimol ze ked kliknem na ap v pripojenych zariadeniach na jeho MAC tak mi nevypise Product a Firmware zariadenia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 10.09.2014 - 22:45 #107226
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

A co noisefloor? Podla mna to bude rusenie alebo nieco take.. Nepribudlo vedla nejake dalsie radio? Oscanuj pasmo a prelad na najcistejsi kanal.. Pripadne skus zapnut airMAX a preladit niekde medzi kanaly...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 11.09.2014 - 06:29 #107229
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Noise Floor na AP -87, frekvenciu mam na 5620 taku nikto nepouziva aspon co som skanoval okolie. Vyskusam ten Airmax ale nejako tomu nedavam velke sance .

Zapol som Airmax, vsetko zostalo rovnake , okrem TX/RX 0/65 a CCQ nema ziadnu hodnotu./Z pohladu AP/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 11.09.2014 - 07:24 #107230
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Tak zrazu to z nicoho nic nabehlo a Klient je pristupny aj cez WIFI a to som uz nic nemenil. Airmax QUality 95%, Capacity 41% CCQ 99%
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 11.09.2014 - 09:33 #107233
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tak s -87 noise floor je dost zasumeny kanal.. prejdi si to s airView a daj to na najcistejsi kanal.. Pokial mam niekde noisefloor nad -90 hladam riesenie ako ho znizit.. Vacsinou mam na APckach -92 az -96
Pri zapnutom airmaxe klientovi chvilu trva, kym sa rozbehne tx.. tak cca 40 sekund az minutu od pripojenia sa mi to rozbehne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 15.09.2014 - 02:42 #107254
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Niekto namontoval na vedlajsi barak Sektorku a pravdepodobne mal vykon na plne pecky ale uz je to ok.
noise spat na 92-95, airmax som vypol kedze to nerobilo ziadny rozdiel,

Dakujem

P.S.
Pouzivate tie plechove odrusovace na sektory? a ak ano o kolko to priblizne zlepsi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Vypadok spoja NANO - Airgrid  PostPosted: 15.09.2014 - 11:56 #107259
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ano, Nano bez shieldu noise -89. Po nahodeni shieldu -94. Na rovnakom mieste si konkurencia vesia stale nejake nove anteny, lebo im to neide, hoci ja mam stale 4 uz pekych par rokov. Dedinka ma tak do 1000 obyvatelov, takze nie je dovod zaprasit cele pasmo kvoli tomu.. Holt, ked niekto nevie co dalej, zavesi si na sajt nove radio Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)